جستجو
مراحل ثبت شرکت بصورت آنلاین - رویال ثبت

فهرست مطالب
شرکت رویال ثبت در زمینه ثبت انواع شرکت خدمات ارائه می دهد در ادامه در مورد مراحل ثبت شرکت بصورت آنلاین توضیح خواهیم داد. همچنین در مقاله ای جدا گانه در مورد ثبت شرکت تعاونی نیز توضیح داده شده است.
 
ابتدا شرکا جلسه ای را ترتیب میدهند و برخی موارد را مشخص میکنند . اعم از اینکه چند نفر عضو شرکت هستند ، درصد سهم هر یک از شرکا چقدر است ، سمت هر یک از اعضا هیات مدیره در شرکت چیست سمتهایی از قبیل سهامدار ، عضو هیات مدیره ، مدیر عامل ، رییس هیات مدیره ، و نایب رییس هیات مدیره .
سپس حق امضا برای اوراقی از قبیل قرارداد و سفته و چک و بطور کلی تعهد اور مشخص میشود . موضوع فعالیت شرکت را مشخص میکنند و نام برای شرکت تعیین مینمایند .آدرس و کد پستی شرکت را مشخص میکنند . پس از طی این مراحل و تعیین نوع شرکت اقدام به تنظیم اساسنامه ، اظهارنامه ثبت شرکت ، شرکتنامه ، صورتجلسات هیات مدیره مینمایند .
سپس در سایت irsherkat.ssaa.ir اقدام به ثبت نام مینمایند .در این سایت اوراق ثبتی اعم از اسانامه و اظهارنامه ثبتی بارگذاری میگردد . کلیه کارها بصورت آنلاین صورت میگیرد.
سپس پس از 24 تا 48 ساعت بعد از ثبت نام و بارگذاری اوراق ثبتی فرآیند تعیین نام از طریق سامانه ثبت شرکتها به آدرس irsherkat.ssaa.ir صورت میگیرد . همانطور که گفتیم اسامی شرکت باید سه سیلابی باشد . سپس اوراق پست میگردد . پس از کارشناسی توسط کارشناس ثبت شرکتها شرکت ثبت میگردد . در سامانه ثبت شرکتها شرکت پیش آگهی میگردد .
سپس با مراجعه به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری پیش آگهی تحویل گرفته میشود . سپس به سامانه روزنامه رسمی www.rrk.ir/ و پیش آگهی روزنامه رسمی در سایت ثبت میگردد .همانطور که مشاهده میکنید بجر دو مرحله مراجعه به اداره پست و مراجعه به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری کلیه کارهای ثبت شرکت بصورت آنلاین صورت میگیرد.
 
 
 
 
 
 
اما برای ثبت شرکت دانستن اینکه چه نوع شرکتی میخواهید ثبت کنید حائز اهمیت است :
 

شرکت مسئولیت محدود :

شرکتی است که مسئولیتش در حد سرمایه شرکت میباشد . این شرکت با حداقل 2 نفر عضو تشکیل میشود . سرمایه در این نوع شرکت اظهار است . از لحاظ طی مراحل قانونی ساده ترین نوع شرکت تلقی میشود.
 

شرکت سهامی :

شرکتی است که سرمایه آن به قطعات سهام تقسیم میشود . هر سهم دارای ارزشی میباشد مثلا سرمایه شرکت 000/000/100 ریال که منقسم به 1000 سهم 000/100 ریالی میگردد.
 

شرکت تعاونی :

شرکتی است که حداقل اعضا آن باید 5 نفر + 2 نفر بازرس باشند . این شرکت معمولا بین افرادی هم صنف و یا خانواده تشکیل میگردد . این شرکت زیر مجموعه وزارت تعاون میباشد اما پس از دریافت مجوز از اداره ثبت شرکتها مجددا شماره ثبت دریافت می نماید.
 
 
 
ثبت شرکت-royalsabt.com
 

شرکت سهامی خاص :

شرکتی است که از حداقل به 3 نفر عضو به همراه 2 نفر بازرس تشکیل میشود. در این نوع شرکت سرمایه به سهام تقسیم میشود. برای ثبت شرکت سهامی همان ابتدا به ساکن سی و پنج درصد سرمایه در حسابی بلوکه گردد. این نوع شرکت دارای اعتبار بالایی است.
 

شرکت تضامنی :

شرکتی است که هر یک از شرکا مسئول پرداخت کل دیون شرکت را دارا میباشند . این شرکت حداقل با دو نفر ثبت میشود . اما این شرکت از لحاظ درجه اعتبار دارای اعتبار بالایی میباشد . معمولا برای فعالیتهایی از قبیل صرافی از این نوع شرکت استفاده میشود.
 

شرکت نسبی :

شرکتی است که برای فعالیتهای بازرگانی با نام مخصوص بین حداقل 2 نفر تشکیل و مسئولیت هر یک ازشرکا به نسبت سهم هر شریک از کل سرمایه شرکت میباشد.
 
ثبت شرکت-royalsabt.com

شرکت مختلط غیر سهامی :

به شرکتی اطلاق میگردد که برای امور تجاری با نامی مخصوص که با حداقل یک نفر ثبت میگردد . این نوع شرکت شبیه به شرکت مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می شود.شریک با مسئولیت محدود کسی است که مسئولیت او فقط تا میزان سرمایه اعلامی شت میباشد .لازم بذکر است در نام شرکت میبایست عنوان (شرکت مختلط)و حداقل نام احدی از شرکا ضامن قید شود.
 

شرکت مختلط سهامی :

به شرکتی اطلاق میگردد که با عنوان نام مخصوصی بین یک عده شریک که سهامی و یک یا چند نفر شریک ضامن تشکیل می شود.در این نوع شرکت کل سرمایه به سهام تقسیم میشود . و هر یک از شرکا نسبت به کل سرمایه مسئولیت دارد و نام یکی از شرکا در نام شرکت قید میگردد.
 

موسسه غیر تجاری :

به مجموعه ای اطلاق میگردد که حداقل با دو نفر تشکیل میشود و برای امور غیر تجاری و غیر بازرگانی نظیر خیره ، مشاوره و آموزش و مواردی از این دست از این نوع مجموعه استفاده میشود.
 
 
تماس با رویال ثبت
 

ثبت انواع شرکت

ثبت شرکت پس از بررسی ها لازم و توجه به نکاتی که رد بخش قبلی به آنها اشاره شد، شروع می شود. این میان شما تصمیم خود را گرفته اید و می دانید که کدامیک از انواع شرکت ها را برای ثبت در نظر دارید. زمان جست و جو در مورد تفاوت انواع شرکت ها، به نکات مهم و جزئیات مشترک و متفاوت دقت کنید.

برای نمونه زمان تأمین سرمایه اولیه برای ثبت شرکت تعاونی، لازم است تا 51% از سرمایه کل را تهیه کرده باشد. این سرمایه حتی می تواند به صورت غیر نقدی نیز ارائه شود. همچنین مطلوب است که بدانید نحوه نقل و انتقال سرمایه در شرکت های سهامی چگونه است. در این نوع شرکت ها، سهام ویژه و سهام با نام را نمی توان بدون در نظر گرفتن مراحل قانونی، انتقال داد. اما انتقال سهام بی نام، بدون طی این مسیرها نیز امکان پذیر است.

اهمیت جست و جو و درک مطالب مربوط به ثبت شرکت در این اطلاعات و نحوه به کار بردن آنها مشخص می شود. زمان اقدام برای ثبت انواع شرکت، باید بدانید که هیچ گونه تغییر بدون کسب اجازه از سایر اعضا و هماهنگی با اداره ثبت شرکت ها، مجاز نیست.

در نتیجه اگر احتیاج دارید که بعد از ثبت شرکت، تغییراتی را در آن اعمال کنید، باید با تشکیل جلسه مجمع عمومی، مسئله را به اشتراک گذاشته و تأییدات لازم را از طرف اعضا، اخذ کنید. زمان ثبت انواع شرکت به یاد داشته باشید که اعضای خاص خود را لازم دارد. برای مثال شرکت با مسئولیت محدود تنها با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره تشکیل می شود. اما اگر تعداد از 12 نفر بیشتر شد (که معمولا در شرکت های سهامی اینگونه است) باید 2 یا 3 نفر را به عنوان بازرس معرفی کنید.

ثبت شرکت-royalsabt.com

حضور شرکت در مزایده ها و مناقصه ها

یکی از مهم ترین دلیل ها برای ثبت کردن شرکت های تجاری مختلف، حضور آن ها در مزایده ها و مناقصه ها است. مزایده و مناقصه، اهمیت بسیار زیادی در فعالیت های اقتصادی دارد.

مراکز بزرگ دولتی یا خصوصی، بخشی از فعالیت های خود را به یک کمپانی خصوصی، واگذار می کنند. به عنوان مثال، شهرداری ساخت راه و یا ساختمانی را به یک شرکت مهندسی و پیمان کاری واگذار می کند. شیوه قانونی و صحیح واگذاری این پروژه ها، برگزاری مناقصه ها و مزایده ها است.

حتی بانک ها، بخشی از اموال خود را در مزایده ها و مناقصه ها واگذار می کنند. شرکت ها، تنها درصورتی قادر به شرکت در مناقصه ها و پروژه های بزرگ هستند؛ که به صورت قانونی ثبت شده باشند. این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد.

زیرا حیات اقتصادی و فعالیت بعضی از شرکت ها، وابسته به این مناقصه ها می باشد. اما اگر شرکت ها به صورت قانونی ثبت نشده باشند؛ به هیچ وجه امکان حضور در مزایده ها و مناقصه های بزرگ دولتی را، نخواهند داشت. اما به غیر از این موضوع، دلیل های دیگری نیز، برای ثبت قانونی شرکت، وجود دارد.

مراحل ثبت کردن قانونی شرکت

برای ثبت کردن شرکت ها و یا کمپانی های مختلف، باید مراحل گوناگونی طی شود. بعد از انجام دادن مقدمات کار، باید وارد انجام مراحل قانونی ثبت کردن شرکت ها شد.

برای این کار، باید تمام مدارک مورد نیاز تهیه و تکمیل شده و در سامانه ثبت موسسات و کمپانی ها، اطلاعات لازم وارد شود. در صورت تایید اطلاعات، ثبت شرکت اتفاق می افتد. برای ثبت کردن شرکت، نیاز به چاپ آگهی در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار کشور نیز می باشد.

این پروسه کلی، برای ثبت تمامی کمپانی ها است. اما کمپانی ها انواع مختلف و بسیار متفاوتی دارند. مقدمات ثبت کردن شرکت ها با یکدیگر متفاوت است.

تماس با ما-royalsabt.com

شرایط ثبت کردن شرکت ها

پروسه ثبت کردن شرکت ها، روندی طولانی است. کامل کردن مدارک و اطلاعات لازم، زمان بر است. باید تمامی مدارک و مراحل به طور کامل آماده باشند.

برای اطمینان از کامل بودن این مدارک، باید از مشاوران و متخصص ها کمک گرفت. در غیر این صورت، ممکن است افرادی اطلاعات شرکت خود را در سامانه، ثبت کنند. اما در صورت کامل نبودن مدارک، درخواست آن ها رد می شود .

این گونه فرصت خود را از دست می دهند. و برای به دست آوردن فرصت بعدی، باید مدتی را منتظر بمانند. حتی نبود یک مدرک و یا مجوز نیز می توانند؛ سبب رد شدن درخواست، ثبت کمپانی شود. مقدمات ثبت کردن شرکت ها بسیار گسترده است. بعضی از کمپانی ها برای فعالیت نیازمند، اخذ مجوز های مختلفی هستند؛ در این صورت ابتدا باید تمامی این مجوز ها از اداره‌ های مربوطه اخذ شود. در غیر این صورت امکان ثبت کردن شرکت ها وجود نخواهد داشت.

راهنمای ثبت شرکت

ثبت کردن شرکت ها به کمک مشاوران حقوقی، دارای مزیت های فراوانی است. برای انجام هر کاری، متخصص و کارشناس وجود دارد. پروسه ها و روند های حقوقی نیز، مانند ثبت کردن شرکت ها باید به دست افراد متخصص انجام شود.

کمک گرفتن از مشاوران برای ثبت شرکت، مزیت های بسیار زیادی دارد. به دلیل وجود این مزیت های فراوان، امروزه اکثر افراد برای ثبت کردن شرکت، به کارشناسان مراجعه می کنند.

ثبت شرکت-royalsabt.com

زمان ثبت شرکت

یکی از مواردی که بسیاری از افراد پیش از شروع ثبت شرکت یا ثبت موسسه سوال میکنند توضیح در مورد زمان ثبت شرکت میباشد . این موضوع دغدغه بسیاری از افراد میباشد به این دلیل که هدفی را از ثبت شرکت دنبال میکنند که پارامتر زمان میتواند پارامتر مهمی در تصمیم در ثبت شرکت داشته باشد .

مثلا یکی از دلایل ثبت شرکت میتواند اخذ وام یا تسهیلاتی باشد که فقط در برحه ای از زمان به اشخاص پیشنهاد گردد . یا شرکت در مناقصه باشد یا قرارداد خاصی که از طرف یک شریک کاری پیشنهاد میگردد یا اخذ نمایندگی خارجی . یا هر هدف دیگری که شرکت میتواند دنبال نماید .

اما هر کدام از موقعیتهای بالا میتواند در زمان خاصی معنا داشته باشد و در صورت عدم رسیدن به زمان مورد نظر دیگر ثبت شرکت معنا ومفهوم خود را از دست بدهد .

زمان ثبت شرکت و طی مراحل ثبت به شرح زیر است :

1-ابتدا تصمیم گیری میگردد که چه نوع شرکتی را شرکا میخواهند ثبت نمایند . (ثبت شرکت مسوولیت محدود ، ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت موسسه ، ثبت شرکت تعاونی ، ثبت شرکت تضامنی )که این مساله معمولا در صورت گرفتن مشاور صحیح 3 روز زمان میبرد.

2-عقد قرارداد جهت ثبت شرکت و تکمیل مدارک اعم از کپی مدارک شناسایی اعضا که این فرآیند 2 روز معمولا زمان میبرد.

3-ثبت نام شرکت در سامانه ثبت شرکتها یا سایت ثبت شرکت و تنظیم اوراق ثبتی اعم از اساسنامه ثبت شرکت ، اظهارنامه ثبت شرکت ، شرکتنامه ثبت شرکت ، صورتجلسات ثبت شرکت ، که این پروسه معمولا 2 روز زمان میبرد.

4- پس از ثبت نام سازمان ثبت شرکتها نسبت به تعیین نام های پیشنهادی اقدام مینماید که معمولا این پروسه 3 روز زمان میبرد.

5- همزمان با پروسه ثبت نام و تعیین نام شرکت اعضا اقدام به اخذ گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس +10 مینمایند . این پروسه حدود 7 روز کاری زمان میبرد .همزمان با این مرحله در صورت ثبت شرکت سهامی خاص میبایست نسبت به اخذ نامه بانک بمنظور واریز 35 درصد (35%) سرمایه نقدی شرکت اقدام گردد.

6- پس از تعیین نام نسبت به پرینت و تایید و امضاء اوراق ثبتی اقدام میگردد .که این پروسه حدود 3 روز زمان میبرد.

7- سپس نسبت به ارسال مدارک مورد نیاز ثبت شرکت به اداره ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری اقدام میگردد . این پروسه حدود 3 روز زمان میبرد.

8- پس از پست در صورت تکمیل بودن مدارک و عدم ایراد در تنظیم اساسنامه شرکت و صورتجلسات شرکت نسبت به تایید و چاپ پیش آگهی روزنامه رسمی اقدام میگردد . حدود زمان این پروسه کاری 17 روز کاری میباشد.

9- سپس نسبت به چاپ آگهی ثبت شرکت اقدام میگردد . این مرحله نیز طی 4 روز کاری انجام میگیرد.

این در صورتی است که هیچگونه برگشتی در کار نباشد و همه چیز بدون اشتباه انجام گیرد . این زمانبندی شامل بسیاری موارد از جمله دوباره کاری ، قطع بودن سایت ثبت شرکتها، تغییر قوانین ثبت شرکت ، تغییر فرآیند ثبت شرکت نمیگردد .44 روز کاری کل پروسه زمان خواهد برد . این زمان کمی طولانی بنظر میرسد .در حالتی که این پروسه توسط خود شخص انجام گیرد بدلیل عدم آگاهی از نحوه ثبت شرکت این زمان به 65 الی 85 روز افزایش می یابد.

 

تماس با رویال ثبت

موضوع فعالیت ثبت شرکت

 
موضوعات مختلفی جهت ثبت شرکت میتوان در نظر گرفت . تعیین موضوع شرکت از مسائلی است که پیش از ثبت هر شرکتی میبایست به آن توجه شود. دامنه هر شرکت نشان دهنده کارایی هر شرکت میباشد. تعیین موضوع شرکت به نحوی است که هر شخص سومی با دیدن موضوع شرکت میبایست پی به کارآیی و کاربری آن ببرد.
اشتباهی که برخی افراد میکنند اینست که برای شرکت خود موضوعی در نظر میگیرند که بسیار جامع میباشد. و همه چیز را در بر میگیرد. این جامعیت گاها به نحویست که تخصص شرکت را زیر سوال میبرد. مثلا شرکتی که با موضوع عمرانی ثبت میشود به طبع نباید در موضوع فعالبت خود تولید مواد غذایی را داشته باشد. یا تولید قطعات خودرو در نظر گیرد . یا شرکت کامپیتوری نمیتواند در موضوع فعالیت خود شرکت تبلیغاتی یا کانون فرهنگی یا مهندسی مشاور یا پیمانکاری در نظر گیرد.
این نوع تعیین موضع شرکت نشان دهنده همه کاره و هیچ کاره بودن شرکت است و میتواند به اعتبار شرکت اطمه وارد کند. پس در تعیین موضوع به این نکته میبایست توجه شود که در عین اینکه به همه موضوع بصورت جامع اشاره شود (بصورت تخصصی ) در عین حال موارد غیر لازم از موضوع حذف شود.
ضمنا برای عدم برگشت پرونده از اداره ثبت میباید نسبت به اطلاع از موضوعات مجوزی اقدام نمود. موضوعات مجوزی آن دسته از موضوعاتی هستند که در سایت اداره ثبت شرکتها به آنها طی بخشنامه هایی اشاره میگردد. بخشنامه هایی که معمولا هر چند ماه یکبار مورد بازنگری قرار میگیرند.
موضوعاتی از قبیل ثبت موسسه حقوقی ، ثبت شرکت کامپیوتری نرم افزار ، ثبت شرکت حمل و نقل ، ثبت موسسه فرهنگی موسسه فیلم سازی ، کانون تبلیغاتی ، گرافیکی ، موسسه هنری ، موسسه آموزشی ، شرکت تعاونی ، شرکت لیزینگ ، موسسه مالی اعتباری ، شرکت حسابرسی و حسابداری ، شرکت تجارت الکترونیک ، شرکت هواپیمایی ، موسسه گردشگری، موسسه خیریه و …. که به تفصیل در سایت اداره ثبت شرکتها بیان شده است.
هر چند که این دستورالعمل و بخشنامه های ثبت شرکت با موضوعات مجوزی برای بسیاری از افراد در نگاه اول دست و پا گیر به نظر میرسد اما به این علت مجوز آن پیش از ثبت شرکت الزام شده است که آن شرکتهایی که واقعا دارای شرایط احراز مناسب میباشند ثبت شوند . یعنی بررسیهای لازم از نظر داشتن تخصص لازم پیش از ثبت رسمی شرکت از طرف سازمانهای ذیصلاح انجام گیرد .
مثلا برای کانون تبلیغاتی میبایست از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز اخذ شود . اما برخی از موضوعات میبایست پس از ثبت نسبت به دریافت مجوز اقدام نمایند مثل شرکت پیمانکار ، شرکت عمرانی ، یا شرکت تولیدی .

پیگیری ثبت شرکت

ثبت شرکت، با ارائه مدارک لازم (که بسته به نوع شرکت مورد نظر متفاوت خواهند بود) و تکمیل فرم درخواست یا همان اظهارنامه مربوطه در سامانه اداره ثبت شرکت ها، میسر می شود. توجه داشته باشید که نباید هیچ گونه مغایرتی میان اطلاعات وارد شده در این سامانه و اسناد شما وجود داشته باشد. هر گونه نقص و یا مغایرت موجب رد پرونده ثبت شرکت شما می شود.

همچنین خوب است که تنها یک نفر را برای پیگیری امور مربوط به ثبت انواع شرکت، معرفی کنید. این شخص می تواند صفر تا صد کار را در دست گرفته و تمام مسائل پیش آمده را بررسی کند. به این طریق در وقت شما نیز صرفه جویی می شود.

ثبت شرکت-royalsabt.com

هزینه ثبت شرکت

ثبت شرکت حتما هزینه های مخصوص به خود را دارد برخی از این موارد تعرفه های دولتی هستند که باید پرداخت شوند و برخی دیگر، بسته با آن مؤسسه و یا شرکتی که کار خود را به آنها واگذار کرده اید، متفاوت خواهند بود. مثلا زمان طراحی لوگو بسته به نوع طرح و طراح آن، هزینه متفاوتی را پرداخت می کنید.

برخی از هزینه های ثبت انواع شرکت عبارت‌اند از:

 • هزینه های مربوط به ثبت برند و لوگوی شرکت
 • هزینه های مربوط به چاپ آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار
 • هزینه های مربوط به حق الثبت در سامانه اداره ثبت شرکت ها
 • هزینه های مربوط به تغییرات و یا ویرایش های لازم (برای نمونه اگر اعتراضی به بررسی پرونده خود دارید)
 • و غیره.

در مجموع، مبحث ثبت شرکت را می توان با استفاده از تجربه کارشناسان کاربلد به راحتی پیش برد. رویال ثبت با تکیه بر تجربه 17 ساله خود در زمینه ثبت انواع شرکت ها، بررسی مسائل مالیاتی، ثبت برند و غیره، در کنار شماست تا با تعیین چشم اندازها و انعکاس آن ها در برندتان، مسیر درست را به شما نشان دهد.

ثبت کردن شرکت به کمک مشاوران در کم ترین زمان

پروسه های قانونی مانند ثبت کردن شرکت معمولا زمان بر است. اگر این کار ها، به دست افراد غیر متخصص انجام شود؛ زمان بیشتری خواهد برد. افرادی که تجربه و تخصصی در زمینه کار های قانونی ندارند؛ معمولا برای انجام فعالیت های حقوقی و پیگیری قانونی آن ها، دچار مشکل های فراوانی خواهند شد.

زیرا آن ها تجربه و تخصصی، برای انجام این کار ندارند. جزئیات قانونی ثبت شرکت، افراد غیر متخصص در این زمینه را، سردرگم خواهد کرد. در نتیجه افراد غیر متخصص، حتی اگر موفق به ثبت کردن شرکت ها بشوند؛ زمان زیادی را از دست خواهند داد. در صورتی که برای فعالیت های اقتصادی، زمان اهمیت بسیار زیادی دارد.

از دست دادن وقت می تواند؛ سبب به وجود آمدن ضرر و زیان اقتصادی بشود. زیرا در فعالیت های اقتصادی مانند بازار بورس، بازار خرید و فروش اجناس گران بها و یا مناقصه ها و مزایده ها زمان نقش بسیار مهمی دارد. از دست دادن حتی یک روز نیز می تواند زیان بار باشد.

در نتیجه برای کاهش ضرر های اقتصادی، باید کار های ثبت کردن شرکت و تایید نهایی و قانونی آن، در کم ترین زمان ممکن انجام شود. به همین دلیل ثبت کردن قانونی شرکت ها، باید به دست افراد متخصص سپرده شود. آن ها با آگاهی کامل از تمامی مراحل و پروسه ها قانونی، کار ثبت شرکت را به طور کامل و در کم ترین زمان انجام می دهند.

استعلام آخرین تغییرات شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت و استعلام و پیگیری تغییرات سهامی خاص از طریق یک پلتفرم آنلاین حرفه‌ای که امکان استعلام آخرین تغییرات ثبت شرکت ‌ها را بدون نیاز به مراجعه حضوری فراهم می کند. پس از تهیه و امضای صورت جلسه، تغییرات باید قانونی به ثبت رسند. برای ثبت تغییرات، باید از طریق اداره ثبت شرکت‌ها مراحل زیر را طی کنید:

 1. تهیه مدارک: مدارک مورد نیاز برای ثبت تغییرات را تهیه کنید. این مدارک ممکن است شامل صورت جلسه، اساسنامه تغییر یافته، فرم‌های مربوطه و سایر اسناد مورد نیاز باشد.
 2. تکمیل فرم‌ها: فرم‌های مربوطه را بر اساس نوع تغییرات و شرایط شرکت پر کنید. این فرم‌ها ممکن است شامل فرم تغییرات شرکت، فرم تغییرات هیئت مدیره و سایر فرم‌های مرتبط باشد.
 3. پرداخت هزینه‌ها: هزینه‌های مرتبط با ثبت تغییرات را پرداخت کنید. هزینه‌ها ممکن است شامل هزینه ثبت، هزینه انتشار در روزنامه رسمی و سایر هزینه‌های مربوطه باشد.
 4. تحویل مدارک: مدارک و فرم‌های تکمیل شده را به اداره ثبت شرکت‌ها تحویل دهید. این مدارک بررسی و بررسی می‌شوند و در صورت صحت و مطابقت با قوانین، تغییرات ثبت می‌شوند.
 5. دریافت گواهی ثبت: پس از ثبت تغییرات، گواهی ثبت مربوطه را از اداره ثبت شرکت‌ها دریافت کنید. این گواهی نشان دهنده این است که تغییرات در شرکت شما به ثبت رسیده است.

سامانه ثبت شرکت‌ ها یک پلتفرم آنلاین حرفه‌ای است که امکان استعلام آخرین تغییرات ثبت شرکت ‌ها را بدون نیاز به مراجعه حضوری فراهم می‌کند. با استفاده از این سامانه، می‌توانید به سرعت و سهولت نام شرکت مورد نظر خود را جستجو کرده و اطلاعات مرتبط با تغییرات آن را دریافت کنید. دریافت صورت جلسه تغییرات شرکت نیازمند رعایت شرایط خاصی است و باید قوانین و مقررات مربوطه را رعایت کنید. استفاده از این سامانه، روشی سریع، مطمئن و بدون نیاز به حضور حضوری است که به شما امکان می‌دهد به راحتی و با دسترسی الکترونیکی به آخرین وضعیت شرکت‌ها دسترسی پیدا کنید.

سامانه ثبت صورتجلسه تغییرات

ثبت شرکت نیاز به برگزاری جلسات و صورتجلسه دارد. پس از برگزاری جلسات شرکت‌ها، در پایان هر جلسه، یک گزارش به نام صورت جلسه تنظیم می‌شود. این گزارش شامل جزئیاتی مانند زمان برگزاری جلسه، حضور اعضا به همراه نام آن‌ها، تصمیمات اتخاذ شده در جلسه، تغییراتی که اعضا تصمیم به اعمال آن‌ها می‌گیرند، و سایر مسائل مهمی است که در جلسه بحث شده است. در بعضی از جلسات تشکیل شده توسط شرکت‌ها، تصمیمات اهمیت زیادی اتخاذ می‌شود، مانند تغییرات در اساسنامه شرکت، تغییر در هیئت مدیره و سایر تصمیمات مرتبط. برای رسمیت یافتن این تغییرات، اعضا باید صورت جلسه تغییرات را در اداره ثبت شرکت ‌ها ثبت کنند. سامانه ثبت صورتجلسه تغییرات، یک پلتفرم آنلاین است که به شما امکان می‌دهد تغییرات مربوط به شرکت خود را به صورت الکترونیکی ثبت کنید. این سامانه شامل قسمت‌هایی مانند ورود اطلاعات شرکت، اعضا، سهامداران و تغییرات مدیریتی است. با استفاده از این سامانه، می‌توانید صورتجلسات، تغییرات در هیئت‌مدیره و اساسنامه شرکت را ثبت کنید. این سامانه به منظور تسهیل و سرعت بخشیدن به فرآیند ثبت تغییرات در شرکت‌ها ایجاد شده است.

در حال حاضر، این امکان به صورت آنلاین در دسترس است، به این معنی که اعضا می‌توانند صورت جلسه تغییرات را به صورت الکترونیکی در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت نمایند. ثبت شرکت به صورتجلسه نیاز دارد. صورت جلسه، گزارشی است که در پایان جلسات شرکت‌ها تنظیم می‌شود و شامل تصمیماتی از قبیل تغییرات نام شرکت، انحلال شرکت، تغییر در اعضای هیئت مدیره و سایر تصمیمات مربوطه است. برای قانونی شدن برخی از این تغییرات، شرکت‌ها باید صورت جلسه تنظیمی را در سامانه ثبت شرکت ‌ها ثبت کنند. در غیر این صورت، تغییرات مورد تصمیم قابلیت اعمال در بانک‌ها و سازمان‌ها را نخواهند داشت. قبلاً، شرکت‌ها برای ثبت صورت جلسه تغییرات خود باید به اداره ثبت شرکت ‌ها مراجعه کنند. اما در سال‌های اخیر با رواج استفاده از اینترنت، اداره ثبت شرکت ‌ها سامانه ثبت شرکت ‌ها را راه‌اندازی کرده است. یکی از امکاناتی که در سامانه ثبت شرکت ‌ها قابل دسترسی است، سامانه ثبت اینترنتی صورت جلسه تغییرات شرکت است. با استفاده از این سامانه، متقاضیان می‌توانند به صورت آنلاین تغییرات شرکت‌های سهامی عام و خاص را ثبت کنند. برای ثبت اینترنتی صورت جلسه تغییرات شرکت، متقاضیان می‌توانند به آدرس irsherkat.ssaa.ir مراجعه کرده و مراحل مورد نیاز را طی کنند.

سوالات متداول ثبت شرکت

کامل کردن مدارک و اطلاعات لازم، زمان بر است. باید تمامی مدارک و مراحل به طور کامل آماده باشند. برای اطمینان از کامل بودن این مدارک، باید از مشاوران و متخصص ها کمک گرفت. در غیر این صورت، ممکن است افرادی اطلاعات شرکت خود را در سامانه، ثبت کنند. اما در صورت کامل نبودن مدارک، درخواست آن ها رد می شود . این گونه فرصت خود را از دست می دهند. و برای به دست آوردن فرصت بعدی، باید مدتی را منتظر بمانند. حتی نبود یک مدرک و یا مجوز نیز می توانند؛ سبب رد شدن درخواست، ثبت کمپانی شود.

برای ثبت کردن شرکت ها و یا کمپانی های مختلف، باید مراحل گوناگونی طی شود. بعد از انجام دادن مقدمات کار، باید وارد انجام مراحل قانونی ثبت کردن شرکت ها شد. برای این کار، باید تمام مدارک مورد نیاز تهیه و تکمیل شده و در سامانه ثبت موسسات و کمپانی ها، اطلاعات لازم وارد شود. در صورت تایید اطلاعات، ثبت شرکت اتفاق می افتد. برای ثبت کردن شرکت، نیاز به چاپ آگهی در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار کشور نیز می باشد. این پروسه کلی، برای ثبت تمامی کمپانی ها است. اما کمپانی ها انواع مختلف و بسیار متفاوتی دارند. مقدمات ثبت کردن شرکت ها با یکدیگر متفاوت است.

پروسه های قانونی مانند ثبت کردن شرکت معمولا زمان بر است. اگر این کار ها، به دست افراد غیر متخصص انجام شود؛ زمان بیشتری خواهد برد. افرادی که تجربه و تخصصی در زمینه کار های قانونی ندارند؛ معمولا برای انجام فعالیت های حقوقی و پیگیری قانونی آن ها، دچار مشکل های فراوانی خواهند شد. زیرا آن ها تجربه و تخصصی، برای انجام این کار ندارند. جزئیات قانونی ثبت شرکت، افراد غیر متخصص در این زمینه را، سردرگم خواهد کرد. در نتیجه افراد غیر متخصص، حتی اگر موفق به ثبت کردن شرکت ها بشوند؛ زمان زیادی را از دست خواهند داد.

یک پاسخ

 1. برای پیشرفت در کارها باید هم جهت علم و تکنولوژی حرکت کرد و جهان امروز جهان آنلاین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین