جستجو
ثبت شرکت در ماکو - رویال ثبت

ماکو منطقه ای واقع در استان آذربایجان غربی و مجاور مرز و هم مرز با کشور ترکیه میباشد . ماکو در دره ای فقرار دارد که رودخانه ای با نام زنگمار از این دره میگذرد . این رودخانه شهر را به دو قسمت تقسیم میکند . که بخش جنوبی در دامنه کوه قیه و بخش جنوبی در دامنه کوه سبد قرار گرفته است بوطر کلی شهری کوهستانی و سرد محسوب میشود . بدلیل هم مرز بودن با کشور ترکیه افراد ی که قضد دارند از طریق مرز زمینی وارد کشور ترکیه شوند از این شهر و از مرز و گمرک بازرگان عبور میکنند . ساکنین این شهر ترک زبان و آذری و برخی نیز کردمحسوب میشوند و همگی شیعه هستند . این شهر در زمان زرتست ماغ کوی نامیده میشد بعدا در گذر زبان به ماکو تغییر نام پیدا کرد . این شهر که به نوعی شهری استراتژیک محسوب میشود . در منطقه آزاد ماکو شامل دو شهر با نامهای خاور زمین و دامیاتتتت میباشد. از این شهر 4 کشور ترکیه ، اذربایجان، ارمنستان و ایران قابل رویت هستند .

این شهر پس از عهدنامه گلستان که در زمان قاجار تعیین شد بخشی از ارمنستان گردید اما به خانهای این منطقه اختیار الحاق به یکی از کشورهای ایران عثمانی یا روس اختیار داده شد . که الحاق به ایران را انتخاب نمودند. آب و هوای این منطقه نیمه خشک و کوهستانی و در دامنه زاگرس و تحت بارانهای این منطقه قرار دارد . برخی مناطق گردشگری این منطقه عبارتند از : 1- تعدادی کلیسا 2- خرابه های قدیمی در دامبات و گزلو سنگهای بازالتی ، دالانها و غارهای زیر زمینی ، گورستان تاریخ ، کلیسای مریم ننه ، ابشار شر شر . 

مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد ماکو :

 1. نداشتن گمرکی برای کالاها و دستگاهها و مواد اولیه
 2. سهولت در ثبت شرکت و کمی بودن بروکراسی اداری
 3.  ترانزیت آسان در این منطقه آزاد تجاری و کم بودن بروکراسی اداری برای حمل و نقل کالا و واردات و صادرات
 4. نزدیکی به مرز اذربایجان ، ترکیه و ارمنستان
 5. معافیت مالیاتی 20 ساله این منطقه.
 6. قرار گیری در منطقه ای استراتژیک که میتوان  ایران و اروپا را بهم متصل نماید
 7. عدم نیاز به دریافت ویزا برای اتباع خارجی و آمد و رفت بی قید و شرط و اقامت در منطقه
 8. صادرات کالا بدون انجام تشریفات و بروکراسی اداری و دست و پا گیر
 9. امکان گشایش حساب در منطقه بصورت آسان
 10. امکان تاسیس بانکهای خارجی در منطقه
 11. امکان ورود و خروج ارز و تسهیل در مبادلات تجاری
 12. امکان ورود مواد اولیه محصولات و ادوات تولیدی بدون در نظر گرفتن حقوق ورودی البته به شرط عدم خروج .
 13. ایجاد شرایطی اسان برای خروج کالا به سرزمین اصلی .
 

 نحوه ثبت شرکت در منطقه آزاد ماکو

میتوان در منطقه آزاد در قالب شرکتی تولیدی یا شرکتی بازرگانی شروع به فعالیت نمود . شرکتهای موجود در این منطقه به دونوع سهامی خاص و مسئولیت محدود تقسیم میشوند . شرکت مسئولیت محدود از لحاظ اداری و تشریفاتی از تشریفات کمتری نسبت به شرکت سهامی خاص  برخور دار است . مثلا در شرکت سهامی خاص حتما باید دو نفر بعنوان بازرس اصلی  و علی البدل معرفی نمایید که بدون سو پیشینه کیفری باشند لازم بذکر است حتما نیازی به اعطای سهم به این دو نفر نمیباشد . ضمنا هر سال این بازرسین و هر دوسال اعضای هیات مدیره طی صورتجلسات مجمع عمومی باید تمدید گردند . ضمنا در شرکت سهامی خاص سی و پنج در صد سرمایه در نظر گرفته شده که حداقل یک میلیون ریال میباشد باید در بانک مسدود شده  ونامه مسدودی آن در اختیار اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری قرار گیرد . اما در شرکتهای مسئولیت محدود اینطور نیست و اولا نیازی به معرفی بازرس نمیباشد ثانیا هر  دو سال یکبار نیاز ی به تمدید هیات مدیره نیست ثالثا سرمایه شرکت حتما نباید در حسابی بلوکه گردد . در این نوع شرکت سرمایه به سهم که هر سهم ارزش ریالی دارد تقسیم نمیگردد. حداقل تعداد اعضا برای تشکیل یک شرکت مسئولیت محدود 2 نفر بوده اما در شرکت سهامی خاص 5 نفر میباشد . همانطور که میبنید تشریفات اداری شرکت مسئولیت محدود کمتر میباشد . 
حال باید با دز نظر گرفتن موارد بالا یک شرکت را انتخاب نمایید  . از کمک کارشناسان مجموعه رویال استفاده نمایید و پس از آن وارد قرارداد با مجموعه شوید . سپس موارد در خواست شده از قبیل : 1- موضوع فعالیت شرکت : که نشان دهنده زمینه فعالیت اصلی مجموعه میباشد و به نوعی نشانگر تخصص هر شرکت میباشد . موضوع فعالیت نه باید چندان مفصل نوشته شود نه باید خلاصه گویی شود . چون در هر دو حالت باعث ایجاد شبهه برای فردی  که میخواهد در روزنامه رسمی تخصص شرکت را مشاهده نماید مینماید . 2- آدرس شرکت : آدرس باید واقعی باشد و برای مکانی که شرکت در آن فعال است در نظر گرفته شود . برای ملک حتما باید اجاره نامه رسمی یا هولوگرام دار و سند رسمی تهیه شود .ضمنا ملک باید دارای کد پستی باشد . 3- سمت افراد ، در صد سهم افراد باید مشخص شود . 4- حق امضا برای هر شخص مشخص شود . 5- نام برای شرکت در نظر بگیرید نامی سه سیلابی حداقل . که شامل اسامی خاص باشد .
سپس کارشناسان ما اقدام به ثبت نام در سامانه ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری می نمایند . و برای تعیین نام شرکت اقدام مینمایند . اوراق ثبتی اعم از اساسنامه شرکت و مو سسات غیر تجاری ، اظهارنامه ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری ، شرکتنامه ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری و صورتجلسات ثبت شرکت برای مجمع عمومی و هیات موسس تهیه میشود و در اختیار موسسین و بازرسین جهت امضا قرار میگیرد . این اوراق سیستمی بوده و دارای بار کد یکتا میباشد . پس از امضا اوراق به همراه گواهی عدم سو پیشینه و کپی برابر اصل مدارک شناسایی پست میشود و نهایتا شرکت ثبت میگردد .
 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ماکو 

 1. اصل گواهی سو سابقه کیفری برای همه اعضا و حتی بازرسین شرکت
 2. کپی شناسنامه و کارت ملی بصورت برابر اصل 
 3. تکمیل فرم ثبت شرکت
 4. دو رونوشت از اساسنامه
 5. دو رونشت از شرکتنامه برای شرکتها ی مسئولیت محدود 
 6. دو رونوشت از اظهارنامه ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری
 7. دو رونوشت از صورتجلسات ثبت شرکت هیات موسس و مجمع عمومی
 8. برگه تعیین نام شرکت در دو نسخه
 9. پاکت پستی ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری به همراه پوشه 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین