جستجو

طراحی برند

طراحی برند - رویال ثبت
مطالبی که در ادامه خواهید خواند...
فهرست مطالب

طراحی برند به چه صورت است؟

طراحی برند مسئله ایست که باید هم زمان با ثبت شرکت خود آن را در نظر داشته باشید. امروزه هیچ شرکتی نمی تواند بدون طراحی مناسب برای برند خود وارد بازار کار شود. زیرا مکالمه شما با مشتری ها وابستگی زیادی به ساخت برند و طراحی دقیق آن دارد. در متن پیش رو قصد داریم اهمیت این موضوع را بررسی کرده و بدانیم که طراحی برند چگونه انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر ویدیو های ما را در آپارات ببینید.

اهمیت طراحی برند

طراحی برند، به صورت مناسب و با در نظر گرفتن قواعد لازم، می تواند شما را از دیگر رقبا متمایز کند. در واقع یکی از مزیت های رقابتی شما در بازار کار، همین طراحی مناسب برند و انتخاب نام مناسب برای آن است. این میان باید در نظر داشته باشید که سادگی در طراحی لوگوی شما می تواند برندتان را در ذهن مخاطب ماندگار کند. البته پیچیدگی طرح آن نیز می تواند یک امر متمایز کننده باشد. این مسئله علاوه بر سلیقه شما به دسته بندی مخاطبین شما نیز وابسته است.

چگونه به طراحی برند بپردازیم؟

طراحی برند کار هر کسی نیست. شما باید موارد مهمی را برای خودتان مشخص کنید و در کنار آن نتایج به دست آمده، برند مورد نظر را طراحی کنید. شاید برخی از این موارد برای شما بی اهمیت باشند اما این قول را از طرف ما بپذیرید که با در نظر گرفتن این موارد، می توانید مسیر بهتری را پیش روی خود داشته باشید.
  1. تعیین اهداف تجاری برای طراحی برند

شما بدون در نظر گرفتن اهداف خود در تجارت و آینده ای که در نظر دارید، نمی توانید طراحی برند خوبی را در نظر داشته باشید. این کار حتما تمایز شما را نسبت به دیگران نشان می دهد و ثابت می کند که شما به تمام جنبه های کار خود مسلط هستید. در غیر این صورت تنها با کنار هم گذاشتن چند تصویر و اجاره یک دفتر شروع کرده اید و کار بدون هدف، نتیجه ای هم نخواهد داشت.
  1. بررسی جامعه مخاطبین برای طراحی برند

مخاطب هدف شما کیست؟ با مشخص کردن این موضوع متوجه می شوید که در کدام نقطه از بازار کار ایستاده اید، چه مواردی را به عنوان ایده جدید می توانید به کار خود اضافه کنید و طراحی برند و لوگوی شما چطور می تواند تجارتتان را به آن مخاطب خاص نشان دهد.
  1. بررسی قوانین مربوط به طراحی برند

طراحی برند را باید با سلیقه خود و مطابق با موارد موجه انجام دهید. ما نمی توانیم برای این کار از اشکال و یا الفاظی استفاده کنیم که عفت عمومی را مورد حمله قرار داده و یا باعث ایجاد اشتباه در ذهن مخاطب شود. پس لازم است که قوانین مربوط به این کار را نیز بدانید تا در زمان ثبت برند و لوگو دچار مشکل نشوید.
موقعیت مکانی شرکت رویال ثبت

رویال ثبت

طراحی برند

کارشناسان رویال ثبت برای سهولت کار شما به صورت ۷/۲۴ (۲۴ ساعته در ۷ روز هفته) آماده پاسخ گویی به سؤالات شما هستند.

 طراحی برند و لوگو

طراحی برند و لوگو را نمی توان به هر فرد عادی سپرد. این مسئله آن قدر مهم است که باید چند جلسه برای طراحی آن وقت بگذارید و با دقت تمام، ابعاد مختلف کار را آنالیز کرده و پیش بروید. پیشنهاد ما این است، برای اینکه بتوانید طراحی برند مناسبی داشته باشید، حتما با افراد متبحر و کارشناسانی که سال ها تجربه را پشت سر گذاشته اند، همکاری کنید. زمان طراحی برند خود، هویت بصری آن را بسیار مورد توجه قرار دهید. این هویت در کنار نوع عملکرد شما، جایگاه تان را در ذهن مخاطب ساخته و در ارزشمندی کار شما بسیار مورد دقت آنها قرار می گیرد. تصویر و نام انتخابی شما رد زمان طراحی برندتان، آن قدر مهم است که جا دارد تا بودجه بندی مناسب آن را در نظر بگیرید.

مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۳ – ۰۹۱۲۰۲۱۷۸۸۵ – ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۴

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴- ۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

طراحی هویت بصری برند

طراحی برند و لوگو در بخش عظیمی از وضعیت خود، به هویت بصری وابسته است. لازم است که با تعیین اهداف تجاری خود هویتی را به برند ببخشید که فعالیت مشخص شما را نیز نشان دهد. برای نمونه اگر شرکت شما در کار واردات و یا صادرات فرش مشغول است، حتما از تصاویر و یا نوشته های مربوط به این هنر اصیل استفاده کنید تا مخاطب بودن فوت وقت، با دیدن لوگوی شما حوزه فعالیت سازمان شما را بشناسد. همچنین هویت بصری برند شما در زمان طراحی باید طور در نظر گرفته شود که مخاطب را گمراه نکرده و مستقیما به شرکت و فعالیت شما ارجاع دهد. برای نمونه شما نمی توانید از پرچم ملل مختلف و یا نمادهای مربوط به ارگان های دولتی استفاده کنید.

طراحی نام برند

طراحی برند، از طراحی نام سازمان شما جدا نیست. همان طور که اشاره کردیم این کار باید مطابق قوانین علائم تجاری انجام شود. خوب است نامی را انتخاب کنید که به سادگی در ذهن مخاطب می ماند و برای اشاره به آن لازم نیست که زیاد فکر کند. همچنین مهم است که نام منتخب شما نشانه هایی از حوزه فعالیتتان را هم در برداشته باشد. برای ثبت برند خود باید نام سه سیلابی را در نظر داشته باشید و از طریق سامانه مالکیت معنوی نیز آن را استعلام کید تا با تکرار نام دیگران، کار شما خدشه دار نشود.

مراحل ثبت طراحی برند

در این بخش به مراحل طراحی ثبت برند می پردازیم:

برای ثبت طراحی برند که می تواند لوگو یا نام تجاری مربوط به بیزنس شما باشد، نیاز است که شما 4 مرحله اصلی زیر را طی کنید:

مرحله 1)  انتخاب نام علامت تجاری و برند: نخستین گام شما در این ابتدای روند، انتخاب نمودن نام برندی است که قصد دارید سال ها با آن فعالیت کنید و بین مخاطبان و در بازار معروف شوید. پس بنابر این نامی را انتخاب نمایید که اولا از اسم هایی باشد که محدودیت ثبت ندارند و دوما این نام قبلا نباید ثبت شده باشد. اسامی که محدودیت دارند یا عام هستند و یا خلاف قوانین عمومی و اسلامی هستند.

مرحله 2)  استعلام از قابلیت ثبت برند: شما بایستی پیش از ثبت لوگو و برند یا هر علامت تجاری دیگر بررسی نمایید که آیا این برند یا لوگو قبلا ثبت شده است یا نه؟ اگر یک اسم یا یک علامت تجاری در حوزه کسب و کار و فعالیت شما قبلا ثبت شده باشد، دیگر شما نمی توانید آن اسم را برای خود به ثبت برسانید.

این کار (استعلام گرفتن) سبب می شود احتمال رد شدن نام برند شما در سامانه ثبت، درصد بالایی کاهش یابد.

مرحله 3)  تکمیل مدارک لازم: پس از انتخاب اسم و استعلام آن، بایستی مدارک لازم برای ثبت طراحی برند را تکمیل کنید. به طور معمول بسیاری از افراد نمی دانند که ثبت برند تجاری چندان سخت نیست و فرآیند تکمیل مدارک آن هم به راحتی و با تماس با مجموعه رویال ثبت نیز بسیار هم راحت است.

مرحله 4)  ثبت اظهارنامه علامت تجاری: پس از تکمیل مدارک لازم و مروبطه، باید در سایت مرکز مالکیت معنوی ثبت نام کرده و برای تایید حساب کاربری، گواهی امضا از دفترخانه اسناد رسمی کشور دریافت کنید. پس از فرآیند ثبت کردن اظهارنامه ثبت برند در سایت و بارگذاری تصویر برند و مدارک لازم در سامانه بایستی حداقل 15 روز منتظر بود تا نتیجه بررسی کارشناسان این اداره اعلام شود.

اگر با مطالعه این بخش که مراحل ثبت طراحی برند را توضیح داده ایم، ابهامی داشتید و یا سوالی در این زمینه دارید، می توانید با رویال ثبت تماس بگیرید تا کارشناسان ما به صورت تخصصی شما را راهنمایی کنند.

مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۳ – ۰۹۱۲۰۲۱۷۸۸۵ – ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۴

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴- ۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

مزایای طراحی برند

طراحی برند مزایای بسیاری دارد. در واقع برند شخصیت و هویت یک شرکت و کسب و کار است، طراحی برند نقش بسیار مهم و اساسی در استراتژی برند سازی یک شرکت دارد، برندی که قوی طراحی شده باشد، می ‌تواند در ‌ ساختن یک شرکت موفق عمل کند. در اینجا به مزایای طراحی برند اشاره می کنیم:

القا احساس خوب به مشتری

مشتریان در چند ثانیه در نخستین برخورد در مورد یک کسب و کار و شرکت تصمیم می گیرند. در این زمینه، برند شما نقش بسیار مهمی دارد. اکثر اوقات، نام شرکت و برند شما نخستین چیزی است که مشتریان می بینند. بنابر این گاهی اوقات یک برند با طراحی حرفه ای کافی است تا مشتری را جذب کند. طراحی برند و لوگو اطلاعات بسیاری در مورد یک کسب و کار می دهد. بنابر این اطمینان حاصل نمایید که برند نشان دهنده این است چه چیزی را عرضه می کنید و که چه کسی هستید. به همین سبب مهم است که از یک فرد متخصص و حرفه ای کمک بگیرید. این افراد متخصص پیام های کلیدی مشاغل و کسب و کار  شما را می گیرند آن ها را به یک برند و نماد بصری تبدیل می کنند، تا توجه افراد زیادی را به خود جلب کنند. برداشت اول مشتریان در دنیای تجارت از اهمیت بالایی برخوردار است. پس بنابر این با کمک طراحی برند حرفه ای می توانید اولین برداشت خود را درست و اصولی ثبت کنید.

کمک در ساخت شخصیت تجاری خود

برند شما نقش اساسی در هویت کسب و کار شما دارد. از آنجا که یک برند اغلب نمایانگر نمادین یک کسب و کار است. شما بایستی همگی جنبه های تجاری را ایجاد نمایید تا خود را محکم در بازار جا بیندازید. طراحی برند به نحوی اصولی و درست برای هر کسب و کاری ضروری است. زیرا این مورد یک پایه اساسی است که می توانید بر مبنای آن یک بیزنس بزرگ تر بسازید.

اگر یک طراحی حرفه ای برند دارید، می توانید سایر موارد کسب کارتان را با روش های بسیار آسان تر ایجاد نمایید. سعی نمایید یک برند و لوگو بسیار حرفه ای ایجاد نمایید که بتواند خاطره خوب و زیبایی در بین مشتریان شما ایجاد کند.

اگر برند را درست دریافت و پردازش کنید، همه چیز را به یکدیگر لینک می دهد. بنابر این موفقیت در سایر جنبه های تجاری کسب و کار شما راحت تر به دست می آید.

ایجاد یک تصویر حرفه ای از کسب و کار

شرکت های حرفه ای طراحی برند از متفکران خلاق و طراحان آموزش دیده استفاده می نمایند که در دریافت یک مفهوم و تبدیل آن به یک فرم خاص تبحر دارند. نتیجه این است که طرح برند شما حرفه ای انجام می شود. اگر لوگو و برند شما به طور موثر طراحی شده باشد، نشان دهنده فونت های سازمانی، رنگ های اصلی و به طور کلی سبک کسب و کار شما در یک عکس فوری است. بنابر این می توانید از این طراحی در هر جایی که تیم بازاریابی شرکت شما فکر می کند استفاده نماید!

قیمت طراحی لوگو

هزینه طراحی لوگو و برند شما به بسته به میزان کیفیت کاری که درخواست می کنید، متفاوت خواهد بود. طبیعتا فردی که با چند کل ساده و یک نام عادی برای طراحی برند خود اقدام می کند، هزینه کمتری را نسبت به کسی که مدت ها این امر را مورد مطالعه قرار می دهد، پرداخت خواهد کرد. رویال ثبت با تکیه بر تجربه 17 ساله خود در زمینه طراحی و ثبت برند می تواند راهگشای بسیاری از مسائل شما در این مسیر کاری باشد. کارشناسان رویال ثبت با مشاوره رایگان به صورت 24/7 (24 ساعت شبانه روز در 7 روز هفته) در کنار شما هستند تا مراحل طراحی برند را یک به یک پشت سر گذاشته و در کمترین زمان ممکن آن را به ثبت برسانید.

سوالات متداول

طراحی برند، به صورت مناسب و با در نظر گرفتن قواعد لازم، می تواند شما را از دیگر رقبا متمایز کند. در واقع یکی از مزیت های رقابتی شما در بازار کار، همین طراحی مناسب برند و انتخاب نام مناسب برای آن است. این میان باید در نظر داشته باشید که سادگی در طراحی لوگوی شما می تواند برندتان را در ذهن مخاطب ماندگار کند. البته پیچیدگی طرح آن نیز می تواند یک امر متمایز کننده باشد. این مسئله علاوه بر سلیقه شما به دسته بندی مخاطبین شما نیز وابسته است.
طراحی برند کار هر کسی نیست. شما باید موارد مهمی را برای خودتان مشخص کنید و در کنار آن نتایج به دست آمده، برند مورد نظر را طراحی کنید. شاید برخی از این موارد برای شما بی اهمیت باشند اما این قول را از طرف ما بپذیرید که با در نظر گرفتن این موارد، می توانید مسیر بهتری را پیش روی خود داشته باشید.
هزینه طراحی لوگو و برند شما به بسته به میزان کیفیت کاری که درخواست می کنید، متفاوت خواهد بود. طبیعتا فردی که با چند کل ساده و یک نام عادی برای طراحی برند خود اقدام می کند، هزینه کمتری را نسبت به کسی که مدت ها این امر را مورد مطالعه قرار می دهد، پرداخت خواهد کرد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین