خیابان شریعتی روبروی ظفر مجتمع تجاری نگین ظفر طبقه پنجم واحد E
ساعت کاری ۲۴ ساعته ۷ روز کاری
royalsabtsite@gmail.com
لوگو

انتقال برند

آخرین مقالات

انتقال برند تجاری چیست ؟ از آنجاییکه برندها بعنوان نوعی مالکیت معنوی محسوب میشوند و اموال غیر منقول تلقی میگردند مانند هر اموال دیگری قابل انتقال میباشند. مثلا فرض کنید برندی به نام فرد حقیقی یا حقوقی الف ثبت گردیده است این برند میتواند به فرد حقیقی و حقوقی منتقل شود . از زمان انتقال کلیه حقوقی آن برند متعلق به فرد میباشد .

انتقال برند

انتقال برند تجاری چیست ؟ از آنجاییکه برندها بعنوان نوعی مالکیت معنوی محسوب میشوند و اموال غیر منقول تلقی میگردند مانند هر اموال دیگری قابل انتقال میباشند .مثلا فرض کنید برندی به نام فرد حقیقی یا حقوقی الف ثبت گردیده است این برند میتواند به فرد حقیقی و حقوقی ب منتقل شود . از زمان انتقال کلیه حقوقی آن برند متعلق به فرد میباشد . حال سوال اینست که در صورتیکه یک برند 5 سال از زمان ثبتش گذشته باشد و 5 سال از زمان اعتبارش باقی مانده باشد اگر منتقل شود چند سال اعتبار خواهد داشت 5 سال یا مجددا 10 سال به فرد ب متعلق خواهد بود ؟ در پاسخ باید گفت از آنجا که تصدیق نامه صادر شده پس از انتقال ابطال نمیگردد در نتیجه هما 5 سال را اعتبار خواهد داشت و بادی دقت شود پس از پایان زمان اعتبار مجددا تمدید صورت گیرد . 
نحوه انتقال برند تجاری 
ابتدا عقد قرارداد با مجموعه بزرگ رویال صورت میگیرد . سپس در دفترخانه طبق فرمتهایی که کارشناسان این مجموعه در اختیارتان قرار میدهند اقدام به تنظیم سند صلح یا صلح نامه میگردد . انتقال دهنده یعنی مالک قبلی برند و انتقال گیرنده یعنی مالک جدید برند در دفترخانه حضور پیدا میکنند و وجه مورد توافق رد و بدل شده و نهایتا امضا توسط انتقال دهنده صورت میگیرد . سپس سند صلح برند در اختیار مجموعه رویال قرار میگیرد .سپس از دفترخانه نامه استعلامی برای ادراه ثبت علائم تجاری ارسال میشود . وکیل مجموعه رویال باید پاسخ استعلام را گرفته سپس برای دفترخانه ارسال نماید . پس از اخذ پاسخ استعلام روزنامه رسمی این برند فعال میشود و باید یک نوبت در روزنامه رسمی چاپ شود . پس از چاپ روزنامه رسمی 30 روز فرصت داده میشود . نهایتا حق الثبت پرداخت شده و تصدیق نامه 10 ساله برند آماده انتقال کامل میگردد . برای انتقال کامل اداره ثبت علائم تجاری و مالکیت صنعتی اقدام به ظهر نویسی یا پشت نویسی تصدیق نامه می نماید . در این مرحله انتقال برند بصورت کامل صورت گرفته است . گاها این اشتباه پیش می آید که با تنظیم صلحنامه شخص تصور می کند که کار تمام شده است و دیگر نیاز به طی مراحلی دیگری نمیباشد اما باید گفت حتما باید پروسه انتقال برند بطور کامل صورت گیرد . اگر در حد صلحنامه این برند منتقل شده باشد در صورت فوت شخص این صلحنامه از درجه اعتبار ساقط میگردد .به نوعی این برند تجاری جزو اموال متوفی محسوب میشود .
مدارک مورد نیاز انتقال برند تجاری
1- اصل تصدیق نامه 
2- کپی شناسنامه و کارت ملی انتقال دهنده و اتقال گیرنده یا به نوعی خریدار و فروشنده . اگر هر کدام از ظرفین شخصیت حقوقی باشند کپی شناسنامه کارت ملی دارندگان حق امضا و کپی روزنامه رسمی و آگهی آخرین تغییرات الزامی میباشد .
3- اصل سند صلح 
4- مهر و امضا وکالتنامه وکیل توسط خریدار یا انتقال گیرنده برند
فرآیند ثبت برند 
1- عقد قرارداد با مجموعه بزرگ رویال ثبت 
2- تکمیل فرم انتقال برند 
3- ارائه مدارک مورد نیاز برای انتقال برند
4- تنظیم سند صلح برند
5- استعلام از دفترخانه اسناد رسمی از اداره ثبت علائم تجاری و مالکیت صنعتی
6- چاپ روزنامه رسمی 
7- ظهر نویسی تصدیق نامه ثبت علامت تجاری و اتقال کامل برند و فرد جدید .

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین