خیابان شریعتی روبروی ظفر مجتمع تجاری نگین ظفر طبقه پنجم واحد E
ساعت کاری ۲۴ ساعته ۷ روز کاری
royalsabtsite@gmail.com
لوگو
ثبت شرکت با مسئولیت محدود
آخرین مقالات
ثبت شرکت با مسئولیت محدود - رویال ثبت

منظور از ثبت شرکت با مسئولیت محدود چیست؟ثبت شرکت با مسئولیت محدود یکی از محبوب ترین انواع ثبت شرکت در میان تجار است زیرا مزیت های خاص خود را داشته و مسیر مشخصی را در پیش روی افراد قرار می دهد. برای ثبت این نوع شرکت نیازی به در اختیار داشتن سرمایه هنگفتی ندارید و با متوسط ترین امکانات می توانید شرکت خود را ثبت کنید. در متن حاضر این موارد را برای شما شرح داده و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود را نیز بررسی می کنیم.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود - رویال ثبت

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود مزایای فراوانی را برای شما به همراه دارد. برخی از این موارد به این شرح هستند که:

 • ثبت شرکت با حداقل سرمایه به صورت حقوقی و حقیقی
 • ثبت شرکت با حداقل اعضا
 • گستره فعالیت در زمینه های مختلف تجاری، صنعتی، مهندسی، دیجیتالی و غیره
 • طی مراحل ساده برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نسبت به شرکت های سهامی

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود چه میزان است؟

ثبت شرکت با مسئولیت محدود با حداقل سرمایه نیز امکان پذیر است. برای این کار تنها لازم است مبلغی به مقدار 1 میلیون ریال (100 هزار تومان) را در اختیار داشته باشید. همچنین شرکای این شرکت در زمان ثبت می توانند تنها دو نفر باشند و نیازی به حضور تعداد زیاد افراد نیست. در نتیجه یکی از ساده ترین انواع شرکت برای ثبت، شرکت با مسئولیت محدود است.

نقل و انتقال سهام برای شرکت های سهامی خاص - رویال ثبت

چگونگی ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود روند پیچیده و خاصی ندارد اما بسیار مهم است که در زمان اقدام به ثبت، تجربه کافی در این زمینه را داشته باشید. در واقع بدون در اختیار داشتن مهارت لازم، احتمال این امر وجود دارد که نتوانید مدارک لازم را جمع آوری کرده و یا در زمان ثبت در سامانه اداره ثبت شرکت ها، اشتباه کنید.

به همین خاطر مهم است که مراحل مختلف کار را بشناسید و بدانید که پرونده شما با چه دلایلی رد و یا تأیید خواهد شد. در نتیجه مهم است که برخی نکات مربوط به ثبت شرکت با مسئولیت محدود را بدانید. برای مثال شما نمی توانید به صورت تک نفره این شرکت را تأسیس کنید اما اگر قصد دارید که به تنهایی آن را مدیریت کنید، می توانید 99% از سهم کل سرمایه شرکت را از طرف خودتان داده و 1% آن را از طرف مقابل دریافت کنید.

همچنین زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود به یاد داشته باشید که کارمندان دولت تنها در شرایط خاص می توانند عضو هیئت مدیره شما باشند. این افراد باید تنها 3% از سرمایه کل شرکت را در اختیار داشته و حق امضا نیز نداشته باشند. توجه داشته باشید که مسئولیت تمام افراد عضو هیئت مدیره، بر اساس میزان سرمایه ای که در شرکت دارند، مشخص می شود. برای تبیین این مهم، میزان سرمایه و وظایف افراد در اساسنامه شرکت درج می شود.

در نهایت امر با شناخت نکات مهم مرتبط با ثبت شرکت با مسئولیت محدود می توانید مراحل مختلف آن را طی کرده و کار خود را به پایان برسانید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود - رویال ثبت

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیازمند تهیه و جمع آوری مدارک لازم است. این مدارک عبارت‌اند از:

 • کپی مدارک شناسایی تمام اعضای شرکت
 • گواهی عدم سوءپیشینه مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره
 • تقاضانامه
 • شرکت نامه
 • اساسنامه

به یاد داشته باشید که سه مورد آخر پس از تأیید نام به شما ارائه می شوند. ذکر این نکته الزامی است که سعی در حفظ و نگهداری صحیح این مدارک از جمله وظایف اصلی شماست. این مدارک نشان دهنده هویت کاری شما هستند و باید در محل مناسبی نگهداری شوند.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مراحل مختلف حضوری و غیر حضوری انجام می شود. برای طی کردن این مسیر در ابتدای امر باید مدارک لازم را تهیه کرده باشید. پس از آن به طریق زیر پیش می روید.

 1. تکمیل ثبت نام در سایت اداره ثبت شرکت ها
 2. انتخاب ثبت شرکت با مسئولیت محدود در منوی پذیرش تأسیس
 3. تکمیل فرم اولیه که نیازمند اطلاعات عمومی متقاضی است
 4. تکمیل اطلاعات خاص که نیازمند ارائه داده هایی در مورد شرکا، میزان سرمایه هر کدام است
 5. تکمیل آدرس و نشانی پستی شرکت
 6. ارسال اطلاعات برای کارشناسان اداره ثبت شرکت ها
 7. ارسال اساسنامه و شرکت نامه پس از تأیید کارشناسان (این مدارک را بر اساس پیش فرض موجود در سامانه تکمیل می کنید)
 8. تأیید نام انتخابی شما از طرف اداره ثبت
 9. تأیید اوراق خواسته شده در سایت پس از تأیید نام
 10. اوراق خواسته شده را با درج امضای هیئت مدیره، از طریق پست (در پاکت های قرمز رنگ) برای اداره ثبت ارسال کنید
 11. دریافت شماره ثبت شرکت
 • درج آگهی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در روزنامه های کثیرالانتشار
ثبت شرکت با مسئولیت محدود - رویال ثبت

اقدامات لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود مستلزم رعایت تمام نکات گفته شده است. در واقع مهم ترین اقدامات لازم برای ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود، تهیه مدارک اولیه، طی مراحل ثبت به صورت متوالی و بدون وقفه و رعایت قوانین مذکور است.

در صورتی که قبل از اقدام به ثبت این نوع شرکت با قوانین مربوط به آن آشنایی ندارید، حتما متن قانون تجارت را مطالعه کرده و یا با افرادی که در این زمینه تجربه کافی را در اختیار دارند، مشورت کنید. این میان لازم است که شما اطلاعات لازم را در مورد تغییر حق امضا، تغییر آدرس شرکت و قوانین مربوط به آن یا تغییر سمت اعضای هیئت مدیره بدانید. اعمال این تغییرات مسائلی است که حتما در طول دوره کاری خود با آن روبرو خواهید شد. پس قبل از اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود، تمام جوانب این امر را بسنجید.

در صورتی که وقت کافی و یا دانش خاص این کار را ندارید، می توانید با اخذ مشاوره رایگان از کارشناسان رویال ثبت، ثبت شرکت با مسئولیت محدود را به راحتی انجام دهید. کارشناسان رویال ثبت با بررسی بیش از 12000 پرونده مختلف در زمینه ثبت شرکت و انجام امور مربوطه مانند امور مالیاتی، در کنار شما هستند تا برنامه های تجاری خود را به آسان ترین روش ممکن پیش ببرید.

با ما تماس بگیرید

کارشناسان رویال ثبت با بررسی بیش از 12000 پرونده مختلف در زمینه ثبت شرکت و انجام امور مربوطه مانند امور مالیاتی، در کنار شما هستند تا برنامه های تجاری خود را به آسان ترین روش ممکن پیش ببرید.

سوالات متداول ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود با حداقل سرمایه نیز امکان پذیر است. برای این کار تنها لازم است مبلغی به مقدار 1 میلیون ریال (100 هزار تومان) را در اختیار داشته باشید.

 • کپی مدارک شناسایی تمام اعضای شرکت
 • گواهی عدم سوءپیشینه مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره
 • تقاضانامه
 • شرکت نامه
 • اساسنامه

ثبت شرکت با مسئولیت محدود مستلزم رعایت تمام نکات گفته شده است. در واقع مهم ترین اقدامات لازم برای ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود، تهیه مدارک اولیه، طی مراحل ثبت به صورت متوالی و بدون وقفه و رعایت قوانین مذکور است.

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین