جستجو
ثبت برند و لوگو در رویال ثبت
مطالبی که در ادامه خواهید خواند...
فهرست مطالب
ثبت برند و لوگو چگونه است؟ رویال ثبت

ثبت برند و لوگو

ثبت لوگو و نام تجاری به اندازه ای با اهمیت بوده که به یکی از ضروری ترین موارد هر کسب و کاری تبدیل شده است. هر شرکت با توجه به نوع کسب و کار و فعالیت خود باید لوگوی خاصی داشته باشد. بخی از کسب و کارها مانند هم هستند و یک محصول خاص را ارائه می دهند، اما با توجه به اینکه دید آن ها نسبت به کسب و کارشان متفاوت است، در نتیجه طرح و لوگوی آن ها با همدیگر تفاوت دارد. با استفاده از یک لوگوی مناسب می توانید کسب و کار و برند خود را به دیگران معرفی کنید. برای ثبت لوگو باید موارد بسیاری را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین طراحی را داشته باشید. برای یک طراحی درست و مناسب باید مراحم ثبت لوگو را به ترتیب انجام دهید. طراحی لوگو با یک نقاشی ساده تفاوت دارد و باید معنی و مفهوم خاصی داشته باشد. اگر مایل هستید در مورد مراحل ثبت لوگو و هزینه آن اطلاعاتی به دست آورید با ما همراه شوید.

برای اطلاعات بیشتر ویدیو های ما را در آپارات ببینید.

لوگو چیست؟

قبل از اینکه مراحل ثبت لوگو را بررسی کنیم، بهتر است اطلاعاتی را در مورد لوگو به شما بدهیم تا بیشتر با این طراحی آشنا شوید. در واقع لوگو نوعی طراحی و تصویر است که سبک خاص خود را دارد. تصاویر معمولی با لوگو تفاوت های عمده و زیادی داشته و این تفاوت ها باعث ایجاد یک لوگوی واقعی می شود. تصاویر و طراحی های معمولی با هدف های متنوعی طراحی شده یا جنبه زیبایی دارند. در حالی که طراحان زمان طراحی لوگو یک هدف خاص را دنبال می کنند تا کارفرمایان با استفاده از آن بتوانند کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنند. پس می توان گف اصلی ترین هدف طراحی یک لوگو، ایجاد رونق برای کسب و کارهای مختلف است و نوعی معرفی کسب و کار به حساب می آید. در رابطه با لوگو یک موضوع دیگر نیز وجود دارد که بسیار مهم است و باید به آن اشاره کنیم. با وجود اینکه لوگو نوعی تصویر است و در ابتدا به عنوان یک طراحی به چشم می آید، اما در برخی از موارد، برای طراحی و ثبت یک لوگو از اعداد و حروف مختلفی نیز استفاده می کنند. این اعداد و حروف باید معنی دار باشند و معنی خاصی را به لوگو ببخشند. اما باید توجه داشته باشید که طراحان توصیه نمی کنند که برای طراحی یک لوگو، تمام این ابزارها استفاده شود؛ چرا که لگو باید ساده و مینیمال طراحی گردد، در غیر این صورت تاثیر مثبت و زیادی بر روی کاربران نمی گذارد. انواع مختلفی از لوگو وجود دارند که شامل لوگو تصویری، لوگو نوشتاری، لوگو حرف/ نماد و لوگو ترکیبی می شود. هر کدام از این لوگوها ویژگی های خاص خود را داشته دارند و شما بنا بر خواسته خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.
 1. لوگو تصاویری:

این نوع لوگو، اولین و آشنا ترین نوع لوگو بوده که ممکن است در طول روز چندین و چند بار آن را ببینیم. در لوگوی تصویری یک آیکون یا شکل را به عنوان نماد کسب و کار خود در نظر می گیرند.
 1. لوگو نوشتاری:

تا به حال دیده اید که مغازه ای برای معرفی و اسم برند خود از یک لوگوی تصویری استفاده کرده باشد؟ به احتمال زیاد جواب همه شما به این سوال خیر است. مغازه داران از لوگو نوشتاری برای مغازه خود استفاده می کنند و به کار بردن لوگو تصویری اشتباه خواهد بود. البته برخی از مغازه ها و صاحبان کسب و کار از ترکیب لوگو نوشتاری و تصویری استفاده می کنند.
 1. لوگو حرف/ نماد:

یکی از لوگوهایی که برای شرکت بسیار کارآمد است، لوگو حرف/ نماد است. در این مدل، طراحان از نام صاحب شرکت یا نام شرکت برای طراحی لوگو استفاده می کنند.
 1. لوگو ترکیبی:

با ترکیب لوگوهای نام برده در بالا می توانید یک طراحی خاص را به وجود آورید که به آن لوگو ترکیبی گفته می شود. در این نوع طراحی، طراح باید با دقت بسیار بالایی کار خود را انجام دهد تا سادگی طرح لوگو را به هم نریزد. همانطور که گفتیم کاربران جذب طرح های شلوغ نمی شوند.
رویال ثبت
ثبت لوگو
برای پاسخ گویی به سؤالات خود در این زمینه، می توانید در هر ساعت از شبانه روز و هر کجا که هستید، با رویال ثبت تماس گرفته و بدون فوت وقت، مراحل لازم برای انجام این کار را شروع کنید.

آیا ثبت لوگو و علامت ضروری است؟

ثبت لوگو یکی از موارد اجباری در زمان ثبت شرکت است زیرا که باید ثابت کنید نام و هویت شرکت شما با دیگر افراد در بازار کار متفاوت است. با رشد روز افزون تجارت های مختلف در بازار کار (و بعضا مشابه) باید به صورت قانونی لوگوی خود را به ثبت برسانید تا نامی آشنا برای مشتریان خود باشید. در ادامه این متن مراحل و شرایط مختلف ثبت لوگو را شرح می دهیم.

از دیگر خدمات رویال ثبت می توان به طراحی برند و… اشاره نمود.

ثبت لوگو در رویال ثبت
مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

مدارک ثبت لوگو

ثبت لوگو هم برای شرکت های حقیقی امکان پذیر است و هم برای شرکت های حقوقی. در زمان تهیه مدارک لازم به این نکته توجه کنید که تفاوت هایی در این نوع تنظیم اسناد وجود دارد. در صورتی که شما برای ثبت این لوگو شرکت حقیقی اقدام می کنید، باید مدارک زیر را تهیه کرده باشید.
 • مدارک هویتی متقاضی
 • مجوز فعالیت مربوطه
 • یک نسخه کپی کارت بازرگانی
 • یک تصویر واضح از لوگو با ابعاد 10 در 10
در صورتی که خواهان ثبت لوگو برای شرکت حقوقی هستید، باید این مدارک را جمع آوری نمایید.
 • یک نسخه کپی کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • یک نسخه کپی کارت بازرگانی شرکت
 • یک نسخه کپی از آگهی تأسیس و تغییرات شرکت
 • یک نسخه کپی از مجوزهای شرکت (مثلا مجوز بهره برداری)
 • مهر شرکت
 • تصویر 10 در 10 لوگوی شرکت

شرایط ثبت برند و لوگو

معمولا زمانی که یک فرد یا افرادی کسب و کار شخصی خود را راه می اندازند، به دنبال این هستند تا بتوانند یک لوگو زیبا و منحصر به فرد را برای شرکت خود طراحی کنند. با یک طراحی لوگو، کسب و کار شما به سادگی شناخته می شود و به چشم می آید. به همین دلیل در این عصر، داشتن یک لوگو مناسب و ساده برای شروع بیشتر کسب و کارها اهمیت زیادی دارد. به عبارت دیگر، در صورتی که لوگو نداشته باشید، یک چیز اساسی در کسب و کارتان کم است.

بسیاری از افراد تصور می کنند که تنها باید از یک طراح بخواهند تا برای آن ها یک لوگوی مناسب را طراحی کنند و سپس صاحب یک لوگو می شوند. به عبارتی به این باورند که بعد از طراحی لوگو دیگر نیازی نیست تا کاری را انجام دهند. در حالی که این تصور در مورد طراحی لوگو کاملا اشتباه است. توجه داشته باشید که بعد از طراحی یک لوگو، باید لوگوی شرکتتان را به اسم خودتان ثبت کنید. با توجه به این تعریفات، ثبت لوگو اهمیت بسیار بالایی دارد و نباید آن را از خاطر ببرید.

برای مثال تصور کنید که بیشتر مردم، یک شرکت را به لوگوی خاص آن می شناسند. اگر صاحب شرکت، لوگو را به اسم خود ثبت نکرده باشد، شرکت های دیگری نیز می توانند از این لوگو بر روی محصولات خود استفاده کنند. اگر برندی، یک محصول مشابه به محصول شما را به بازار عرضه کرده و از لوگوی شرکت شما استفاده کند، ضرر مالی بسیار زیادی به شما وارد می شود.

در این شرایط شما به هیچ عنوان نمی توانید از طریق مراجع قانونی اقدام کرده و از برند مقابل شکایت کنید؛ چرا که لوگوی برند شما، به نامتان ثبت نشده و از نظر دولت شخص مقابتان، هیچ عمل غیرقانونی انجام نداده است. به عبارت دیگر شرکت مقابل شما هیچ جرمی را مرتکب نمی شود. با توجه به این توصیفات برای سود بیشتر کارتان، توصیه می کنیم در اولین فرصت ثبت لوگو و برند خود را انجام دهید.

موقعیت مکانی شرکت رویال ثبت

مراحل ثبت لوگو

ثبت لوگو با در نظر گرفتن مراحل مختلف صورت می پذیرد. توجه داشته باشید که قبل از ورود به این مسیر، باید مدارک لازم را تهیه و از صحت اطلاعات آنها مطمئن باشید. در صورت وجود مغایرت و نقص در پرونده شما، مراحل ثبت هر لوگو طبق تعریف سازمان مالکیت معنوی صنعتی پیش نخواهد رفت.

در نتیجه مهم است که مدارک عنوان شده در بخش قبلی را در نظر داشته و طبق لیست آماده کنید. پس از انجام این کار، مراحل ثبت لوگو به این شرح خواهند بود:

 1. طراحی لوگوی مورد نظر با توجه به انواع لوگو (نوشتاری، تصویری، نماد/حروف، ترکیبی)
 2. ثبت نام در سامانه مالکیت معنوی
 3. تکمیل اطلاعات خواسته شده در اظهارنامه
 4. انتظار برای تأیید اظهارنامه از طرف کارشناسان سامانه
 5. ارسال فیزیکی مدارک به اداره مالکیت معنوی
 6. دریافت پیش آگهی روزنامه
 7. تأیید پیش آگهی و پرداخت تعرفه مشخص برای چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار

توجه داشته باشید که زمان تکمیل اظهارنامه ثبت لوگو، باید اطلاعات را به طور دقیق وارد کنید. همچنین در این مرحله موظف هستید که دسته بندی کالاهای شرکت و طبقات انتخابی خود را نیز مشخص کنید.

ثبت لوگو پس از چند سال اعتبار دارد؟

پیش از آن که در رابطه با ثبت لوگو و پاسخ به این سوال که ثبت لوگو پس از چند سال اعتبار دارد؟ لازم است مطلبی را بگوییم. تا با آن آشنایی نسبی داشته باشید. در حقیقت لوگو نوعی تصویر به حساب می آید. اما لوگو و تصویر های معمولی تفاوتی عمده و مهم با یکدیگر دارند. تصویر های رایج و معمولی با هدف های متنوع و مختلفی کشیده می شوند. این در صورتی است که برخلاف آن ها، لوگو هدفی خاص و مشخص دارد، این که به نحوی طراحی شود تا کسب و کار و بیزنس شما را به دیگران معرفی نماید، هدف اصلی طراحی یک لوگو در واقع همین مورد است. پس با توجه به این مورد بایستی بگوییم که لوگو به نوعی معرف بیزنس و کسب و کار شما محسوب می شود. در رابطه با لوگو باید به موضوع دیگری هم توجه داشت.

اگرچه در تعریف لوگو اشاره کردیم که نوعی تصویر است، اما در برخی از موارد برای طراحی و اجرای لوگو از اعداد و حروف هم استفاده می شود. اما توجه نمایید که به طور معمول برای طراحی یک لوگو از تمام ابزار ها استفاده نمی کنند. چرا که یک لوگو بایستی در کمال سادگی ظاهری طراحی شود، در غیر این صورت تاثیر چندان خوب و مثبتی نخواهد داشت.

حال به این سوال می پردازیم که ثبت لوگو پس از چند سال اعتبار دارد؟

دقت نمایید که زمانی که شما به صورت قانونی صاحب لوگو مختص به خود می شوید، این مالکیت مادام العمر نیست. شما بایستی هر 10 سال یکبار برای تمدید آن لوگو اقدام کنید. البته چندان نگران نباشید این کار بسیار آسان و راحت خواهد بود، البته فراموشی تمدید آن ممکن است ضرر سنگینی به شما وارد کند!

شرایط ثبت برند و لوگو با رویال ثبت
مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

شرایط ثبت لوگو

ثبت لوگو با توجه به شرایط و ضوابط خواسته شده انجام می شود. در این زمان باید توجه داشته باشید که لوگوی شما منحصر به فرد بوده و دارای طراحی بسیار مشابه یا کپی از لوگوی دیگر شرکت ها نباشد. همچنین در خاطر داشته باشید که صرف طراحی یک لوگو، نشان دهنده این موضوع نیست که کار شما تمام شده است. شما باید با ثبت لوگوی خود، محدوده کاری تان را مشخص کرده و در بازار کار هویت خود را بسازید.

قوانین ثبت لوگو

ثبت لوگو باید با توجه به قوانین مربوطه انجام شود. با استناد به قوانین ثبت علامت تجاری (منظور امر همان لوگو، برند و آرم شماست)، باید مواردی را رعایت کنید تا بدون رد پرونده کار خود را تمام نمایید. این قوانین عبارت‌اند از:
 1. لوگوی مربوطه نباید خلاف نظام عمومی و اخلاق حسنه جامعه باشد
 2. باید نشان دهند هویت شرکت بوده و بتواند کالاها و خدمات یک شرکت را از دیگران تمیز دهد
 3. نباید ذهنیت افراد را نسبت به خدمات، کالا و یا خصوصیات آنها گمراه کند
 4. نباید دارای نمادهای رسمی و دولتی باشد یا از نشان های بین المللی و یا اختصاری استفاده کند.
 5. تا زمانی که هنوز اظهارنامه ثبت لوگو ارسال نشده، متقاضی می تواند آن را مسترد کند
 6. متقاضیانی که پرونده آنها نقص داشته و یا رد شده است، می توانند تا یک ماه پس از رویت پیام، نسبت به اعتراض خود اقدام کنند.
 7. برای ابطال لوگو یا برند، می توان از طریق دادگاه اقدام کرد.
 8. هرگونه استفاده از نام تجاری دیگر افراد که موجب فریب عمومی شود، عملی غیرقانونی خوانده می شود
 9. تمامی تغییرات لازم بعد از ثبت تمامی لوگوها (برای نمونه تغییر حق بهره برداری) باید به صورت قانونی اعلام شود.

مالیات ثبت لوگو

ثبت لوگو مالیات بسیار کمی را به همراه دارد. با توجه به قوانین تدوین شده برای تجار، به جهت سهولت کار آنها در زمان ثبت برند و لوگو، مالیات سالانه و یا فصلی برای این کار در نظر گرفته نشده است. توجه داشته باشید که افراد با در دست داشتن مدارک لازم و طی مراحل مشخص جهت ثبت هر لوگو، می توانند 3 لوگوی تجاری با نام شرکت های حقیقی و 10 لوگوی تجاری را با نام شرکت حقوقی ثبت کنید. هیچ کدام از این موارد شامل مالیات هنگفت نخواهند بود. به خاطر داشته باشید که در ابتدای ثبت نام خود، مبلغ بسیار کمی را با عنوان مالیات ثبت لوگو پرداخت می کنید اما در نهایت امر هیچ گونه مالیاتی به صورت سالانه و یا هر شکل دیگر پرداخت نخواهید کرد.

مزایای ثبت لوگو

در این بخش قصد داریم مزایای ثبت لوگو را بازگو کنیم، چرا که آگاهی از مزایای ثبت لوگو می ‌تواند متقاضیان را تشویق به ثبت آن کند. علامت تجاری و لوگو را شرکت ‌ها یا افراد حقیقی و عادی ثبت می ‌کنند تا بتوانند کالا ها، خدمات و محصولات خود را به عبارتی شناسنامه دار کنند تا از سایر محصولات دیگر شرکت ‌ها متمایز شود. امروزه اکثر افراد و شرکت‌ هایی که ثبت لوگو انجام می ‌دهند، دلایل زیاد و متنوعی برای این کار دارند که تمایز خدمات و محصولات فقط یکی از این دلایل می باشد. به علت سرعت بسیار بالای رشد در زمینه تجارت بین‌المللی و داخلی و نیز ایجاد فعالیت ‌ها و صنعت ‌های تجاری مختلف و متنوع، شاهد پیدایش و ایجاد شرکت‌ های بسیاری هستیم که برای یافتن بازار مختص به خود وارد عرصه رقابت می ‌شوند. در واقع لوگو ابزاری است که شما با متوسل شدن به آن در بازار رقابت تجاری می‌ توانید، نوع کالا و جنس خود را به مشتری معرفی نمایید و از طریق آن مرغوبیت کالا و جنس خود را ضمانت نمایید. لوگو یک نشانه و علامت است که از آن طریق، خریدار، تولید کننده محصول و کیفیت و کمیت کالا را به خاطر می ‌سپارد و در صورت رضایت همیشه همان کالا را خریداری می کند. در این جا به صورت موردی به چند مورد از مزایای ثبت لوگو می پردازیم: * با ثبت لوگو شهرت و اعتبار به دست می ‌آورید: از مزایای بسیار مهم ثبت لوگو به دست آوردن اعتبار و نیز شهرت است. امروزه با گسترش جوامع، نیاز مصرف کنندگان بیشتر شده است در نتیجه، تنوع محصولات هم بیشتر شده و مردم شرکت‌ های تولید کننده را از طریق علامت تجاری و نام آن ‌ها می شناسند. به همین سبب شرکت ‌ها برای افزایش فروش محصولات و خدمات خود بایستی ارزش و اعتبار کسب کنند. زمانی که خدمات و محصولات شما لوگو مخصوص و علامت تجاری داشته باشد، از محصولات دیگر متمایز می ‌شود و قابل تشخیص است، در نتیجه محصولاتتان راحت ‌تر شناخته می ‌شود. ثبت لوگو امکان تبلیغات را نیز برای شما فراهم می ‌کند و تبلیغات نیز به کسب اعتبار منجر می‌ شود. * قانونی شدن فعالیتتان، با ثبت لوگو: با ثبت لوگو فعالیت شما شکل قانونی به خود می گیرد ‌ و شما مورد حمایت قانون قرار می‌ گیرید. یعنی وقتی شما لوگو خود را  ثبت نمایید، اگر از لوگو و نام تجاری شما سو استفاده‌ شود و دیگران بدون اجازه از نام تجاری شما استفاده نمایند، می ‌توانید شکایت کنید و در این صورت قانون آن ‌ها را اجبار می ‌کند که علاوه بر تغییر لوگو و اسم، به شما خسارت هم بپردازند؛ به این شکل شما می ‌توانید با خیال آسوده به تجارت بپردازید. * ایجاد تفاوت و تمایز: دلیل دیگر ثبت لوگو، متمایز شدن نشان تجاری و لوگو است، که شما را از رقیبانی که در زمینه مشترک با شما فعالیت می‌ کنند متمایز می ‌کند. وقتی که شما یک علامت خاص و لوگو منحصر به ‌فرد داشته باشید، سبب می‌ شود که نام و محصولتان به مرور زمان در ذهن مشتری ثابت شود. برای مثال با شنیدن نام ایرانسل، رنگ زرد آن، لوگوی شرکت و اسم برندش در ذهنمان تداعی می ‌شود و این لوگو و برند برایمان شناخته شده است. اگر برند شما در بازار ارزشمند و مشهور شود، می ‌تواند یک دارایی محسوب شود و از همین نام نیز می ‌توانید کسب درآمد داشته باشید. مثلاً می ‌توانید لوگو خود را به دیگران بفروشید و یا این که افرادی از اعتبار نام برند و لوگو شما در تجارت خود استفاده نمایند تا برند خودشان شناخته شود و اعتبار کسب کند و شما بابت این خدمات می‌ توانید درآمدی مضاعف داشته باشید.

استعلام ثبت لوگو

آدرس ipm.ssaa.ir مرجع رسمی استعلام ثبت لوگو و برند اینترنتی می ‌باشد. این سامانه به سازمان ثبت اسناد تجاری کشور تعلق دارد. در این سامانه برای استعلام ثبت برند آنلاین باید به قسمت «جستجو در پرونده‌های علائم تجاری» مراجعه نمایید. پس از آن در این بخش فیلد های لازم با عنوان علامت، وضعیت اظهارنامه، تطابق بر مبنای، تاریخ نام، نام خانوادگی، اظهارنامه از، طبقه‌بندی تصویر، شماره ثبت، شماره اظهارنامه، طبقه‌بندی کالا، نوع شخص، تاریخ اظهارنامه تا و شماره ملی را پر کرده و جستجو را انجام دهید. همان گونه که اشاره نمودیم پر کردن فیلد های ذکر شده اگر چه چندان سخت نیست، اما در بعضی شرایط کاری نسبتا تخصصی محسوب می شود. بنابر این بهتر است برای تکمیل آن ‌ها از یک فرد متخصص همچون کارشناسان رویال ثبت در این زمینه کمک بگیرید. علاوه براین این سامانه شما می توانید با تماس با کارشناسان مجموعه رویال ثبت، مراحل استعلام ثبت لوگو را انجام دهید.

مدّت زمان ثبت لوگو

مدت زمانی که برای بررسی درخواست شما برای ثبت لوگو سپری خواهد شد در حدود 3 ماه از ورود اظهار نامه ممکن است طول بکشد. البته این زمان، حداکثر زمان می باشد. با تایید درخواست شما، تشکیل پرونده شما انجام می شود، که البته بهتر است وکلای حقوقی مجموعه رویال ثبت این کار را انجام دهند. قابل توجه است که ثبت نهایی ملزم به پرداخت کردن هزینه های نهایی و نیز آگهی های ثبت لوگو و برند دارد. پس از اولین انتشار آگهی لوگو در روزنامه رسمی دادگستری، 1 ماه به برند زملن داده می شود. در حاتی که در طی این مدت زمان، فردی شکایت و ادعایی برای لوگو و برند شما نداشت، گواهینامه ثبت لوگو برای شما برای مدت 10 سال صادر خواهد شد. پس از آن هفته بعد آگهی دوم باید برای برند در روزنامه رسمی منتشر شود. بعد از 10 روز کاری با ارائه نسخه کپی تقاضانامه اولیه ثبت لوگو و روزنامه اول و دوم باید برای صدور پروانه 10 ساله ثبت لوگو اقدام شود. این فرآیند هم امکان دارد به دو یا سه روز زمان نیاز داشته باشد.

هزینه ثبت لوگو

ثبت لوگو حتما هزینه های خاص خود را به همراه دارد. در این مسیر علاوه بر توجه به هزینه طراحی لوگو که می تواند مبالغ مختلفی را شامل شود، باید هزینه هایی مانند حق الثبت، تعرفه چاپ آگهی در روزنامه، اضافه کردن طبقات جدید به برند (در صورت نیاز) و هزینه ثبت لوگو بین المللی را در نظر داشته باشید. در نهایت امر، این امکان وجود دارد که بعد از مطالعه این متن، گمان کنید که ثبت هرگونه لوگو کاری سهل است و هر کس آماده انجام این کار خواهد بود. اما بهتر است بدانید هر فعالیت جزئیات و چالش های خود را به همراه دارد. بهتر است برای جلوگیری از بروز این موارد، از خدمات مشاوره رایگان رویال ثبت استفاده کرده و با خیالی آسوده مسائل مربوط به ثبت لوگو و بند خود را به کارشناسان این مجموعه بسپارید.
رویال ثبت
ثبت لوگو
برای پاسخ گویی به سؤالات خود در این زمینه، می توانید در هر ساعت از شبانه روز و هر کجا که هستید، با رویال ثبت تماس گرفته و بدون فوت وقت، مراحل لازم برای انجام این کار را شروع کنید.
سوالات متداول ثبت برند و لگو
در صورتی که خواهان ثبت لوگو برای شرکت حقوقی هستید، باید این مدارک را جمع آوری نمایید.
 • یک نسخه کپی کارت ملی مدیر عامل شرکت
 • یک نسخه کپی کارت بازرگانی شرکت
 • یک نسخه کپی از آگهی تأسیس و تغییرات شرکت
 • یک نسخه کپی از مجوزهای شرکت (مثلا مجوز بهره برداری)
 • مهر شرکت
 • تصویر 10 در 10 لوگوی شرکت
ثبت لوگو با توجه به شرایط و ضوابط خواسته شده انجام می شود. در این زمان باید توجه داشته باشید که لوگوی شما منحصر به فرد بوده و دارای طراحی بسیار مشابه یا کپی از لوگوی دیگر شرکت ها نباشد. همچنین در خاطر داشته باشید که صرف طراحی یک لوگو، نشان دهنده این موضوع نیست که کار شما تمام شده است.
ثبت لوگو حتما هزینه های خاص خود را به همراه دارد. در این مسیر علاوه بر توجه به هزینه طراحی لوگو که می تواند مبالغ مختلفی را شامل شود، باید هزینه هایی مانند حق الثبت، تعرفه چاپ آگهی در روزنامه، اضافه کردن طبقات جدید به برند (در صورت نیاز) و هزینه ثبت لوگو بین المللی را در نظر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین