جستجو
کد اقتصادی - royalsabt.com
مطالبی که در ادامه خواهید خواند...
فهرست مطالب

کد اقتصادی جدید

کد اقتصادی جدید کدی است یکتا که با آن کد شخصیت حقیقی و حقوقی قابل شناسایی میباشد. تمامی شرکت ها مدتی پس از ثبت شرکت موظف به اخذ کد اقتصادی می باشند.

سابق بر این که بصورت دستی اظهارنامه مالیانی تسلیم اداره مالیاتی میگردید تنها با کد اقتصادی قدیم شرکتها و اشخاص حقیقی میتوانستد با کد اقتصادی قدیمی (به اصطلاح) فعالیت نمایند اما از زمانی که کلیه کارها اینترنتی شده است باید هر یک از افراد حقیقی و حقوقی نسبت به ثبت نام در سایت و کسب امتیاز 45 اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی جدید:

1-کپی مدارک شناسایی اعضا

2-کپی مدارک شرکتی اعم از اساسنامه، اظهارنامه ثبتی، روزنامه رسمی، شرکتنامه.

3-قبص برق و تلفن ملک

4-اجاره نامه رسمی و هولوگرام دار برای ملک استیجاری

5-کپی سند ملکی برای ملک استیجاری یا ملک تحت تملک

نحوه دریافت کد اقتصادی جدید

1-ابتدا مدارک فوق تهیه میشود

2-سپس به وکیل مجموعه رویال ثبت وکالتی داده میشود

3-تشکیل پرونده کد اقتصادی انجام میگیرد

4-سپس امتیاز 45 گسب میگردد

سپس کد اقتصادی جدید صادر میشود.

برای اطلاعات بیشتر ویدیو های ما را در آپارات ببینید.

اخذ کد اقتصادی و تعیین حوزه مالیاتی

کد اقتصادی یک کد یکتا میباشد که با آن کد ،شخصیت حقیقی یا حقوقی شناسایی میشود . کلیه تراکنشات مالی شخص توسط این کد به اداره مالیات ارائه میگردد .
مدارک مورد نیاز  برای اخذ کد اقتصادی
1-کپی برابر اصل مدارک شناسایی اعضا
2-گواهی امضا دارندگا حق امضا در دفترخانه اسناد رسمی
3-کپی برابر اصل مدارک شرکتی اعم از اساسنامه ، اظهارنامه ثبتی ، روزنامه رسمی ، شرکتنامه .
4-قبص برق و تلفن ملک
5-اجاره نامه رسمی و هولوگرام دار برای ملک استیجاری
6-کپی سند ملکی برای ملک استیجاری یا ملک تحت تملک
نحوه دریافت کد اقتصادی
1-ابتدا مدارک فوق تهیه میشود
2-سپس به وکیل مجموعه رویال ثبت وکالتی داده میشود
3-تشکیل پرونده کد اقتصادی انجام میگیرد
4-بازدید ا زملک توسط اداره مستغلات اداره دارایی انجام میگیرد .
5-سپس کد اقتصادی قدیمی صادر میشود

رویال ثبت

اخذ کد اقتصادی

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کد اقتصادی می توانید از مشاوره رایگان رویال ثبت استفاده کرده و به صورت ۲۴ ساعت در هفت روز کاری ارتباط خود را با کارشناسان ما حفظ نمایید.

ثبت نام کد اقتصادی

کد اقتصادی از اصلی ترین اطلاعات مورد نیاز برای انجام معاملات کسب و کارهای حقیقی و حقوقی با سایر ارگان ها و سازمان ها می باشد که برای شناسایی آنها در اداره مالیات مورد استفاده قرار میگیرد.

به عبارت دیگر، تمام کسب و کارهای دارای مجوز فعالیت لازم است نسبت به ثبت نام کد اقتصادی اقدام نمایند تا پرونده آنها در اداره مالیات ثبت گردد. در غیر این صورت این قبیل کسب و کارها امکان انجام معاملات با سایرین را نخواهند داشت و مشمول جرایم مالیاتی خواهند شد. جهت اقدام برای ثبت نام این کد لازم است مراحل زیر طی شود:

مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۳ – ۰۹۱۲۰۲۱۷۸۸۵ – ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۴

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴- ۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

پیش ثبت نام کد اقتصادی

اولین گام برای دریافت این کد، انجام پیش ثبت نام می باشد. برای این منظور لازم است وارد سایت اداره مالیات https://tax.gov.ir/ شوید. سپس از بخش سامانه ثبت نام الکترونیک، بر روی پیش ثبت نام کلیک نموده و اطلاعات مورد نیاز را در هر مرحله به طور کامل و بدون اشتباه تکمیل نمایید.

توجه داشته باشید که این مرحله اهمیت بسیار زیادی داشته و هر گونه اشتباه در اطلاعات باعث میشود تا در گام های بعدی روند کار با اختلال مواجه شده و نیاز به ثبت نام و تکمیل مجدد اطلاعات خواهد بود. علاوه براین، دقت داشته باشید که پس از تکمیل اطلاعات لازم است بر روی تایید کلیک نمایید تا ثبت نام وارد مراحل بعد شود. برای انجام این کار حدود یک هفته فرصت در اختیارتان قرار خواهد گرفت و پس از اتمام این بازه زمانی مجدد باید برای ورودی اطلاعات اقدام کنید.

بررسی درستی اطلاعات

در گام دوم ثبت نام کد اقتصادی اطلاعات تکمیل شده پس از استعلام گیری از سازمان های مربوطه بررسی می گردد و نتیجه از طریق ارسال پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

افرادی که اطلاعات مرحله قبل را ناقص تکمیل کرده باشند مجدد باید وارد سامانه شده و ثبت نام را انجام دهند. اگر اطلاعات مرحله قبل در این گام تایید شود، نام کاربری و رمز عبور برای ورود به سامانه دریافت کد اقتصادی برایتان ارسال خواهد شد.

تبدیل وضعیت 44

با نام کاربری و رمز عبور ارسال شده وارد سامانه شوید و اطلاعات درخواستی را تکمیل و روی تایید نهایی کلیک کنید تا وضعیت 44 شود.

تبدیل وضعیت 55

در آخرین مرحله لازم است مدارک مورد نیاز به اداره مالیات ارائه شود. این مرحله از ثبت نام به صورت حضوری انجام شده و لازم است با توجه به حقیقی یا حقوقی بودن ثبت نام، مدارک ارائه شده و پرونده تشکیل گردد

مدارک لازم برای دریافت کد اقتصادی

در آخرین مرحله از ثبت نام برای دریافت این کد لازم است مدارک فیزیکی به اداره مالیات ارائه گردد. این مدارک شاکل موارد زیر می باشند:

 • کپی برابر با اصل مدارک شناسایی افراد حقیقی یا حقوقی با توجه به درخواست
 • کپی برابر با اصل اساسنامه شرکت، پروانه کسب و سایر مجوزهای فعالیت
 • ارائه گواهی امضا
 • ارائه سند یا اجاره نامه محل فعالیت کسب و کار
 • سربرگ و مهر به همراه نماینده قانونی شرکت
 • پرداخت حق تمبر

 گرفتن کد اقتصادی چقدر زمانبر است؟

هر شرکت و مؤسسه ای بعد از انجام مراحل مربوط به ثبت شرکت در اداره‌ ثبت اسناد و املاک کشور، به مدت 2 ماه به منظور مراجعه نمودن به اداره‌ های دارایی مربوطه و تشکیل پرونده ‌ مالیاتی مهلت دارد. به این ترتیب شرایط لازم برای دریافت شماره اقصادی آماده می ‌شود. به طور کلی در صورت آماده بودن مدارک لازم، مدت زمان دریافت کد اقتصادی بین 2 تا 3 هفته است. تشکیل پرونده در زمینه ‌های مالیاتی زمان ‌بر است و تقریباً به مدت 1 هفته به طول می ‌انجامد. البته احتمال افزایش مدت دریافت کد اقتصادی به سبب بازدید اداره‌ مالیات از مکان شرکت و کسب و کار مربوطه و در نهایت تشکیل مالیاتی وجود دارد. بنابر این بهترین زمان برای اقدام به دریافت کد های اقتصادی، پس از تشکیل پرونده‌ مالیاتی در همگی حوزه ‌های مالیاتی است.

مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۳ – ۰۹۱۲۰۲۱۷۸۸۵ – ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۴

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴- ۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

مزایای کد اقتصادی

همان طور که اشاره شد، این کد دارای 12 رقم بوده و توسط سازمان مالیات برای کسب و کارهای مختلف به صورت حقیقی و حقوقی صادر میشود. از مهم ترین مزایا و دلایل برای ثبت نام کد اقتصادی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تمام شرکت ها و کسب و کارها برای انجام فعالیت های تجاری بین المللی لازم است کارت بازرگانی داشته باشند و ارائه کد اقتصادی برای دریافت این کد الزامی می باشد.
 • تمام کسب و کارهای فعال در زمینه تولید، مونتاژ و غیره لازم است این کد را دریافت نمایند تا امور مالیاتی آنها بررسی شود. در صورت عدم تشکیل پرونده مالیاتی و پرداخت نکردن مبالغ مورد نظر امکان فعالیت برای کسب و کارها وجود نخواهد داشت و مشمول جریمه خواهند بود.
 • کد اقتصادی شرایطی را فراهم می کند تا از شکل گیری پولشویی و غیره جلوگیری شود.
 • کسب و کارها و شرکت هایی که نسبت به دریافت این کد اقدام نمی کنند، مشمول معافیت های مالیاتی نخواهند بود.

دلایل دریافت کد اقتصادی

دلیل های بسیار زیادی برای دریافت کد اقتصادی وجود دارد. بیشتر شرکت ها، موسسه ها اقدام به دریافت کد اقتصادی می کنند. البته تعدادی از افراد حقیقی نیز در کنار اشخاص حقوقی متقاضی دریافت کد های اقتصادی هستند.

یکی از مهم ترین دلیل های دریافت کد یا شناسه اقتصادی، اعتبار و ارزش این کد است. پارامتر های مختلفی هستند که به فعالیت های اقتصادی اعتبار می دهند. یکی از این موارد، شناسه اقتصادی می باشد. شرکت ها برای انجام فعالیت های اقتصادی مهم و بزرگ، باید اعتبار خوبی داشته باشند. مخصوصا شرکت های جدید، برای تجارت و مبادله با کمپانی های بزرگ باید کد یا شناسه اقتصادی داشته باشند.

زیرا این کد سیب افزایش اعتبار آن ها در دنیای تجارت و اقتصادی می شود. به غیر از این مورد، افراد مختلف دلیل های دیگری نیز، برای دریافت کد های اقتصادی خواهند داشت. برای اظهارنامه های مالیاتی به شماره یا کد های اقتصادی نیاز است. بعضی از شرکت ها و موسسه ها برای این که معافیت مالیاتی دریافت کنند اظهارنامه مالیاتی پر می کنند. همچنین دلیل های دیگری مانند صادرات و واردات کالا، و سرعت بخشیدن به فعالیت های تجاری برای دریافت کد های اقتصادی وجود دارد.

ثبت نام کد های اقتصادی برای افزایش اعتبار

یکی دیگر از دلیل های ثبت نام برای کد اقتصادی، افزایش اعتبار شرکت ها است. کمپانی ها برای همکاری با شرکت ها و موسسه های بزرگ و همین طور شرکت های بین المللی، باید دارای اعتبار نسبتا بالایی باشند. این شرکت ها برای افزایش اعتبار خود می توانند کد اقتصادی دریافت کنند. کد اقتصادی نشانه ایی از فعالیت های دقیق و قانونی شرکت های تجاری می باشد.

دریافت سریع کد اقتصادی

سازمان امور مالیاتی کشور، مسئول اعطای کد اقتصادی به اشخاص حقیقی و یا حقوقی می باشد. این سازمان، روند مشخصی را برای دریافت کد یا شناسه اقتصادی تعریف کرده است.

برای دریافت کد اقتصادی باید ثبت نام های لازم را انجام داد. پس از ثبت نام در سامانه های مربوط و تایید اولیه، باید مدارک لازم آماده شود. مدارک لازم برای دریافت کد یا شناسه اقتصادی به طور کلی یکسان است. اما تفاوت هایی بین مدارک افراد  حقیقی و حقوقی وجود دارد. مدارک مورد نیاز برای دریافت کد یا شماره اقتصادی باید کامل باشند. در غیر این صورت امکان دریافت کد یا شناسه اقتصادی وجود نخواهد داشت. مشاوران دریافت کد یا شماره اقتصادی می توانند به شرکت ها، موسسه ها و همچنین افراد حقیقی برای تکمیل کردن صحیح مدارک کمک بکنند.

بعد از تکمیل کردن این مدارک باید فرم های مخصوصی که برای دریافت کد های اقتصادی تنظیم شده، پر شوند. این فرم ها را، سازمان امور مالیاتی طراحی کرده و در آن اطلاعات مختلفی درج می شود. هر چند که روال و شیوه کلی دریافت کد های اقتصادی به این شکل است. اما هر سال تغییراتی در خصوص روش های دریافت کد یا شناسه اقتصادی به وجود می آید. به همین دلیل، مراجعه به متخصصان این زمینه که تمام این تغییرات را رصد می کنند؛ بسیار سودمند است. به کمک آن ها مرحله های دریافت کد یا شماره اقتصادی به سرعت طی می شود.

مدارک مورد نیاز  برای ثبت نام کد اقتصادی

بررسی مدارک مورد نیاز، برای ثبت نام کد اقتصادی اهمیت زیادی دارد. قبل از شروع ثبت نام کد یا شناسانه اقتصادی، باید این مدارک را کامل کرد. البته می توان بخشی از روند آماده کردن مدارک مورد نیاز را، هم زمان با کار های ثبت نام برای شناسانه اقتصادی انجام داد. مشاوران و متخصصان اطلاعات کاملی درباره مدارک مورد نیاز افراد حقیقی یا حقوقی دارند. مدارک مورد نیاز افراد حقیقی یا حقوقی به طور کلی یکسان است. اما تفاوت هایی در جزئیات وجود دارد. افراد حقیقی، باید رونوشتی از شناسنامه و کارت ملی خود تهیه کنند. همچنین شرکت ها  به عنوان افراد حقوقی، باید رونوشتی از مدارک هویتی اعضای هیئت مدیره خود تهیه و ارائه کنند. کپی از اساس نامه شرکت نیز برای دریافت شماره اقتصادی ضروری می باشد. رونوشت تغییرات ثبتی شرکت، باید به طور کامل در مدارک قرار داده شود. در صورتی که شرکت دچار تغییرات شده اما هنوز این تغییرات ثبت نشدند؛ باید ابتدا برای ثبت کردن آن ها اقدام کرد. در غیر این صورت ممکن است در بررسی مدارک مشکلی به وجود آمده و درخواست ثبت نام کد یا شماره اقتصادی شما رد شود. برای ثبت تغییرات شرکت ها باید تغییرات صورت گرفته در سامانه مورد نظر ثبت شده تا مدارک آن، برای ثبت شماره اقتصادی استفاده شود. همچنین رونوشت روزنامه های رسمی نیز برای ثبت نام شماره اقتصادی نیاز است. اشخاص حقوقی یا حقیقی باید برای فعالیت های اقتصادی خود، مکان مشخصی داشته باشند. سند ملک یا اجاره نامه محل کار شخصی حقیقی و یا سند ملک یا اجاره نامه که محل استقرار شرکت می باشد؛ برای دریافت کد اقتصادی لازم است.

کاربرد کد های اقتصادی

کد اقتصادی فقط یک عدد ساده نیست. بلکه این شماره دارای کاربرد های متفاوتی است. یکی از مهم ترین کاربرد های شناسه اقتصادی دریافت کارت بازرگانی است.

کارت بازرگانی برای فعالیت های اقتصادی مانند صادرات کالا، واردات کالا، ترخیص کالا از گمرک استفاده می شود. برای دریافت کارت بازرگانی، هر یک از اشخاص حقیقی یا حقوقی باید دارای ویژگی های مشخصی باشند. یکی از مهم ترین شرایط، برای دریافت کارت بازرگانی وجود کد اقتصادی می باشد.

این کد ها علاوه بر دریافت کارت بازرگانی، دارای کاربرد های دیگری نیز هستند. شرکت در مناقصه ها و مزایده ها یکی دیگر از کاربرد های دریافت شناسه اقتصادی می باشد. برای کمپانی های مختلف، حضور در مزایده ها و مناقصه های بزرگ دارای اهمیت ویژه ایی هستند. یکی از شرایط حضور در مناقصه ها و مزایده ها، داشتن شماره اقتصادی می باشد.

پر کردن اظهارنامه های مالیاتی با وجود کد های اقتصادی ممکن است. به دلیل وجود این کاربرد های فراوان، افراد بسیار زیادی برای دریافت کد اقتصادی ثبت نام می کنند. البته هر کس می تواند دلایل خودش را برای دریافت این کد یا شماره اقتصادی داشته باشد.

مراحل اخذ کد اقتصادی

برای ثبت نام کد اقتصادی ابتدا باید وارد صفحه پیش ثبت نام شد. در این صفحه اطلاعات اولیه، برای درخواست ثبت نام کد یا شماره اقتصادی وارد می شود.

باید دقت شود تا در این مرحله، مواردی مانند آدرس و کد پستی به درستی وارد شود. زیرا در غیر این صورت ممکن است مشکلی برای ثبت نام شماره اقتصادی پیش بیاد. در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده، برای افراد حقیقی یا حقوقی رمز و کد کاربردی ارسال می شود.

با دریافت این رمز و کد کاربری امکان ثبت نام اصلی کد اقتصادی به وجود می آید. در این مرحله باید اطلاعات تکمیلی و همچنین مدارک مورد نیز در سامانه ثبت شود. در سایت سازمان امور مالیاتی که ثبت نام برای کد اقتصادی در آن انجام می شود؛ امکان پیگیری وضعیت ثبت نام کد اقتصادی نیز وجود دارد. بعد از انجام مرحله های الکترونیکی، مدارک و اطلاعات وارد شده در سایت توسط کارشناس های و مسئولان  سازمان امور مالیاتی بررسی می شود.

اطلاعات وارده شده در سایت با استعلام های سازمان امور مالیاتی، نباید مغایرت داشته باشند. در صورت تایید نهایی، کد اقتصادی به شرکت های تجاری و یا اشخاص حقیقی  اعطا می شود.  نکاتی در خصوص ثبت نام کد اقتصادی وجود دارد. به عنوان مثال، به هیچ وجه امکان تبدیل ثبت نام های اشخاص انفرادی به گروهی و یا  ثبت نام گروهی به انفرادی وجود ندارد.

رویال ثبت

اخذ کد اقتصادی

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کد اقتصادی می توانید از مشاوره رایگان رویال ثبت استفاده کرده و به صورت ۲۴ ساعت در هفت روز کاری ارتباط خود را با کارشناسان ما حفظ نمایید.

استعلام کد اقتصادی

پس از انجام مراحل ثبت نام و دریافت تاییدیه می توان با ورود به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به استعلام کد اقتصادی اقدام نمود. لازم به ذکر است که برای استعلام این کد لازم است به برخی از اطلاعات در مورد شرکت یا کسب و کار مورد نظر دسترسی داشته باشید.

پس از ورود به این سامانه، لازم است اطلاعاتی از قبیل شماره ثبت شرکت، حقیقی یا حقوقی بودن شخصیت را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که اگر هدف استعلام کد اقتصادی برای شرکت ها می باشد، سازمان ثبت کننده را سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انتخاب نمایید. در آخرین مرحله بر روی دکمه جستجو کلیک کنید تا کد نمایش داده شود.

لازم به ذکر است، اگر به شماره ثبت شرکت مورد نظر دسترسی ندارید، کافیست وارد سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران شوید. در نهایت نام شرکت را وارد نمایید تا شماره ثبت نمایش داده شود.

ثبت نام شناسه اقتصادی به کمک مشاوران

ثبت نام کد اقتصادی به کمک مشاوران و متخصصان قابل انجام است. آن ها با توجه به دانش و تجربه خود در مورد این شناسه، اطلاعات لازم را دارند. در نتیجه، به دلیل وجود اطلاعات کامل، مشاوران کار ثبت نام کد یا شماره اقتصادی را به سرعت انجام می دهند.

آن ها تمامی موارد و نکات لازم را دانسته و رعایت می کنند. مشاوران و متخصصان ثبت نام کد یا شماره اقتصادی را بدون هیچ نقص و کاستی انجام می دهند. آن ها افراد مختلف را برای تکمیل مدارک خود راهنمایی می کنند. در نتیجه، اغلب ثبت نام های صورت گرفته زیر نظر مشاوران، در کم ترین زمان ممکن به نتیجه می رسد.

راهنمای پیش ثبت نام کد اقتصادی

پیش ثبت نام کد اقتصادی اولین قدم برای دریافت کد اقتصادی شرکت شماست. این کد در تمامی مراحل مالیاتی مورد نیاز است و از جمله مواردی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. به بیان دیگر، شرکت شما در نظام مالیاتی کشور، بیشتر با کد اقتصادی خود شناخته می شود تا با نام آن. برای این پیش ثبت نام  باید مراحل زیر را در نظر داشته باشید:
 1. ثبت نام در سایت سازمان امور مالیاتی کشور
 2. مشخص کردن این مسئله که فعالیت شرکت به صورت حقیقی است و یا حقوقی
 3. ورود به سامانه با استفاده از اطلاعات کلیدی خواسته شده (شماره ملی و کد پستی)
 4. ورود اطلاعات لازم برای پیش ثبت نام
در مدت زمان انجام این مراحل، مهم است که تمامی اطلاعات را به صورت کامل وارد نمایید. در اصل این ثبت نام هیچ گونه پیچیدگی خاصی را به همراه ندارد اما لازم است که برای انجام آن تجربه کافی داشته باشید. برای مثال اگر در مرحله سوم، زمانی که قرار است اطلاعات کلیدی شرکت را وارد نمایید، با چند بار ورود اطلاعات غلط، باعث می شود سامانه قفل شود و مراحل بعد انجام نخواهد شد. همچنین زمانی که در مرحله چهارم هستید و باید اطلاعات لازم را طی فیلدهای ستاره دار تکمیل کنید، وارد کردن اطلاعات مغایر با اسناد، موجب می شود پرونده شما در مرحله اعتبار سنجی رد شده و در نتیجه با مشکلات جدی روبرو شوید؛ لذا مهم است که زمان پیش ثبت نام کد اقتصادی دقت لازم را داشته باشید. پس از تکمیل تمامی اطلاعات خواسته شده، صفحه «نمایش و تأیید اطلاعات» را می بینید. چند بار اطلاعات وارد شده را چک کنید تا هیچ مغایرتی در کار شما نباشد. پس از تأیید این مرحله، کد رهگیری پیش ثبت نام کد اقتصادی را دریافت می کنید. این کد را جایی یادداشت کنید زیرا برای ادامه روند ثبت نام کد اقتصادی حتما به آن نیاز خواهید داشت.

دریافت سریع کد اقتصادی

دریافت کد اقتصادی بازه زمانی خاص خود را نیاز دارد. این بازه زمانی معمولا بین 10 تا 15 روز است. اما می توان با در اختیار داشتن مدارک کامل و همچنین تسلط به مراحل مختلف دریافت کد اقتصادی، این بازه زمانی را کوتاه کرده و دریافت سریع کد اقتصادی را محقق کرد. برای این کار باید به طور دقیق بدانیم که مراحل پیش رو چه مواردی هستند و چگونه باید انجام شوند.

اما قبل از اینکه درباره مراحل مهم این امر صحبت کنیم، خوب است که بدانید بدون دریافت کد اقتصادی، نمی توانید کارت بازرگانی خود را به دست آورید. پس مهم است که دو ماه بعد از ثبت شرکت خود، برای دریافت شماره اقتصادی و تشکیل پرونده مالیاتی اقدامات لازم را در نظر بگیرید.

همچنین برای عقد قراردادها، شرکت در مزایدات و مناقصات، افتتاح هر گونه حساب بانکی برای شرکت و انجام اموری از این دست، باید کد اقتصادی خود را در اختیار داشته باشید. اهمیت این موضوع تا جایی است که برای مثال، اگر در زمان شرکت در مناقصات و ارائه پیشنهاد، روی پاکت پیشنهادی خود کد اقتصادی شرکت را نوشته باشید، اصلا پاکت پیشنهاد باز نخواهد شد.

سوالات متداول

کد اقتصادی از اصلی ترین اطلاعات مورد نیاز برای انجام معاملات کسب و کارهای حقیقی و حقوقی با سایر ارگان ها و سازمان ها می باشد که برای شناسایی آنها در اداره مالیات مورد استفاده قرار میگیرد.
افراد حقیقی، باید رونوشتی از شناسنامه و کارت ملی خود تهیه کنند. همچنین شرکت ها  به عنوان افراد حقوقی، باید رونوشتی از مدارک هویتی اعضای هیئت مدیره خود تهیه و ارائه کنند. کپی از اساس نامه شرکت نیز برای دریافت شماره اقتصادی ضروری می باشد.

رای ثبت نام کد اقتصادی ابتدا باید وارد صفحه پیش ثبت نام شد. در این صفحه اطلاعات اولیه، برای درخواست ثبت نام کد یا شماره اقتصادی وارد می شود.

باید دقت شود تا در این مرحله، مواردی مانند آدرس و کد پستی به درستی وارد شود. زیرا در غیر این صورت ممکن است مشکلی برای ثبت نام شماره اقتصادی پیش بیاد. در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده، برای افراد حقیقی یا حقوقی رمز و کد کاربردی ارسال می شود.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین