جستجو
تغییر آدرس شرکت-royalsabt.com
مطالبی که در ادامه خواهید خواند...
فهرست مطالب
تغییر آدرس شرکت می تواند به دلایل مختلفی صورت پذیرد که در نهایت باید به صورت قانونی به اداره ثبت شرکت ها اعلام شود. این میان دلایل شما برای تغییر مکان قانونی شرکت برای این اداره مهم نیست اما در صورت یکه از ارائه مدارک لازم و اعلام آدرس پستی مکان جدید خودداری کنید، با شما برخورد خواهد شد. به دلیل اهمیت این موضوع در متن حاضر به بررسی نحوه تغییر دادن آدرس و مدارک لازم برای آن می پردازیم. از خدمات رویال ثبت می توان به تغییر موضوع فعالیت یا الحاق به موضوع ، تغییر نام شرکت و … اشاره کرد.

برای اطلاعات بیشتر ویدیو های ما را در آپارات ببینید.

تغییر آدرس شرکت

تغییر دادن آدرس شرکت می تواند دو ماه بعد از ثبت شرکت انجام شود. در این بازه زمانی شما مشغول به اخذ کد اقتصادی و تشکیل پرونده های مالیاتی خود هستید. توجه داشته باشید که در تمام طول این مسیر، باید آدرس دقیق پستی شرکت خود را به مراجع ذی ربط ارائه دهید. در نتیجه مهم است که ثبت تغییر آدرس شرکت پس از تغییر مکان را نیز در خاطر داشته باشید. این ثبت تغییر باید به مشتریان و دیگر همکاران شما در بازار تجاری مربوطه نیز اعلام گردد تا آنها بدانند که از چه طریقی به شما دسترسی داشته باشند. این نکته را نیز در خاطر داشته باشید که در صورت افتتاح یک شعبه جدید، همچنان موظف به ارائه آدرس آن محل هستید. تمام جنبه های کاری شما باید وجه قانونی داشته باشد و نباید هیچ کدام از این موارد را ناچیز بدانید.

تغییر آدرس شرکت سهامی خاص

تغییر محل شرکت سهامی خاص همچون آن چه در بالا ذکر شد بوده و مستلزم تشکلی مجمع عمومی به صورت فوق العاده برای تنظمی صورتجلسه است. نکته این امر این است که علاوه بر نگارش و تنظیم صورت جلسه تغییر آدرس شرکت و امضا هیئت مدیره مجمع و هیئت مدیره، سهامداران شرکت مذکور باید لیستی جداگانه که در آن میزان سهامشان هم ذکر شده است را امضا کرده و همراه صورت جلسه به اداره ثبت ارسال کنند.
موقعیت مکانی شرکت رویال ثبت

رویال ثبت

تغییر آدرس شرکت

رویال ثبت با تجربه کافی در زمینه های مرتبط با ثبت شرکت، امور مالیاتی و خدمات حقوقی شرکت در کنار شماست تا مراحل مختلفی فعالیت تجاری خود را تسهیل کنید.

نحوه ی تغییر آدرس

تغییر دادن آدرس در اداره ثبت شرکت ها انجام می شود. شما برای این کار باید مدارک لازمی را که در بخش بعدی به آنها اشاره می کنیم در دسترس داشته و مراحل زیر را طی کنید. به احتمال زیاد نحوه تغییر دادن آدرس در نگاه اول کاری سهل است اما باید زمان انجام این کار، تجربه کافی را داشته باشید تا در هیچ سطحی دچار مشکل نشوید. نحوه تغییر آدرس شرکت به این طریق است که:
 1. جلسه ای با محوریت تغییر آدرس با سهام داران و اعضای هیئت مدیره تشکیل دهید
 2. صورتجلسه تغییرات را تهیه کنید
 3. صورتجلسه را به همراه مدارک لازم جمع آوری کنید
 4. ثبت درخواست در سامانه ثبت شرکت ها و دریافت تأییدیه این کار
 5. ارسال تمامی مدارک لازم به علاوه تأییدیه به اداره ثبت شرکت ها از طریق پست
 6. اخذ پیش آگهی روزنامه تغییر آدرس
 7. مراجعه حضوری به اداره ثبت برای تأیید پیش آگهی روزنامه
 8. انتشار آگهی اصلی تغییر آدرس در روزنامه کثیر الانتشار
(به یاد داشته باشید که این مراحل از زمان ارائه مدارک تا دریافت پیش آگهی، بین یک تا دو هفته کاری زمان لازم دارد.) در نهایت برای تغییر دادن آدرس شرکت خود به یاد داشته باشید که مراحل اولیه کاملا به صورت اتوماتیک در سامانه اداره ثبت شرکت ها انجام می شود. شما با ورود به این سامانه و انتخاب فعالیت مورد نظر، کد رهگیری دریافت می کنید که با در اختیار داشتن آن می توانید هر زمان لازم بود وارد این سامانه شده و پرونده خود را پیگیری کنید. شما باید متن صورتجلسه تغییرات را در این سامانه، با پر کردن فیلدهای موجود تکمیل کنید. پرونده شما در این سامانه سه حالت خواهد داشت.
 • مورد تأیید قرار می گیرد و پیش آگهی آماده می شود
 • رد می شود و دلایل رد آن به شما اطلاع داده خواهد شد
 • دچار نقص است که حتما باید جهت رفع آن اقدام کنید

مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۳ – ۰۹۱۲۰۲۱۷۸۸۵ – ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۴

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴- ۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

مدارک تغییر دادن آدرس

تغییر دادن آدرس در اداره ثبت شرکت ها با استفاده از مدارک زیر امکان پذیر است. توجه داشته باشید که وجود نقص و یا مغایرت در هر کدام از این مدارک موجب رد پرونده و درخواست شما می شود: اسکن مدارک شناسایی کلیه اعضای هیئت مدیره و سهام داران شرکت اسکن روزنامه تأسیس شرکت اسکن آگهی تأسیس شرکت اسکن آگهی آخرین تغییرات

صورت جلسه تغییر آدرس

تغییر آدرس شرکت، مانند دیگر مسائل مهم و ضروری نیازمند تشکیل جلسه ای با همین عنوان است. در واقع تمامی تغییرات لازم در شرکت، از تغییر در سهام افراد تا اضافه یا حذف یکی از اعضای هیئت مدیره، باید در جلسه ای با عنوان همان موضوع تشکیل شود. در این جلسه، مکان جدیدی که برای ادامه فعالیت شرکت در نظر گرفته شده است را به همه اعضا معرفی می کنید و با تنظیم صورتجلسه مخصوص به آن، تأیید تمامی افراد را خواهید گرفت. این تأیید باید با امضای همه اعضا صورت گیرد. در وضعیتی که برخی از اعضا امکان حضور در جلسه را ندارند، باید به فرد دیگر وکالت داده باشند تا از طرف او نیز امضای تأیید را درج نماید.
لازم است چند نکته مهم را برای تغییر دادن آدرس را در نظر داشته باشید. در وهله اول مهم است که صورتجلسه را در سربرگ شرکت و با مهر و امضاهای لازم تحویل دهید. همچنین اگر تنها دلیل شما برای این تغییرات، کد پستی است باز باید صورتجلسه مربوطه را در یک واحد تنظیم کنید. در نهایت زمان تغییر آدرس شرکت های سهامی، باید لیست تمامی سهام داران به همراه تعیین میزان سهام آنها باید در سربرگ شرکت نوشته شود. در نهایت به یاد داشته باشید که تمامی صفحات صورتجلسه باید امضا شده باشند. حتی اگر یک خط از متن در صفحه ای جداگانه درج شده، آن صفحه نباید بدون امضا باشد. فراموش نکنید که اولین و مهمترین مدارک برای تغییرات آدرس شرکت، همین صورتجلسه تأیید شده از طرف اعضای شرکت است. در صورت یکه فردی یا افرادی از اعضای شرکت به این مسئله رضایت ندهند، صورتجلسه مذکور از طرف اداره ثبت شرکت ها مورد تأیید قرار نخواهد گرفت.

مدت زمان ثبت تغییرات آدرس شرکت چقدر است؟

از زمان ثبت شرکت تا 2 ماه بعد از آن برای تعیین یک مکان اداری برای شرکت وقت دارید، چرا که در این بازه زمانی باید برای اخذ کد اقتصادی و تشکیل پرونده مالیاتی اقدام نمایید و ارائه اجاره نامه یا سند یک مکان اداری برای شرکت، از مدارک لازم برای دریافت کد اقتصادی است. قانون، آدرس ثبت شده شرکت را به عنوان نشانی و آدرس معتبر می شناسد؛ بنابر این افتتاح شعبه های جدید و یا تغییر آدرس شرکت را می بایست در قالب ثبت تغییرات شرکت با درج آگهی در روزنامه رسمی را به سرعت به ادارات و مراجع مربوطه اطلاع داد. به هرحال بعد از ثبت شرکت به دلایل مختلف و متعددی امکان دارد که تصمیم بر تغییر آدرس شرکت گرفته شود. گرفتن این تصمیم بر عهده مجمع فوق العاده عمومی شرکت است. البته اگر در اساسنامه شرکت ذکر شود می توان اجازه تغییر آدرس شرکت و نیز ثبت شعبه های جدید را به هیئت مدیره سپرد. بعد از تنظیم صورت جلسه، امضا شرکا شرکت و ثبت صورت جلسه تغییر آدرس شرکت در سامانه مربوطه حدودا بین 7 تا 10 روز طول می کشد تا تغییرات (تغییر آدرس) شما آگهی شود.

هزینه تغییر آدرس

تغییر آدرس، هزینه های مختص به خود را دارد. در این وضعیت باید هزینه هایی ماند جمع آوری مدارک لازم، هزینه تغییر مکان، هزینه پرداختی برای تنظیم صورتجلسه، هزینه های مشخص برای تغییر آدرس در اداره ثبت شرکت ها در نظر داشته باشید. همان طور که گفتیم، انجام این کار به ظاهر ساده است اما حتما با تجربیات مؤثر نیازمند است. برای تغییر آدرس شرکت خود، تنها کافی است که به صورت رایگان با مشاوران رویال ثبت تماس گرفته و موانع موجود در سر راه خود را با تکیه بر تجربیات آنها رفع کنید.

مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۳ – ۰۹۱۲۰۲۱۷۸۸۵ – ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۴

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴- ۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

سوالات متداول

 1. جلسه ای با محوریت تغییر آدرس با سهام داران و اعضای هیئت مدیره تشکیل دهید
 2. صورتجلسه تغییرات را تهیه کنید
 3. صورتجلسه را به همراه مدارک لازم جمع آوری کنید
 4. ثبت درخواست در سامانه ثبت شرکت ها و دریافت تأییدیه این کار
 • اسکن مدارک شناسایی کلیه اعضای هیئت مدیره و سهام داران شرکت
 • اسکن روزنامه تأسیس شرکت
 • اسکن آگهی تأسیس شرکت
 • اسکن آگهی آخرین تغییرات
تغییر دادن آدرس، هزینه های مختص به خود را دارد. در این وضعیت باید هزینه هایی ماند جمع آوری مدارک لازم، هزینه تغییر مکان، هزینه پرداختی برای تنظیم صورتجلسه، هزینه های مشخص برای تغییر آدرس در اداره ثبت شرکت ها در نظر داشته باشید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین