جستجو

برند ، علامت ، شکل، آرم فارسی همگی تداعی کننده یک نشان تجاری است که بصورت فارسی نوشته شده است و معنی فارسی دارد . یعنی اگر یک کلمه انگلیسی مانند LIGHT به معنی سبک فارسی و به این صورت نوشته شود لایت ، در نتیجه لاتین محسوب شده و ارئه کارت بازرگانی الزامی میباشد . حتی اگر در لوگوی طراحی شده برای برند حرفی حتی بصورت مستتر لاتین مشاهده شود آن برند فارسی محسوب نمیشود.

ثبت برند فارسی

برند ، علامت ، شکل، آرم فارسی همگی تداعی کننده یک نشان تجاری است که بصورت فارسی نوشته شده است و معنی فارسی دارد . یعنی اگر یک کلمه انگلیسی مانند LIGHT به معنی سبک فارسی و به این صورت نوشته شود لایت ، در نتیجه لاتین محسوب شده و ارئه کارت بازرگانی الزامی میباشد . حتی اگر در لوگوی طراحی شده برای برند حرفی حتی بصورت مستتر لاتین مشاهده شود آن برند فارسی محسوب نمیشود . اگر کارت بازرگانی ندارید در طراحی لوگو و برند باید دقت شود هیچگونه نشانی از حروف غیر فارسی دیده نشود. بارها دیده شده برند فارسی بوده ام در طراحی آن با استنباط اینکه بنرد فارسی است و ایرادی ایجاد نمیکند از حروف غیر فارسی استفاده شده که متاسفانه برند با یاراد برخورد کرده است و از آنجا که زمان ثبت برند حدود 90 تا 120 روز میباشد و هر بار برگشت کار زمان زیادی را از شخص میگیرد در نتیجه دقت به این نکته از اهمیت بسزایی برخوردار است .

طریقه ثبت برند فارسی

ابتدا با کارشناسان مجموعه بزرگ رویال ثبت وارد قرارداد  میشوید . سپس فرم ثبت برند فارسی تکمیل میشود . کارشناسان این مجموعه تلاس میکنند به بهترین شکل این فرم را تکمیل نمایند . اطلاعاتی از قبیل نام و ام خانوادگی کد ملی و شماره شناسنامه و نام پدر صاحب برند تجاری ، شماره تلفن ثابت و شماره موبایل شخص . آدرس و کد پستی بصورت دقیق ارائه میشود . سپس طبقه علامت از لیست 45 طبقه ای مشخص میشود . انتخاب طبقه علامت بسیار مهم است و این موضوع زمانی اهمیت پیدا میکند که مورد سو استفاده توسط رقیب شما واقع شود .

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند فارسی

 1. تکمیل فرم ثبت برند
 2.  امضا وکالتنامه وکیل .
 3. برای اشخاص حقوقی کپی روزنامه رسمی و آگهی آخرین تغییرات و برای اشخاص حقیقی این مورد نیاز نمیباشد .
 4. گواهی امضا مدیر عامل از دفترخانه اسناد رسمی و برای اشخاص حقیقی گواهی امضا مالک
 5.  کپی شناسنامه کارت ملی مدیر عامل و دارندگان حق امضا و برای اشخاص حقیقی تنها ارائه کپی کارت ملی و شناسنامه
 6.  نمونه برند فارسی بصورت رنگی
 7. کپی جواز تاسیس، جواز کسب ، پروانه بهره برداری و یا کپی کارت بازرگانی .
لازم بذکر است کارت بازرگانی برای ثبت برند لاتین الزامی میباشد اما برای برند فارسی ارائه یکی از موارد بالا الزامیست .

فرآیند ثبت برند فارسی :

 1.  عقد قرارداد با مجموعه  بزرگ رویال ثبت  صورت میپذیرد
 2.  سپس کارشناس مسئول ثبت برند در این مجموعه نسبت به ارسال اظهارنامه ثبت برند اقدام مینماید . ارسال اظهارنامه  از روی اطلاعاتی که داخل فرم ثبت برند ارائه نموده اید صورت میپذیرد  . برای جلوگیری از هر گونه دوباره کاری از آنجا که پروسه ثبت برند زمانبر میباشد حتما سعی شود اطلاعات دقیق ارائه شود .
 3.  کارشناسی توسط کارشناس اداره ثبت علائم تجاری و مالکیت صنعتی صورت میگیرد .
 4.  در صورت تایید علامت تجاری برند تجاری فارسی  تایید میشود .
 5. سپس روزنامه اول چاپ میشود و سی  روز فرصت داده میشود .
 6.  سپس روزنامه دوم چا پ میشود و سی روز فرصت داده میشود .حق الثبت پرداخت میشود  و در نهایت تصدیقنامه 10 ساله ملحق به یک هولوگرام و مهمر برجسته قوه قضاییه  برای برند صادر میگردد .بدین معنی که این برند تا 10 سال متعلق به شخص میباشد و در صورت تمایل میتوانید پس  از 10 سال آنرا مجددا تمدید نمایید.

2 پاسخ

 1. سلام اطلاعات خیلی خوبی دادین تو سایتتون آگاهمون کردن برای ثبت برند فارسی برامون سوال بود که آیا این پروسه نیاز به کارت بازرگانی داره و چجوری می تونیم این کارت رو دریافت کنیم؟ این پروسه چقدر زمان بره و یه چه شکل باید تهیه نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین