جستجو
نقل و انتقال برند تجاری - رویال ثبت

مطالبی که در ادامه خواهید خواند...
فهرست مطالب

شرایط نقل و انتقال برند چگونه است؟

نقل و انتقال برند تجاری امری کاملا قانونی است و افراد می توانند با توجه به شرایط خاصی موجود، این کار را انجام دهند. فردی که مالک یک برند تجاری است می تواند با تحریر اجازه نامه به شخص دیگری اجازه مالکیت یا بهره برداری از برند تجاری خود را اعطا کند. توجه داشته باشید که بدون این اجازه نامه، هیچ نقل و انتقالی صورت نگرفته است. در متن پیش رو قصد داریم این مسئله را بیشتر بررسی کرده و شرایط مختلف نقل و انتقال برند تجاری را برای شما شرح دهیم.

برای اطلاعات بیشتر ویدیو های ما را در آپارات ببینید.

شرایط نقل و انتقال برند برای شرکت حقیقی یا حقوقی چیست؟

نقل و انتقال برند تجاری می تواند برای تمامی انواع شرکت ها اتفاق بیفتد. این مسئله تنها به پیروی از شرایط خاص آن بستگی دارد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند پروسه ثبت برند و ساختن آن را از نقطه صفر کنار گذاشته و با خرید و یا کسب اجازه برای بهره برداری از شهرت یک برند، مسیر کاری خود را تسهیل کنند. فردی که مالک یک برند است می تواند بنا بر توافقات انجام شده، تا مدت معلومی اجازه نامه نقل و انتقال برند خود را صادر کند. این مسئله در شرکت های حقیقی و حقوقی تفاوت چندانی ندارد. در هر دو صورت افراد می توانند در حالت ارادی و یا غیرارادی، نقل و انتقال برند تجاری را در نظر داشته باشند. زمانی که ما این کار را با تصمیم خود انجام می دهیم، نقل و انتقال برند به صورت ارادی انجام شده و در زمانی که با فوت مالک برند این کار انجام شد، مسئله غیر ارادی است. در هر دو وضعیت مهم این است که مراحل قانونی آن با در دست داشتن مدارک لازم برای نقل و انتقال برند انجام شود.
موقعیت مکانی شرکت رویال ثبت

رویال ثبت

نقل و انتقال برند تجاری
کارشناسان رویال ثبت برای سهولت کار شما به صورت ۷/۲۴ (۲۴ ساعته در ۷ روز هفته) آماده پاسخ گویی به سؤالات شما هستند.

نحوه نقل و انتقال برند تجاری

نقل و انتقال برند تجاری می تواند به صورت کامل انجام نشده و تنها بخشی از اختیارات به صورت جزئی به افراد داده شود. به این طریق که مالک می تواند مشخص کند، شخص ثالث در منطقه ای خاص و یا بخش خاصی از طبقات برند را مورد استفاده قرار دهد. برای این کار نیز می توانید همان مراحل اصلی نقل و انتقال برند را در نظر داشته باشید، فقط زمان ثبت تقاضای خود، نوع انتقال جزئی را مشخص کنید.

مراحل نقل و انتقال برند تجاری پیچیدگی زیادی ندارد اما مهم است که در زمان اجرای آن دقت لازم را مبذول کنیم. از آنجایی که این کار هم بار معنوی برای برند شما به همراه دارد و هم بار مالی، بهتر است با مشورت از کارشناسان ماهر کار خود را پیش ببرید.

نحوه نقل و انتقال برند تجاری به این صورت انجام می شود که:

 1. دو نفر (مالک برند و متقاضی انتقال) به دفترخانه اسناد رسمی مراجعه کرده و برای تحریر سند صلح علامت تجاری درخواست خود را ارائه می کنند.
 2. دفترخانه قبل از تنظیم این سند از اداره ثبت مالکیت استعلام می گیرد تا مطمئن شود که سابقه برند مذکور، مورد تأیید است.
 3. پس از تنظیم صلح نامه طرفین آن را در دفترخانه امضا می کنند.
 4. مالک جدید باید درخواست خود را در قالب اظهارنامه نقل و انتقال برند تجاری به اداره مالکیت معنوی تقدیم کند.

پس از اخذ تأییدات این سازمان، آگهی نقل و انتقال برند تجاری چاپ و روند کار به پایان می رسد.

مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۳ – ۰۹۱۲۰۲۱۷۸۸۵ – ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۴

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴- ۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

مدارک نقل و انتقال برند تجاری

نقل و انتقال برند تجاری بدون در اختیار داشتن مدارک لازم، امکان پذیر نیست. این مدارک باید با ترتیب زیر آماده شوند.
 • مدارک هویتی مالک و متقاضی
 • صلح نامه نقل و انتقال برند
 • مدارک مربوط به ثبت اولیه برند
 • مجوزهای رسمی مالک جدید برای فعالیت قانونی
 • فیش های پرداختی
 • وکالت نامه فردی که پیگیر امور نقل و انتقال برند تجاری است

پیگیری نقل و انتقال برند تجاری

نقل و انتقال برند تجاری بعد از امضای صلح نامه در سامانه ثبت مالکیت معنوی امکان پذیر است. برای این کار باید اظهارنامه مخصوصی را مطابق با مدارک جمع آوری شده، تکمیل و ارائه کرد. پیگیری های لازم برای این مهم نیز از همین طریق انجام می شود. پرونده شما با استناد به نظر کارشناسان این سامانه، در سه حالت قرار خواهد گرفت.
 • ناقص: به این معنا که اطلاعات و یا مدارک شما کامل نیست
 • رد شده: به این معنا که پرونده روند قانونی را طی نکرده است
 • تأیید شده: به معنای موفقیت شما در انجام نقل و انتقال برند تجاری

مالیات و هزینه نقل و انتقال برند تجاری

نقل و انتقال برند تجاری حتما هزینه های مشخص خود را در برخواهد داشت. زمان تعیین بودجه لازم برای این کار در نظر داشته باشید که هزینه هایی از این دست را باید پرداخت کنید.
 • هزینه اظهارنامه
 • هزینه دفترخانه
 • هزینه روزنامه رسمی
 • هزینه حق الثبت نقل و انتقال برند تجاری
 • هزینه های مربوط به اداره مالکیت معنوی بری دریافت تصدیق نقل و انتقال برند
نقل و انتقال برند نیاز به پرداخت مالیات سنگین ندارد و تنها با بررسی موارد ذکر شده، می توان بودجه مناسب آن را کنار گذاشت. این امر را نیز به خاطر بسپارید که نقل و انتقال برند می تواند بسیاری از هزینه های شما را کم کرده و برای نمونه دیگر نیازی به پرداخت تعرفه های زمان ثبت برند و یا دریافت کارت بازرگانی نخواهید داشت.

مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۳ – ۰۹۱۲۰۲۱۷۸۸۵ – ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۴

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴- ۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

شرایط نقل و انتقال برند تجاری

برای انجام نقل و انتقال برند تجاری خود تنها لازم است که بدانید این موضوع به صورت جزئی انجام می شود یا خیر. همچنین مدت زمان مورد نظر خود را برای این نقل و انتقال در نظر بگیرید. در نهایت امر با تهیه مدارک لازم و بررسی مراحل قانونی این امر، می توانید پروسه نقل و انتقال برند تجاری خود را به پایان برسانید. در صورتی که برای انجام این کار و بررسی بیشتر شرایط نقل و انتقال برند تجاری نیازمند اخذ مشاوره هستید، می توانید با استفاده از سرویس مشاوره رایگان رویال ثبت، سؤالات خود را پاسخ دهید. کارشناسان متبحر این مجموعه با به ثمر رساندن بیش از 12000 پرونده مختلف، به تمامی جزئیات لازم واقف هستند و می توانند مسائل پیش آمده در مسیر کاری شما را به راحتی حل کنند.

رویال ثبت

نقل و انتقال برند تجاری
کارشناسان رویال ثبت برای سهولت کار شما به صورت ۷/۲۴ (۲۴ ساعته در ۷ روز هفته) آماده پاسخ گویی به سؤالات شما هستند.

سوالات متداول

نقل و انتقال برند تجاری می تواند برای تمامی انواع شرکت ها اتفاق بیفتد. این مسئله تنها به پیروی از شرایط خاص آن بستگی دارد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند پروسه ثبت برند و ساختن آن را از نقطه صفر کنار گذاشته و با خرید و یا کسب اجازه برای بهره برداری از شهرت یک برند، مسیر کاری خود را تسهیل کنند. فردی که مالک یک برند است می تواند بنا بر توافقات انجام شده، تا مدت معلومی اجازه نامه نقل و انتقال برند خود را صادر کند.
نقل و انتقال برند تجاری بعد از امضای صلح نامه در سامانه ثبت مالکیت معنوی امکان پذیر است. برای این کار باید اظهارنامه مخصوصی را مطابق با مدارک جمع آوری شده، تکمیل و ارائه کرد. پیگیری های لازم برای این مهم نیز از همین طریق انجام می شود.
برای انجام نقل و انتقال برند تجاری خود تنها لازم است که بدانید این موضوع به صورت جزئی انجام می شود یا خیر. همچنین مدت زمان مورد نظر خود را برای این نقل و انتقال در نظر بگیرید. در نهایت امر با تهیه مدارک لازم و بررسی مراحل قانونی این امر، می توانید پروسه نقل و انتقال برند تجاری خود را به پایان برسانید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین