خیابان شریعتی روبروی ظفر مجتمع تجاری نگین ظفر طبقه پنجم واحد E
ساعت کاری ۲۴ ساعته ۷ روز کاری
royalsabtsite@gmail.com
لوگو
استعلام ثبت برند
آخرین مقالات
استعلام ثبت برند - رویال ثبت

فهرست مطالب

نحوه استعلام ثبت برنداستعلام ثبت برند یا همان استعلام علامت تجاری، اولی قدم برای ثبت برند سازمان ماست. شما تنها با انجام این کار می توانید به این نتیجه برسید که نام انتخابی برای برندتان در حوزه فعالیت خود تا چه میزان اصیل و بی مانند است. این دو مؤلفه حتما در ماندگاری برند شما مؤثر خواهند بود. زیرا استفاده از نامی که مشابهی در بازار ندارد باعث می شود فعالیت و تجارت شما در ذهن مخاطب ماندگاری شده و تنها با یک اشاره، شما را به یاد بیاورند. به دلیل اهمیت این موضوع در متن حاضر این مسئله را با هم بررسی کرده و برخی از سؤالات مهم متقاضیان استعلام ثبت برند را مرور می کنیم.

استعلام ثبت برند - رویال ثبت

اظهارنامه استعلام ثبت برند

استعلام ثبت برند نیازمند تکمیل اظهارنامه مخصوص به خود است. شما با ارائه تمامی اطلاعات لازم در این سند، آن را به همراه مابقی مدارک لازم برای اداره مالکیت معنوی صنعتی، ارسال کرده و پس از آن می توانید برای ثبت برند خود اقدامات لازم را در نظر بگیرید. اظهار نامه استعلام ثبت برند را باید با این اطلاعات تکمیل کنید.

 • نام، کد ملی و نشانی پستی متقاضی. در این بخش تابعیت فرد نوع فعالیت او، شماره ثبت شرکت و آدرس محل کار به صورت دقیق لازم است.
 • در صورتی که برای انجام کار خود وکیل تعیین کرده اید، وکالت‌نامه او به همراه اطلاعات تکمیلی.
 • نام و نشانی افرادی که صلاحیت دارند تا ابلاغیه مورد نظر را در ایران دریافت کنند.
 • ضمیمه کردن نمونه ای از علامت تجاری در کادر مربوط به استعلام ثبت برند
 • توصیف اجزاء علامت تجاری و تعیین حروف مشخص آن (در صورتی که علامت مورد درخواست برای ثبت با حروف خاص طراحی شده باشد).
 • مشخص کردن دسته بندی کالاها و یا خدماتی که برند مورد نظر برای تشخیص آن ها به کار می رود.
 • مشخص کردن حق تقدم در صورتی که درخواست شده باشد
 • مشخص کردن رشته فعالیت مالک برند برای استعلام ثبت برند
 • مشخص کردن برند جمعی (در صورتی که ثبت آن مورد درخواست باشد)
 • درج آوانویسی و ترجمه برند در صورتی که مشتمل بر کلمه یا کلماتی غیر از فارسی باشد.
 • مشخص کردن رنگ به کار برده شده در طراحی برند، در وضعیتی که رنگ به عنوان صفت مشخص و یا ویژگی خاص برند استفاده شده باشد.
 • مشخص کردن سه بعدی بودن علامت (در صورت درخواست هنگام ثبت آن)
 • مشخص کردن ضمائم به جهت استعلام ثبت برند

پیگیری استعلام ثبت برند

پیگیری استعلام ثبت برند به صورت آنلاین انجام می شود. در اصل تمامی مراحل استعلام برند و ثبت آن به صورت غیر حضوری انجام شده و نیاز به حضور فیزیکی افراد در اداره مالکیت معنوی نیست. با استفاده از سامانه این اداره می توانید فرم های لازم را پر کرده و بعد از مدتی، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود، وارد سامانه مذکور شده و برای پیگیری مابقی مراحل اقدام نمایید.

به بیان دیگر برای پیگیری استعلام ثبت برند خود می توانید از این مراحل استفاده کنید:

 1. ورود به سامانه ssaa.ir
 2. خدمات الکترونیکی
 3. اداره ثبت علائم تجاری
 4. ورود نام کاربری و رمز
 5. پیگیری وضعیت پرونده

معمولا اطلاعات مربوط به تأیید یا رد وضعیت پرونده در زمان استعلام ثبت برند به صورت پیام کوتاه و یا ایمیل برای متقاضی ارسال می شود. اما در صورتی که بعد از حدود یک ماه از وضعیت پرونده خود اطلاعی نداشتید، می توانید با مراجعه مجدد به سامانه و استفاده از سربرگ «تماس با ما» در خواست خود را به صورت ارسال فرم و یا تماس تلفنی پیگیری نمایید.

استعلام ثبت برند چگونه است؟

نحوه استعلام ثبت برند، با استفاده از سامانه مالکیت معنوی صنعتی امکان پذیر است. همان طور که اشاره کردیم یا ورود و ثبت نام در این سامانه می توانید به جستجو میان هزاران برند ثبت شده بپردازید و راهنمایی های لازم را برای طراحی برند خود به دست آورید. البته تأیید برند شما به نظر کارشناسان این امر وابسته است اما تعیین میزان اصالت و یگانگی برند در زمان استعلام ثبت برند، بسیار قابل توجه اداره مالکیت معنوی است.

به یاد داشته باشید که هر برند بعد از ثبت، ده سال عمر دارد. به این معنا که بعد از این ده سال، با توجه به ماده 131 قانون و مقررات ثبت برند، متقاضی باید برای تمدید برند خود اقدامات لازم را در نظر بگیرد. در این مرحله دیگر نیازی به مرحله استعلام ثبت برند نیست، زیرا که شما برند خود را به ثبت رسانده و مالکیت آن را در اختیار دارید.

آیا استعلام ثبت برند هزینه دارد؟

استعلام ثبت برند، حق طبیعی تمام افرادی ایست که می خواهند کسب و کار خود را شروع و آینده کاری خود را برنامه ریزی کنند. از این رو، انجام این مرحله در زمان ثبت برند هیچ گونه هزینه ای را برای افراد در پی نخواهد داشت. شما تنها با ورود به سامانه مالکیت معنوی می توانید برای استعلام ثبت برند خود اقدام کنید. تنها این موضوع را در نظر داشته باشید که انجام این کار نیازمند تجربه کافی و آشنایی به قوانین و مراحل مختلف این سامانه است.

البته مراحل مختلف ثبت برند، هزینه های خاص خود را در برخواهند داشت. این هزینه ها شامل تمدید برند و علامت تجاری نیز می شوند اما در کلیت مرحله استعلام ثبت برند شامل این تعرفه های مالی نیست.

آیا استعلام علامت تجاری زمان‌بر است؟

استعلام ثبت برند، زمان زیادی را در برنخواهد داشت. این کار به صورت اینترنتی انجام می شود تا در وقت متقاضیان صرفه جویی لازم انجام شود. کارشناسان ما در رویال ثبت می توانند این کار را در عرض یک ساعت برای شما انجام دهند. این کار نیازمند تجربه کافی در زمینه ثبت برند است و ما مفتخریم که در این زمینه تجربیات لازم را در اختیار داریم.

شرکت رویال ثبت با 17 سال سابقه کار در زمینه استعلام ثبت برند، ثبت برند و علامت تجاری، ثبت شرکت، خدمات مالی و مالیاتی، اخذ گواهینامه های معتبر بین المللی ایزو، اخذ گواهینامه ارزش افزوده، اخذ کد اقتصادی و مواردی از این دست، در خدمت شماست تا مراحل کاری خود را به آسانی و با کمترین موانع پیش ببرید. 

با ما تماس بگیرید

با استفاده از مشاوره رایگان ما می توانید تمامی اطلاعات لازم برای استعلام ثبت و برند و مواردی این چنینی به دست آورید.

سوالات متداول استعلام ثبت برند

نحوه استعلام ثبت برند، با استفاده از سامانه مالکیت معنوی صنعتی امکان پذیر است. همان طور که اشاره کردیم یا ورود و ثبت نام در این سامانه می توانید به جستجو میان هزاران برند ثبت شده بپردازید و راهنمایی های لازم را برای طراحی برند خود به دست آورید.

استعلام ثبت برند، حق طبیعی تمام افرادی ایست که می خواهند کسب و کار خود را شروع و آینده کاری خود را برنامه ریزی کنند. از این رو، انجام این مرحله در زمان ثبت برند هیچ گونه هزینه ای را برای افراد در پی نخواهد داشت. شما تنها با ورود به سامانه مالکیت معنوی می توانید برای استعلام ثبت برند خود اقدام کنید.

استعلام ثبت برند، زمان زیادی را در برنخواهد داشت. این کار به صورت اینترنتی انجام می شود تا در وقت متقاضیان صرفه جویی لازم انجام شود. کارشناسان ما در رویال ثبت می توانند این کار را در عرض یک ساعت برای شما انجام دهند. این کار نیازمند تجربه کافی در زمینه ثبت برند است و ما مفتخریم که در این زمینه تجربیات لازم را در اختیار داریم.

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین