خیابان شریعتی روبروی ظفر مجتمع تجاری نگین ظفر طبقه پنجم واحد E
ساعت کاری ۲۴ ساعته ۷ روز کاری
royalsabtsite@gmail.com
لوگو
استعلام برند
آخرین مقالات
استعلام برند - رویال ثبت
فهرست مطالب

چگونگی استعلام برنداستعلام برند یا جستجوی علامت تجاری اولین کاری است که قبلا از ثبت برند باید انجام شود. شما نمی توانید نامی را برای خود انتخاب کنید و بعد آن را به ثبت برسانید. چنانچه موردی مشابه با نام برند شما وجود داشته باشد، در روند تجاری خود به مشکل خواهید خورد. در نتیجه مهم است که بدانید نحوه استعلام برند چگونه است و چرا باید آن را انجام دهید. در متن پیش رو به سؤالاتی از این دست پاسخ می دهیم.

استعلام برند - رویال ثبت

نحوه استعلام برند

استعلام برند روندی ساده و آسان، اما بسیار مهم و الزامی است. شما به هیچ وجه نباید این مرحله در کار خود را نادیده گرفته و با پشت گوش انداختن، مسیر کاری خود را تعویق بیندازید. شما می توانید با استفاده از سایت اداره مالکیت معنوی صنعتی، نام برند خود را جستجو کرده و با استفاده از دو مبنای متفاوت برای تطابق برندها، وضعیت علامت تجاری منتخب خود را بسنجید. این سامانه با استفاده از مبنای «در عنوان علامت، مشابه عبارت وارد شده وجود داشته باشد» و «عنوان علامت عینا برابر عبارت وارد شده باشد» می تواند استعلام برند شما را انجام دهد.

استعلام برند جهانی

استعلام برند جهانی یکی دیگر از خدمات اداره مالکیت معنوی صنعتی است. این کار با استفاده از سیستم مادرید انجام می شود. به طور تقریبی تمامی کشورها (85 کشور در سطح جهان) از این مسئله حمایت می کنند و در سازمان های ملی مربوطه، اطلاعات لازم برای هر برند را ثبت و نگهداری می نمایند.

برای استعلام برند جهانی، باید اظهارنامه (فرم تقاضا) لازم را به همراه هزینه های این کار در سایت WIPO قرار دهید. همچنین لازم است که مدارکی مانند فرم های موجود در سایت (حدود 19 فرم) و گواهی ثبت برند در داخل کشور را نیز به همراه داشته باشید.

این مهم را به خاطر داشته باشید که بعد از ثبت برند خارجی، در صورت ایجاد تغییراتی در علامت تجاری خود، باید برای استعلام برند جهانی خود، دوباره اقدام کرده و با تنظیم اظهارنامه جدید و پرداخت تعرفه مشخص، این تغییرات را در کشورهای دیگر نیز ثبت نمایید. تنها در این وضعیت است که کار شما به صورت قانونی و درست پیش می رود.

استعلام برند - رویال ثبت

لیست استعلام برند

استعلام برند را می توان بر اساس کالاها و نوع خدمات در کنار طبقه بندی تصاویر انجام داد. این موارد در دسته بندی های مختلف برای متقاضیان وجود دارند. طبقه بندی تصاویر که همان نوع لوگو یا طراحی تصویر برند شماست، می تواند در 29 دسته مختلف انجام شود. در واقع، زمان استعلام ضروری است که مشخص کنید طبقه بندی تصاویر شما در دسته رنگ هاست یا تصاویر و اجسام هندسی.

همچنین باید در زمان استعلام مشخص کنید که ارائه دهنده کالا هستید یا یک نوع خدمات مشخص. کالاها در این سامانه در 34 طبقه مختلف مشخص شده اند و خدمات در 11 طبقه متفاوت. برخی از این طبقات عبارت‌اند از:

1. لیست استعلام برند کالا

طبقه 1: مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع، عکاسی، کشاورزی، علوم، باغبانی و غیره.

طبقه 2: رنگ، روغن، لاک، جلا، مواد برای جلوگیری کننده از فاسد شدن چوب، ضد زنگ زدگی و غیره.

طبقه 3: مواد مخصوص شست‌وشوی لباس، ترکیبات سفید کننده، مواد مخصوص براق کردن، تمیز کردن و غیره.

طبقه 4: گریس ها و روغن‌ های  صنعتی، ترکیبات گردگیری، روان‌کننده ها، مرطوب کردن و غیره.

طبقه 5: مواد بهداشتی برای مصرف پزشکان ،کالاهای دارویی یا دامپزشکی، مواد رژیمی برای مصرف پزشکان و غیره.

2. لیست استعلام برند خدمات

طبقه 41: تفریح و سرگرمی، آموزش و پرورش، دوره‌ های کارآموزی و تعلیمی و غیره.

طبقه 42: تحقیق یا پژوهش، خدمات علمی یا فناوری، طراحی در این زمینه ها و غیره.

طبقه 43: تأمین مسکن و محل اقامت موقت برای افراد، خدمات عرض اغذیه و نوشابه

طبقه 44: خدمات بیطاری، خدمات پزشکی، مراقبت های بهداشتی و زیبایی برای انسان ها یا حیوانات و غیره.

طبقه 45: خدمات شخصی یا اجتماعی که توسط افراد برای رفع نیازهای دیگران ارائه می‌ شوند مثل خدمات امنیتی برای محافظت از افراد، اموال و یا دارایی‌ ها و غیره.

استعلام برند - رویال ثبت

راهنمای استعلام برند

برای استعلام برند خود، کافی است سری به سایت اداره مالکیت معنوی صنعتی بزنید. این سامانه زیر نظر قوه قضائیه مشغول به کار است و با جستجوی در بانک اطلاعات خود می تواند بهترین نتیجه را به شما ارائه کند. برای این کار تنها لازم است که اظهارنامه لازم را تکمیل کرده و بدون پرداخت هیچ هزینه ای، استعلام برند خود را انجام دهید. اما لازم است که این مسئله را در خاطر داشته باشید که این استعلام نشان دهند تأیید برند شما در زمان ثبت برند نیست.  

لذا مهم است که با آشنایی کامل با مواردی که منجر به رد شدن پرونده شما خواهند شد، کار خود را آغاز کنید. در نظر داشته باشید که استعلام برند در این زمان، تنها برای راهنمایی شما رد انتخاب نام و طراحی لوگوی سازمان تان است. طبق اعلام سایت این جستجو غیر رسمی است و در زمان ثبت برند شما، مورد توجه قرار می گیرد اما در نهایت نظر کارشناسان امر مقررات کنوانسیون های ملی و بین المللی است که مهم خواهد بود.

استعلام برند آنلاین

استعلام برند کاملا به صورت آنلاین انجام می شود و هیچ نیازی به حضور فیزیکی افراد در اداره مالکیت معنوی نیست. اما به این حال، به تجربه کافی و دقت بالایی نیازمند است.

استعلام برند قبل از ثبت

استعلام برند تجاری شما باید قبل از ثبت برند انجام شود. در واقع با اطمینان از اصل و یگانه بودن برند خود، باید قبل از ثبت آن مرحله استعلام برند را در نظر داشته باشید. شما می توانید با استفاده از تجربیات ما در رویال ثبت تمامی مراحل ثبت برند خود را به راحتی انجام داده و روند تجاری خود را به زودی آغاز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با استفاده از مشاوره رایگان ما، تمامی سؤالات و مسائل جا مانده در ذهن خود را پاسخ خواهید داد.

آیا استعلام ثبت برند هزینه دارد؟

پاسخ این سؤال منفی است. همان طور که توضیح دادیم انجام استعلام برند تنها به تجربه کافی در این زمینه نیاز دارد. در این مرحله شما می توانید با استفاده از تجربیات کارشناسان رویال ثبت، کار خود را به راحتی انجام دهید. 

سوالات متداول استعلام برند

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

پاسخ این سؤال منفی است. همان طور که توضیح دادیم انجام استعلام برند تنها به تجربه کافی در این زمینه نیاز دارد.

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین