جستجو
مطالبی که در ادامه خواهید خواند...
فهرست مطالب

شرکت پیمانکاری به شرکتی اطلاق میشود که در زمینه پیمانکاری و مهندسی و نظارت بر ساخت ابنیه ،تاسیسات، تونل، راه، پل و سایر سازه ها فعالیت مینماید.

برای اطلاعات بیشتر ویدیو های ما را در آپارات ببینید.

شرایط ثبت شرکت پیمانکاری

ابتدا میبایست شرکا تصمیم بگیرند که شرکت مسئولیت محدود ثبت نمایند یا شرکت سهامی خاص . توصیه ما به موکلین اینست که ثبت شرکت سهامی خاص مناسبتر میباشد. به این دلیل که مناقصه گذار اعتبار بیشتری برای شرکتهای پیمانکار سهامی خاص قائل است . 
علت این اعتبار بسیار واضح است چون این نوع شرکتها سرمایه اعلامیشان اظهاری نمیباشد (برعکس شرکتهای مسوولیت محدود) و باید 35% سرمایه در هنگام ثبت و 65% باقی مانده سرمایه در عرض یکسال در حسابی واریز گردد .ضمنا شرکتهای سهامی خاص نیاز به رسیدگی بیشتری دارند چون هر سال بازرسین شرکت سهامی خاص و هر دو سال مدیران و هیات موسس این نوع شرکتها باید تمدید گردند . از این نظر برای این شرکتها میتوان دوره حیات در نظر گرفت .
 ضمنا هر سال بازرسین و هیات مدیره تشکیل جلسه میدهند تا ترازنامه سالیانه شرکت را در جلسه ای بررسی نمایند . در نتیجه این شرکتها همواره تحت کنترل میباشند . نقش بازرس را نیز نمیتوان در شرکتهای سهامی خاص نادیده گرفت . نقش آنها در کتاب قانون تجارت بطور واضح بیان شده است . البته در مقاله ای جداگانه به بررسی نقش بازرسین خواهیم پرداخت . در نتیجه میتوان گفت برای شرکتهای پیمانکار ثبت شرکت سهامی خاص  ارجحیت بیشتری دارد.

رویال ثبت

ثبت موسسه غیر تجاری

برای پاسخ گویی به سؤالات خود در این زمینه، می توانید در هر ساعت از شبانه روز و هر کجا که هستید، با رویال ثبت تماس گرفته و بدون فوت وقت، مراحل لازم برای انجام این کار را شروع کنید.

ثبت شرکت پیمانکاری سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص که به تفصیل بیان گردید . اما بازهم به طور خلاصه مراحل ثبت شرکت سهامی خاص را توضیح میدهیم . ابتدا حداقل 5 عضو برای این شرکت در نظر گرفته میشود 2 بازرس و 3 عضو اصلی هیات موسس . برای همه اعضا ارائه کپی مدارک شناسایی و گواهی عدم سوء پیشینه  الزامیست . سپس همه اعضا در سایت ثبت شرکتها ثبت نام شده و نسبت به تعیین نام و تعیین موضوع اقدام میگردد .پس از آن  نسبت به تهیه اوراق ثبتی (اعم از اساسنامه ثبت شرکت سهامی خاص ، اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص ، صورتجلسات مجمع عمومی و…) اقدام میگردد . پس از امضا اوراق ثبتی و صورتجلسات و پست به اداره ثبت شرکتها و وارد کردن کد رهگیری پست در اداره ثبت شرکتها نسبت به دریافت نتیجه و صدور پیش آگهی اقدام میشود کل زمان ثبت شرکت سهامی خاص 30 الی 35 روز زمان میبرد .

پس از ثبت شرکت با موضوع پیمانکار اعم از پیمانکار نفت و گاز و پتروشیمی ، ابنیه ، تاسیسات ، برق و الکترونیک ، نیرو ، آب و فاضلاب ، تونل راه سد ، فضای سبز پارک و …. نسبت به دریافت رتبه پیمانکاری از نهاد ریاست جمهوری افدام میگردد.

مراحل و مدارک لازم جهت ثبت شرکت پیمانکاری

 1. کپی برابر اصل مدارک شناسایی شرکا
 2. گواهی عدم سو پیشینه کلیه شرکا
 3. تکمیل فرم ثبت شرکت
 4. سپس شرکتنامه ، تقاضانامه ،صورتجلسه مجمع عمومی ، اساسنامه شرکت تظیم میگردد.
 5. سپس این مدارک برای اداره ثبت شرکتها ارسال میگردد.
 6. پس از آن شرکت پیمانکاری ثبت میگردد.
 7. پس از ثبت نسبت به اخذ کد اقتصادی اقدام میگردد.

سپس اقدام به اخذ رتبه پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کل کشور میگردد .برای اخذ رتبه پیمانکاری میبایست  ابتدا رتبه 5 اخذ گردد . از شرایط داشتن این رتبه 2/3 اعضا هیات مدیره دارای مدرک کارشناسی باشد . دو نفر از اعضا باید هر کدام دارای 3 سال سابقه یا مدیر عامل دارای 6 سال سابقه کار مرتبط و نفر دیگر  حداقل لیسانس داشته باشد . برای اخذ رتبه های بالا نیز شرایط دیگری نیز باید رعایت شود از جمله ارائه صورت وضعیتهای قطعی .
مدارک مورد نیاز ثبت شرکت ساختمانی:

 1. کپی برابر اصل مدارک شناسایی شرکا
 2. گواهی عدم سو پیشینه کلیه شرکا
 3. تکمیل فرم ثبت شرکت در شرکت رویال ثبت
 4. ارائه وکالت به وکیل شرکت رویال ثبت
 5. ثبت شرکت ساختمانی انجام میگیرد.
موقعیت مکانی شرکت رویال ثبت

مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۳ – ۰۹۱۲۰۲۱۷۸۸۵ – ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۴

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴- ۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

اخذ گرید پیمانکاری

 آخرین رتبه برای شرکتهای تازه تاسیس رتبه 5 میباشد. برای دریافت رتبه 5 پیمانکاری شرایط خاصی مورد نیاز میباشد. مثلا باید حداقل یک مهندس 6 سال سابقه کار در آن رشته خاص با یک مهندس بدون سابقه بعنوان دو عضو هیات مدیره در نظر گرفت. یا اینکه 2 مهندس 3 سال سابقه مستقیم در آن رشته فعالیت خاص. مثلا برای رشته آب و فاضلاب باید مهندس در این نوعپروژه ها سابقه بیمه ای و اجرایی داشته باشد. به این نوع مهندسی مهندس اصطلاحا مهنذسین امتیاز آور میگویند.
در نتیجه پس از ثبت شرکت پیمانکاری اقدام به اخذ رتبه پیمانکاری با این روشی که بیان شده مینمایند.
جهت ارتقا رتبه پیمانکاری از رتبه 5 به رتبه 4 و از رتبه 4 به رتبه 3 و از رتبه 3 به رتبه 2 و در نهایت از رتبه 2 به رتبه 1 مینمایند. که برای هر یک شرایط خاصی میباست ایجاد شود مثلا پارامترهایی از قبیل داشتن ماشین آلات و داشتن صورت وضعیت قطعی بیش از یک رقم خاص برای ارتقا رتبه الزامی میباشد.

رویال ثبت

ثبت علامت تجاری

برای پاسخ گویی به سؤالات خود در این زمینه، می توانید در هر ساعت از شبانه روز و هر کجا که هستید، با رویال ثبت تماس گرفته و بدون فوت وقت، مراحل لازم برای انجام این کار را شروع کنید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین