جستجو
استعلام ثبت برند با رویال ثبت به راحتی انجام می شود
مطالبی که در ادامه خواهید خواند...
فهرست مطالب
استعلام ثبت برند در رویال ثبت

استعلام ثبت برند

استعلام ثبت برند یا همان استعلام علامت تجاری، اولین قدم برای ثبت برند سازمان ماست. شما تنها با انجام این کار می توانید به این نتیجه برسید که نام انتخابی برای برندتان در حوزه فعالیت خود تا چه میزان اصیل و بی مانند است.

نحوه استعلام ثبت برند

این دو مؤلفه حتما در ماندگاری برند شما مؤثر خواهند بود. زیرا استفاده از نامی که مشابهی در بازار ندارد باعث می شود فعالیت و تجارت شما در ذهن مخاطب ماندگاری شده و تنها با یک اشاره، شما را به یاد بیاورند. به دلیل اهمیت این موضوع در متن حاضر این مسئله را با هم بررسی کرده و برخی از سؤالات مهم متقاضیان استعلام ثبت برند را مرور می کنیم.
از دیگر خدمات رویال ثبت می توان به ثبت طرح صنعتی،ثبت شعبه خارجی و… اشاره کرد.

برای اطلاعات بیشتر ویدیو های ما را در آپارات ببینید.

چرا استعلام برند ضروری است؟

داشتن برند و علامت تجاری برای انجام یک فعالیت تجاری ضروری است و استعلام ثبت برند نخستین قدم برای این کار است. در اصل برند یک علامت تجاری است که شامل عدد، تصاویر، حروف و… می ‌باشد. همیشه یک برند منحصر به فرد بوده و معرف محصولاتی (یا خدماتی) است که وارد بازار می ‌شوند. منحصر بودن برند (علامت تجاری) به این معناست که، زمانی که یک برند به نام شخصی به ثبت رسیده باشد، شخص دیگری مجاز به استفاده و ثبت از آن نیست. مهم ‌ترین و نخستین گام برای ثبت برند، استعلام برند ‌های از پیش ثبت شده می ‌باشد (استعلام ثبت برند). زیرا که نامی که شما با هزار ایده و به سختی انتخاب کرده ‌اید، نباید پیش تر به نام شخص دیگر در حوزه‌ فعالیت شما به ثبت برسد. پس پیش از ثبت برند، اطمینان کامل از عدم ثبت آن توسط شخصی دیگر ضرورت دارد. استعلام ثبت برند به دلیل تنوع بالا در برند های ثبت شده از درجه اهمیت بالایی برخوردار است و شما را تا حدودی زیادی نسبت به رد یا تایید ثبت برندتان مطلع می نماید، به گونه ای که اگر زمانی برند تجاری به نام فرد دیگر ثبت شده باشد به هیچ عنوان اشخاص دیگر یا شما اجازه استفاده از آن و ثبت را ندارند. برای پیشگیری از این مشکلات ابتدا باید استعلام ثبت برند انجام شود و بعد از آن  در صورت عدم وجود ایرادات قانونی خاص در نهایت ثبت شود. امروزه انتخاب برند یا علائم تجاری سخت تر از گذشته شده است، زیرا که در دهه های اخیر حجم برند های ثبت شده در اداره مالکیت صنعتی به گونه چشمگیری افزایش پیدا کرده است به گونه ای که استعلام ثبت برند از امور ضروری بوده و این موضوع سبب اطمینان خاطر متقاضی برای ثبت برند مورد نظر خواهد شد، همچنین این موضوع سبب صرفه جویی در هزینه و زمان به دلیل عدم رد برند خواهد گردید. ثبت و انتخاب برند تابع شرایط خاصی بوده و به سبب قانون ثبت علامت و اختراعات، برند یا همان علامت تجاری، می بایست ابتکاری و جدید بوده و گمراه کننده نباشد.به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که همگی امور مربوط به استعلام ثبت برند خود را با خیالی مطمئن به وکلا و مشاوران رویال ثبت بسپارید تا در کمترین زمان ممکن و مقرون به صرفه ترین قیمت، بهترین نتیجه را بگیرید. رویال ثبت کارشناسانی دارد که در زمینه استعلام ثبت برند متخصص هستند و می توانند تجربیاتشان را در اختیار شما قرار دهند. بنابر این با ما در تماس باشید.
رویال ثبت
استعلام ثبت برند

برای پاسخ گویی به سؤالات خود در این زمینه، می توانید در هر ساعت از شبانه روز و هر کجا که هستید، با رویال ثبت تماس گرفته و بدون فوت وقت، مراحل لازم برای انجام این کار را شروع کنید.

نحوه استعلام ثبت برند در رویال ثبت

اظهارنامه استعلام ثبت برند

استعلام ثبت برند نیازمند تکمیل اظهارنامه مخصوص به خود است. شما با ارائه تمامی اطلاعات لازم در این سند، آن را به همراه مابقی مدارک لازم برای اداره مالکیت معنوی صنعتی، ارسال کرده و پس از آن می توانید برای ثبت برند خود اقدامات لازم را در نظر بگیرید. اظهار نامه استعلام ثبت برند را باید با این اطلاعات تکمیل کنید.
 • نام، کد ملی و نشانی پستی متقاضی. در این بخش تابعیت فرد نوع فعالیت او، شماره ثبت شرکت و آدرس محل کار به صورت دقیق لازم است.
 • در صورتی که برای انجام کار خود وکیل تعیین کرده اید، وکالت‌نامه او به همراه اطلاعات تکمیلی.
 • نام و نشانی افرادی که صلاحیت دارند تا ابلاغیه مورد نظر را در ایران دریافت کنند.
 • ضمیمه کردن نمونه ای از علامت تجاری در کادر مربوط به استعلام ثبت برند
 • توصیف اجزاء علامت تجاری و تعیین حروف مشخص آن (در صورتی که علامت مورد درخواست برای ثبت با حروف خاص طراحی شده باشد).
 • مشخص کردن دسته بندی کالاها و یا خدماتی که برند مورد نظر برای تشخیص آن ها به کار می رود.
 • مشخص کردن حق تقدم در صورتی که درخواست شده باشد
 • مشخص کردن رشته فعالیت مالک برند برای استعلام ثبت برند
 • مشخص کردن برند جمعی (در صورتی که ثبت آن مورد درخواست باشد)
 • درج آوانویسی و ترجمه برند در صورتی که مشتمل بر کلمه یا کلماتی غیر از فارسی باشد.
 • مشخص کردن رنگ به کار برده شده در طراحی برند، در وضعیتی که رنگ به عنوان صفت مشخص و یا ویژگی خاص برند استفاده شده باشد.
 • مشخص کردن سه بعدی بودن علامت (در صورت درخواست هنگام ثبت آن)
 • مشخص کردن ضمائم به جهت استعلام ثبت برند
موقعیت مکانی شرکت رویال ثبت
چرا استعلام برند ضروری است؟ رویال ثبت
مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۳ – ۰۹۱۲۰۲۱۷۸۸۵ – ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۴

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴- ۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

پیگیری استعلام ثبت برند

پیگیری استعلام ثبت برند به صورت آنلاین انجام می شود. در اصل تمامی مراحل استعلام برند و ثبت آن به صورت غیر حضوری انجام شده و نیاز به حضور فیزیکی افراد در اداره مالکیت معنوی نیست. با استفاده از سامانه این اداره می توانید فرم های لازم را پر کرده و بعد از مدتی، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود، وارد سامانه مذکور شده و برای پیگیری مابقی مراحل اقدام نمایید.

به بیان دیگر برای پیگیری استعلام ثبت برند خود می توانید از این مراحل استفاده کنید:

 1. ورود به سامانه ssaa.ir
 2. خدمات الکترونیکی
 3. اداره ثبت علائم تجاری
 4. ورود نام کاربری و رمز
 5. پیگیری وضعیت پرونده

معمولا اطلاعات مربوط به تأیید یا رد وضعیت پرونده در زمان استعلام ثبت برند به صورت پیام کوتاه و یا ایمیل برای متقاضی ارسال می شود. اما در صورتی که بعد از حدود یک ماه از وضعیت پرونده خود اطلاعی نداشتید، می توانید با مراجعه مجدد به سامانه و استفاده از سربرگ «تماس با ما» در خواست خود را به صورت ارسال فرم و یا تماس تلفنی پیگیری نمایید.

استعلام ثبت برند چگونه است؟

نحوه استعلام ثبت برند، با استفاده از سامانه مالکیت معنوی صنعتی امکان پذیر است. همان طور که اشاره کردیم یا ورود و ثبت نام در این سامانه می توانید به جستجو میان هزاران برند ثبت شده بپردازید و راهنمایی های لازم را برای طراحی برند خود به دست آورید. البته تأیید برند شما به نظر کارشناسان این امر وابسته است اما تعیین میزان اصالت و یگانگی برند در زمان استعلام ثبت برند، بسیار قابل توجه اداره مالکیت معنوی است. به یاد داشته باشید که هر برند بعد از ثبت، ده سال عمر دارد. به این معنا که بعد از این ده سال، با توجه به ماده 131 قانون و مقررات ثبت برند، متقاضی باید برای تمدید برند خود اقدامات لازم را در نظر بگیرد. در این مرحله دیگر نیازی به مرحله استعلام ثبت برند نیست، زیرا که شما برند خود را به ثبت رسانده و مالکیت آن را در اختیار دارید.

اهمیت استعلام ثبت برند

مالکیت معنوی ثبت علامت تجاری و استعلام ثبت برند باعث می شود شهرتی که برند کسب نموده است و اعتباری که دارد مورد سوء استفاده دیگر افراد قرار نگیرد و به این ترتیب شما برندی اختصاصی خواهید داشت که ‌مشتریان بسیار زیادی را به سمت خود جذب می نماید. اگر برندی که انتخاب نموده‌ اید گیرا و جذاب‌ باشد، باعث می شود بازدید کنندگان شما به مشتریان دائمی و همیشگی تبدیل شوند و فروش محصولات شما بیشتر شود. استعلام ثبت برند سبب می شود کسب و کار و یا شرکتی که دارید برای تولید ارائه خدمات و یا محصول آرامش کافی را داشته باشد و نگران این موضوع که رقبا به سوء استفاده از برند می پردازند نباشد، چرا که این برند حاصل تلاش خودتان است و کسی جز صاحب اصلی برند حق استفاده از آن را نخواهد داشت.

استعلام ثبت برند تجاری از سایت قوه قضاییه

استعلام ثبت برند تجاری از سایت قوه قضاییه یک فرآیند حقوقی است که به وسیله‌ی آن می‌توان اطلاعاتی درباره ثبت و وضعیت قانونی یک برند تجاری را از طریق سامانه ثبت اسناد و املاک قوه قضاییه به دست آورد. این فرآیند شامل ورود به سایت قوه قضاییه، دسترسی به سامانه ثبت اسناد و املاک و جستجوی برند مورد نظر است. با استفاده از اطلاعات دریافتی از سامانه، می‌توان اطلاعاتی مانند نام برند، تاریخ ثبت، وضعیت قانونی و دارایی‌های مالکیت معنوی برند را بررسی کرد. استعلام ثبت برند از سایت قوه قضاییه می‌تواند در ارزیابی و تأیید وضعیت قانونی برند، تشخیص تداخل با برندهای دیگر و حفاظت از حقوق مالکیت معنوی برند مؤثر باشد.
آیا استعلام ثبت برند هزینه دارد؟ رویال ثبت
مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۳ – ۰۹۱۲۰۲۱۷۸۸۵ – ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۴

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴- ۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

آیا استعلام ثبت برند هزینه دارد؟

استعلام ثبت برند، حق طبیعی تمام افرادی ایست که می خواهند کسب و کار خود را شروع و آینده کاری خود را برنامه ریزی کنند. از این رو، انجام این مرحله در زمان ثبت برند هیچ گونه هزینه ای را برای افراد در پی نخواهد داشت. شما تنها با ورود به سامانه مالکیت معنوی می توانید برای استعلام ثبت برند خود اقدام کنید. تنها این موضوع را در نظر داشته باشید که انجام این کار نیازمند تجربه کافی و آشنایی به قوانین و مراحل مختلف این سامانه است. البته مراحل مختلف ثبت برند، هزینه های خاص خود را در برخواهند داشت. این هزینه ها شامل تمدید برند و علامت تجاری نیز می شوند اما در کلیت مرحله استعلام ثبت برند شامل این تعرفه های مالی نیست.

آیا استعلام علامت تجاری زمان‌بر است؟

استعلام ثبت برند، زمان زیادی را در برنخواهد داشت. این کار به صورت اینترنتی انجام می شود تا در وقت متقاضیان صرفه جویی لازم انجام شود. کارشناسان ما در رویال ثبت می توانند این کار را در عرض یک ساعت برای شما انجام دهند. این کار نیازمند تجربه کافی در زمینه ثبت برند است و ما مفتخریم که در این زمینه تجربیات لازم را در اختیار داریم. شرکت رویال ثبت با 17 سال سابقه کار در زمینه استعلام ثبت برند، ثبت برند و علامت تجاری، ثبت شرکت، خدمات مالی و مالیاتی، اخذ گواهینامه های معتبر بین المللی ایزو، اخذ گواهینامه ارزش افزوده، اخذ کد اقتصادی و مواردی از این دست، در خدمت شماست تا مراحل کاری خود را به آسانی و با کمترین موانع پیش ببرید.
سوالات متداول
نحوه استعلام ثبت برند، با استفاده از سامانه مالکیت معنوی صنعتی امکان پذیر است. همان طور که اشاره کردیم یا ورود و ثبت نام در این سامانه می توانید به جستجو میان هزاران برند ثبت شده بپردازید و راهنمایی های لازم را برای طراحی برند خود به دست آورید.
استعلام ثبت برند، حق طبیعی تمام افرادی ایست که می خواهند کسب و کار خود را شروع و آینده کاری خود را برنامه ریزی کنند. از این رو، انجام این مرحله در زمان ثبت برند هیچ گونه هزینه ای را برای افراد در پی نخواهد داشت. شما تنها با ورود به سامانه مالکیت معنوی می توانید برای استعلام ثبت برند خود اقدام کنید.
استعلام ثبت برند، زمان زیادی را در برنخواهد داشت. این کار به صورت اینترنتی انجام می شود تا در وقت متقاضیان صرفه جویی لازم انجام شود. کارشناسان ما در رویال ثبت می توانند این کار را در عرض یک ساعت برای شما انجام دهند. این کار نیازمند تجربه کافی در زمینه ثبت برند است و ما مفتخریم که در این زمینه تجربیات لازم را در اختیار داریم.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین