جستجو

استعلام برند

آخرین مقالات
استعلام برند - رویال ثبت

فهرست مطالب

چگونگی استعلام برند

استعلام برند یا جستجوی علامت تجاری اولین کاری است که قبلا از ثبت برند باید انجام شود. شما نمی توانید نامی را برای خود انتخاب کنید و بعد آن را به ثبت برسانید. چنانچه موردی مشابه با نام برند شما وجود داشته باشد، در روند تجاری خود به مشکل خواهید خورد. در نتیجه مهم است که بدانید نحوه استعلام برند چگونه است و چرا باید آن را انجام دهید. در متن پیش رو به سؤالاتی از این دست پاسخ می دهیم.
از دیگر خدمات رویال ثبت می توان به ثبت اختراع،ثبت تغییرات شرکت و… اشاره کرد.

استعلام برند - رویال ثبت

نحوه استعلام برند

استعلام برند روندی ساده و آسان، اما بسیار مهم و الزامی است. شما به هیچ وجه نباید این مرحله در کار خود را نادیده گرفته و با پشت گوش انداختن، مسیر کاری خود را تعویق بیندازید. شما می توانید با استفاده از سایت اداره مالکیت معنوی صنعتی، نام برند خود را جستجو کرده و با استفاده از دو مبنای متفاوت برای تطابق برندها، وضعیت ثبت علامت تجاری منتخب خود را بسنجید. این سامانه با استفاده از مبنای «در عنوان علامت، مشابه عبارت وارد شده وجود داشته باشد» و «عنوان علامت عینا برابر عبارت وارد شده باشد» می تواند استعلام برند شما را انجام دهد.

استعلام برند جهانی

استعلام برند جهانی یکی دیگر از خدمات اداره مالکیت معنوی صنعتی است. این کار با استفاده از سیستم مادرید انجام می شود. به طور تقریبی تمامی کشورها (85 کشور در سطح جهان) از این مسئله حمایت می کنند و در سازمان های ملی مربوطه، اطلاعات لازم برای هر برند را ثبت و نگهداری می نمایند.

برای استعلام برند جهانی، باید اظهارنامه (فرم تقاضا) لازم را به همراه هزینه های این کار در سایت WIPO قرار دهید. همچنین لازم است که مدارکی مانند فرم های موجود در سایت (حدود 19 فرم) و گواهی ثبت برند در داخل کشور را نیز به همراه داشته باشید.

این مهم را به خاطر داشته باشید که بعد از ثبت برند خارجی، در صورت ایجاد تغییراتی در علامت تجاری خود، باید برای استعلام برند جهانی خود، دوباره اقدام کرده و با تنظیم اظهارنامه جدید و پرداخت تعرفه مشخص، این تغییرات را در کشورهای دیگر نیز ثبت نمایید. تنها در این وضعیت است که کار شما به صورت قانونی و درست پیش می رود.

موقعیت مکانی شرکت رویال ثبت 

لیست استعلام برند

استعلام برند را می توان بر اساس کالاها و نوع خدمات در کنار طبقه بندی تصاویر انجام داد. این موارد در دسته بندی های مختلف برای متقاضیان وجود دارند. طبقه بندی تصاویر که همان نوع لوگو یا طراحی تصویر برند شماست، می تواند در 29 دسته مختلف انجام شود. در واقع، زمان استعلام ضروری است که مشخص کنید طبقه بندی تصاویر شما در دسته رنگ هاست یا تصاویر و اجسام هندسی.

همچنین باید در زمان استعلام مشخص کنید که ارائه دهنده کالا هستید یا یک نوع خدمات مشخص. کالاها در این سامانه در 34 طبقه مختلف مشخص شده اند و خدمات در 11 طبقه متفاوت. برخی از این طبقات عبارت‌اند از:

استعلام برند-royalsabt.com

1. لیست استعلام برند کالا

طبقه 1: مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع، عکاسی، کشاورزی، علوم، باغبانی و غیره.

طبقه 2: رنگ، روغن، لاک، جلا، مواد برای جلوگیری کننده از فاسد شدن چوب، ضد زنگ زدگی و غیره.

طبقه 3: مواد مخصوص شست‌وشوی لباس، ترکیبات سفید کننده، مواد مخصوص براق کردن، تمیز کردن و غیره.

طبقه 4: گریس ها و روغن‌ های  صنعتی، ترکیبات گردگیری، روان‌کننده ها، مرطوب کردن و غیره.

طبقه 5: مواد بهداشتی برای مصرف پزشکان ،کالاهای دارویی یا دامپزشکی، مواد رژیمی برای مصرف پزشکان و غیره.

2. لیست استعلام برند خدمات

طبقه 41: تفریح و سرگرمی، آموزش و پرورش، دوره‌ های کارآموزی و تعلیمی و غیره.

طبقه 42: تحقیق یا پژوهش، خدمات علمی یا فناوری، طراحی در این زمینه ها و غیره.

طبقه 43: تأمین مسکن و محل اقامت موقت برای افراد، خدمات عرض اغذیه و نوشابه

طبقه 44: خدمات بیطاری، خدمات پزشکی، مراقبت های بهداشتی و زیبایی برای انسان ها یا حیوانات و غیره.

طبقه 45: خدمات شخصی یا اجتماعی که توسط افراد برای رفع نیازهای دیگران ارائه می‌ شوند مثل خدمات امنیتی برای محافظت از افراد، اموال و یا دارایی‌ ها و غیره.

انواع استعلام برند

شیوه استعلام برند قبل از ثبت به چند روش میسر است. برای مثال یکی مراجعه به ‌سایت سازمان ثبت اسناد و جستجو در پرونده ‌های آن است، یا مثلا شیوه دیگر استعلام برند رفتن به سایت روزنامه رسمی و گشتن در بین آگهی ‌های آن است.

در اینجا به چند مورد از انواع استعلام برند می پردازیم:

استعلام برند - رویال ثبت

استعلام برند در مرکز مالکیت معنوی

استعلام برند از مالکیت معنوی یک فرآیند حقوقی است که به وسیله‌ی آن می‌توان اطلاعاتی درباره مالکیت معنوی یک برند را به دست آورد. این فرآیند شامل ارائه و تحلیل اسناد و اطلاعات مربوط به برند مورد نظر است. در این استعلام، می‌توان اطلاعاتی درباره ثبت و مالکیت نام تجاری، لوگو، علامت تجاری، اختراعات و طرح‌های صنعتی مرتبط با برند را به دست آورد. استعلام برند می‌تواند در ارزیابی اعتبار و قانونی بودن مالکیت معنوی برند، جستجوی نام تجاری قبل از ثبت، رصد و حفاظت از حقوق مالکیت معنوی و همچنین بهبود استراتژی‌های بازاریابی برند مؤثر باشد.

نشانی ipm.ssaa.ir مرجع اصلی استعلام برند است. اطلاعات نخستین مورد نیاز برای جستجو در این سامانه شامل این موارد می ‌شود: طبقه ‌بندی کالا و خدمات، طبقه ‌بندی تصویر، شماره ثبت، نام برند، میزان تطابق آن با عبارت ‌های مشابه، شماره اظهارنامه و وضعیت آن. علاوه بر این موارد، افراد حقیقی باید نام و نام خانوادگی، تاریخ اظهارنامه و شماره ملی خود را هم وارد نمایند. اشخاص حقوقی به شماره ثبت شرکت، نام شرکت و تاریخ اظهارنامه نیاز پیدا خواهند کرد. 

استعلام برند در روزنامه رسمی

روزنامه رسمی کشور مرجع قانونی انتشار همگی آگهی‌ های ثبت برند در کشور است. همه برند های لاتین و فارسی ثبت شده در ایران حتماً 2 نوبت آگهی در این روزنامه چاپ کرده ‌اند. در نتیجه استعلام برند در آدرس rrk.ir نیز رروشی مناسب برای رسیدن به این منظور است. همگی آگهی‌ های ثبت برند در این وب ‌سایت در دسترس قرار گرفته ‌اند. از این راه شما می ‌توانید لوگو یا نام انتخابی خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل نمایید که منحصر به ‌فرد است.

استعلام برند مواد غذایی چگونه انجام می شود؟

استعلام برند و ثبت ثبت برند مواد غذایی به دلایل زیادی دارای اهمیت بالایی است و به همین سبب در سال ‌های اخیر شاهد رشد بسیار زیاد و روز افزون و چشمگیر متقاضیان حقوقی و حقیقی آن بوده ‌ایم، به حالتی ‌ای که طبقات مربوط به برند مواد غذایی و همچنین انبار، حمل و نقل بسته بندی و تبلیغات آن، از جمله شلوغ ترین و پر ترافیک ترین طبقات ثبت و استعلام برند است و این مورد یکی از دلایل دشواری و سختی ثبت و استعلام برند مواد غذایی در کشور محسوب می ‌شود. به همین سبب در این بخش به موضوع مراحل ثبت برند مواد غذایی و نحوه استعلام برند مواد غذایی و هزینه ‌های مربوطه و مدارک مورد نیاز پرداخته ‌ایم که پیش روی شماست.

همان گونه که اشاره کردیم، بسته بندی و برند مواد غذایی در طبقات ۲۹، ۳۰، ۳۱، ۳۲، ۳۹ و ۴۳ ثبت می‌ شود که در ادامه اقلام موجود در این شش طبقه را با هم بررسی می‌ نماییم:

طبقه ۲۹- گوشت ماهی، عصاره ‌های گوشت، گوشت ماکیان و شکار، میوه ‌ها و سبزیجات پخته شده، منجمد شده و به صورت کنسرو، گوشت، مرباجات و کمپوت‌ ها، تخم مرغ، خنک شده، روغن ‌های خوراکی و چربی ‌های خوراکی، انواع ژله، شیر و محصولات لبنی

طبقه۳۰- کاکائو، قهوه، پیوکا و ساکوز (نشاسته، نیوک و نشاسته ساگو)، قهوه مصنوعی، نان شیرینی، پودر شیرینی پزی، چای، شیرینی ‌ها، برنج، آرد، نان، یخ‌ های خوراکی، خردل، نمک، ملاس، فرآورده ‌‌های ساخته شده از غلات، عسل، شکر، مخمر، ادویه، یخ و بستنی، سرکه، انواع سس (چاشنی ‌ها)

طبقه۳۱- غلات، حیوانات زنده، میوه و سبزیجات تازه، گیاهان طبیعی و گل‌ها، بذرها، مواد غذایی مختص حیوانات، محصولات کشاورزی و باغداری و جنگلی که در طبقات دیگر طبقه ‌بندی نشده ‌اند، مالت (جوانه جو)

طبقه۳۲- ماءالشعیرها، آب‌های معدنی و گازدار، آب میوه ‌ها و نوشابه ‌های میوه ‌ای، شربت ‌ها و سایر فراورده ‌ها برای ساخت نوشابه‌ ها، سایر نوشابه ‌های غیرالکلی

طبقه۳۹- انبارسازی و بسته بندی کالا ها و … ، حمل و نقل،

طبقه۴۳- خدمات مربوط به عرضه نوشیدنی و اغذیه و …

همواره نخستین اقدام لازم و مهم برای ثبت برند، استعلام برند مواد غذایی مورد نظر است، زیرا که اگر عین و یا شبیه نام برندی را که قصد ثبت آن را دارید، قبلاً در آن طبقه مورد نظر شما ثبت شده باشد، امکان ثبت را نخواهید داشت، بنابر این حتما برای استعلام برند مواد غذایی با یک مجموعه معتبر همچون رویال ثبت در ارتباط باشید. استعلام برند مواد غذایی هم همچون دیگر استعلامات که در بخش قبل ذکر شد، می باشد.

مواد غذایی در سلامت افراد نقش مهمی دارد. محصولات غذایی باید توسط وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو تایید شود. در حالتی که اگر مواد غذایی در دسته محصولات کشاورزی به شمار روند، برای گرفتن تاییدیه سلامت آن ها باید به جهاد کشاورزی مراجعه کرد.

برند برنج، حبوبات و … از جمله مواد غذایی هستند که به جهاد کشاورزی مربوط می شوند. تولید کنندگان محصولات پروتئینی و گوشتی هم، باید از سازمان دامپروری، مجوز مربوطه را دریافت نمایند. به صورت کلی می توان گفت برای ثبت و استعلام هر برند غذایی باید از ارگان های مربوطه مجوز های لازم را دریافت و اخذ نمایید. دلیل الزام این مورد، کنترل بیشتر و مناسب تر بر بهبود انجام کارها و بهداشت است.

در صورتی که شرکتتان ثبت شده باشد، بایستی پروانه تاسیس شرکت را دریافت نمایید. پروانه تاسیس به سندی است که بعد از راه اندازی و شروع کارکرد شرکت و صدور پروانه بهره برداری، صادر می شود. صدور این پروانه بر عهده معاونت غذا و دارو دانشگاه است. باید در مجموعه غذایی مسئول فنی هم حضور داشته باشد، که این فرد، یک شخص متخصص برای نظارت بر کیفیت مواد غذایی تولید شده شرکت می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت و استعلام برند مواد غذایی را در زیر بررسی می کنیم:

مدارک لازم اشخاص حقوقی:

* کپی از آگهی تاسیس شرکت. تغییرات انجام شده مانند تغییر نام، ادرس، سمت افراد و نیز آگهی روزنامه رسمی مربوط به تاسیس

* کپی از جواز تاسیس و نیز پروانه بهره برداری

* کپی از کارت بازرگانی

* در صورتی که کار را به وکیل سپرده اید، ارائه وکالتنامه وکیل ضروری است

* مهر مربوط به شرکت

* یک نسخه از علامت برند که درخواست ثبت آن را دارید، در ابعاد 10*10

* کپی کارت ملی و نیز شناسنامه برای مدیر عامل

مدارک لازم اشخاص حقیقی:

* کپی از کارت ملی و نیز شناسنامه برای فرد متقاضی

* در صورتی که کار را به وکیل سپرده اید، ارائه وکالتنامه وکیل ضروری است

* یک نسخه از علامت برند که درخواست ثبت آن را دارید، در ابعاد 10*10

* کپی کارت بازرگانی

* کپی از مجوز های فعالیت همچون جواز کسب یا …

استعلام از مجموعه رویال برند

با توجه به تجربیات کسب شده در زمینه استعلام برند و قدمت موسسه، مجموعه رویال ثبت با استناد به سامانه مالکیت معنوی و روزنامه رسمی، بهترین استعلامی که می توانید به آن برسید را انتخاب می کند، که با توجه به و تجزیه تحلیل برند های دیگر و تجربه این فرایند انجام می شود.

استعلام برند - رویال ثبت

راهنمای استعلام برند

برای استعلام برند خود، کافی است سری به سایت اداره مالکیت معنوی صنعتی بزنید. این سامانه زیر نظر قوه قضائیه مشغول به کار است و با جستجوی در بانک اطلاعات خود می تواند بهترین نتیجه را به شما ارائه کند. برای این کار تنها لازم است که اظهارنامه لازم را تکمیل کرده و بدون پرداخت هیچ هزینه ای، استعلام برند خود را انجام دهید. اما لازم است که این مسئله را در خاطر داشته باشید که این استعلام نشان دهند تأیید برند شما در زمان ثبت برند نیست.  

لذا مهم است که با آشنایی کامل با مواردی که منجر به رد شدن پرونده شما خواهند شد، کار خود را آغاز کنید. در نظر داشته باشید که استعلام برند در این زمان، تنها برای راهنمایی شما رد انتخاب نام و طراحی لوگوی سازمان تان است. طبق اعلام سایت این جستجو غیر رسمی است و در زمان ثبت برند شما، مورد توجه قرار می گیرد اما در نهایت نظر کارشناسان امر مقررات کنوانسیون های ملی و بین المللی است که مهم خواهد بود.

استعلام برند آنلاین

استعلام برند کاملا به صورت آنلاین انجام می شود و هیچ نیازی به حضور فیزیکی افراد در اداره مالکیت معنوی نیست. اما به این حال، به تجربه کافی و دقت بالایی نیازمند است.

استعلام برند قبل از ثبت

استعلام برند تجاری شما باید قبل از ثبت برند انجام شود. در واقع با اطمینان از اصل و یگانه بودن برند خود، باید قبل از ثبت آن مرحله استعلام برند را در نظر داشته باشید. شما می توانید با استفاده از تجربیات ما در رویال ثبت تمامی مراحل ثبت برند خود را به راحتی انجام داده و روند تجاری خود را به زودی آغاز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با استفاده از مشاوره رایگان ما، تمامی سؤالات و مسائل جا مانده در ذهن خود را پاسخ خواهید داد.

مزایای استعلام برند

با استعلام برند قبل از ثبت برند، می توانید بدون صرف هزینه و وقت زیاد در صورت وجود شباهت اقدام به اصلاح و ایجاد تغییر در برند پیشنهادی خود کنید. با استعلام برند و نیز ثبت آن شرکت ها می توانند محصولات خود را متمایز نمایند.

اخیرا طبق یکی از برآورد ها، علائم تجاری (برند) به طور میانگین یک سوم ارزش کل شرکت را تشکیل می دهند! این امر اهمیت استعلام برند و انتخاب نامی مناسب برای آن را نشان می دهد. برای استعلام برند به صورت مطمئن با کارشناسان رویال ثبت در ارتباط باشید.

آیا جواب استعلام برند قطعی و قابل استناد است؟

در پاسخ به این سوال که آیا جواب استعلام برند قطعی و قابل استناد است؟ باید بگوییم که:

خیر، حتی پاسخی که کارشناسان برای شما از سایت مالکیت معنوی دریافت می کنند نمی تواند قطعی و  قابل استناد باشد، که این برند قطعا ثبت می شود. دلیل این امر این است که کارشناسان مربوط به ثبت برند ممکن است در بعضی موارد سلیقه ای عمل کنند و با درخواست ثبت شما موافقت نکنند، بنابر این جواب استعلام برند قطعی و قابل استناد نیست. استعلام برند و نیز ثبت آن کاری تخصصی است و نیاز به تجربه و دانش دارد، رویال ثبت کارشناسانی دارد که در زمینه استعلام برند متخصص هستند و می توانند تجربیاتشان را در اختیار شما قرار دهند. بنابر این با ما در تماس باشید.

آیا استعلام ثبت برند هزینه دارد؟

پاسخ این سؤال منفی است. همان طور که توضیح دادیم انجام استعلام برند تنها به تجربه کافی در این زمینه نیاز دارد. در این مرحله شما می توانید با استفاده از تجربیات کارشناسان رویال ثبت، کار خود را به راحتی انجام دهید. 

با ما تماس بگیرید

با استفاده از مشاوره رایگان ما می توانید تمامی اطلاعات لازم برای استعلام ثبت و برند و مواردی این چنینی به دست آورید.

سوالات متداول استعلام برند

استعلام برند روندی ساده و آسان، اما بسیار مهم و الزامی است. شما به هیچ وجه نباید این مرحله در کار خود را نادیده گرفته و با پشت گوش انداختن، مسیر کاری خود را تعویق بیندازید.

برای استعلام برند خود، کافی است سری به سایت اداره مالکیت معنوی صنعتی بزنید. این سامانه زیر نظر قوه قضائیه مشغول به کار است و با جستجوی در بانک اطلاعات خود می تواند بهترین نتیجه را به شما ارائه کند.

پاسخ این سؤال منفی است. همان طور که توضیح دادیم انجام استعلام برند تنها به تجربه کافی در این زمینه نیاز دارد.

5/5

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین