جستجو
تغییر شعبه - رویال ثبت
مطالبی که در ادامه خواهید خواند...
فهرست مطالب

قوانین تغییر شعبه شرکت

تغییر شعبه مساوی با تغییر مکان شرکت نیست اما می تواند مراحلی شبیه به آن را در پیش روی شما قرار دهد. همان طور که ثبت شعبه جدید برای شما مراحل قانونی را در پی دارد، تغییر در مکان شعبه نیز مدارک و مراحلی را نیاز دارد که باید در نظر داشته باشید. در متن حاضر سعی داریم تا سؤالات مربوط به تغییر شعبه شرکت را پاسخ بگوییم.

برای اطلاعات بیشتر ویدیو های ما را در آپارات ببینید.

سؤال درباره تغییر شعبه

تغییر شعبه می تواند برای همه ما سؤال برانگیز باشد. برخی از این سؤالات عبارت‌اند از:
 • در هر شهر چند شعبه می تواند راه اندازی کرد؟
 • تعداد شعبات برای هر شرکت تجاری چه میزان است؟
 • ابلاغیه ها و اسناد رسمی به شعبه ارسال می شود یا مکان اصلی شرکت؟
 • برای تغییر شعبه چه مدارکی مورد نیاز است؟
 • و غیره.
برای پاسخ گویی به این سؤالات باید بگویم که هر شرکت تجاری می تواند به تعداد نامحدود شعبه داشته باشد. اما در هر شهر تنها می توان یک شعبه رسمی را تأسیس کرد. همچنین ابلاغیه های مربوط به شرکت، مدارک رسمی، مکاتبات دولتی و مواردی از این دست باید به آدرس مکان مرکزی شرکت ارسال شوند و در صورت نیاز به شعب ارسال خواهند شد. این نکته را نیز در خاطر داشته باشید که هر شرکت باید مالیات شعبه خود را نیز پرداخت کند. در واقع پس از اتمام روند تغییر شعب، مانند قبل باید با توجه به جمع درآمدها باید مالیات به نرخ 25% را پرداخت نمایید.
موقعیت مکانی شرکت رویال ثبت

رویال ثبت

تغییر شعبه

کارشناسان رویال ثبت با ارائه مشاوره رایگان به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما هستند تا بدون داشتن هیچ گونه دغدغه و مانع، مسائل مربوط به ثبت شرکت، مالیات شعبه های شرکت و مواردی حقوقی آن را برای شما تشریح کرده و در انجام آنها شما را یاری کنند.

آموزش تغییر شعبه

تغییر شعبه به معنای تغییر مکان دوم شرکت است. در این وضعیت شما بنا بر هر دلیل صلاح را بر آن دانسته اید که این مکان را تغییر داده و مواردی را در مسئله سود و یا زیان خود بررسی کنید. این دلایل برای اداره ثبت شرکت ها اهمیتی ندارند. اما باید برای شما واضح و مشخص باشند. زیرا باید با تشکیل جلسه تغییر شعبه تمامی اعضای هیئت مدیره را از این مسئله آگاه کنید.

در جلسه مذکور باید تمامی جوانب تغییر شعب برای شرکت بررسی شود تا بتوانید رضایت اعضا را به دست آورید. آنها باید صورتجلسه تغییر شعب شرکت را امضا کنند و این سند به همراه دیگر اسناد و مدارک مهم برای انجام این کار به اداره ثبت شرکت ها تحویل داده شود. در نتیجه فراموش نکنید که تنها با جا به جایی وسایل، مسئله تغییر شعبه حل شده است. شما مراحل قانونی را در پیش رو دارید که باید به درستی طی شوند.

مشاوره

جهت مشاوره با کارشناسان ما می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن همراه:  ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۳ – ۰۹۱۲۰۲۱۷۸۸۵ – ۰۹۱۲۰۲۰۸۸۰۴

شماره تماس:  ۰۲۱۷۹۶۲۴- ۰۲۱۲۲۸۹۰۱۲۰

مراحل تغییر شعبه

تغییر شعبه باید با مراحل درست پیش برود. شما ملزم هستید که این امر را به صورت قانونی در پیش بگیرید تا پرستیژ تجاری خود را حفظ کنید. برای این کار لازم است مراحل زیر را در نظر بگیرید.

 1. تشکیل جلسه هیئت مدیره
 2. تنظیم صورتجلسه برای اعمال تغییرات
 3. دریافت تأیید تمامی اعضای هیئت مدیره
 4. جمع آوری مدارک لازم برای این کار
 5. ثبت درخواست تغییر شعبه در اداره ثبت شرکت ها
 6. دریافت پیش آگهی و تأیید آن برای چاپ روزنامه تغییرات

به این موضوع توجه کنید که انحلال شعبه یک شرکت شبیه به انحلال شرکت اصلی است و باید مراحلی قانونی را به طور دقیق طی کرد.

نحوه تغییر شعبه

تغییر شعبه شرکت نیز ملزم به رعایت موارد مهم و توجه به نحوه انجام آن است. در زمان برنامه ریزی برای این کار مهم است که قدم اول را درست برداشته و در تنظیم صورتجلسه تغییر شعب دقت لازم را به خرج دهید. در این سند باید اعلام شده باشد که آدرس دقیق شعبه جدید کجاست و این آدرس شامل چه کد پستی می شود.

به بیان دیگر لازم است که شما در متن صورتجلسه، این طور عنوان کنید که:

بدینوسیله در شرکت ……. با شماره ثبت …………… به شناسه ملی ……………… با سرمایه ………………. ریال در تاریخ ………………… و در ساعت …………… طبق نظر هیئت مدیره شرکت در جلسه تشکیل شده به منظور تعیین و تغییر شعبه جدید، محل این شعبه از آدرس قبلی ………. خیابان ………….. کوچه …………… به کد پستی …………… به آدرس جدید درخیابان ………….. کوچه …………. و کد پستی انتقال پیدا می کند.

این متن باید به تأیید مدیر عامل و تمامی اعضای هیئت مدیره برسد و آنها با ذکر نام و نام خانوادگی خود آن را امضا کنند. همچنین در انتهای متن فردی را به عنوان وکیل به اداره ثبت شرکت ها معرفی کنید تا برای پیگیری امور و پرداخت تعرفه لازم، مسئله را حل و فصل نماید.

مشاوره تغییر شعبه

تغییر شعبه شرکت در ظاهر امری آسان و قابل حل است. اما مسئله اینجاست که انجام امور قانونی و تنظیم مراحل مختلف آنها برای پیگیری درست و به موقع، به تجربه کافی در این زمینه نیازمند است. در نتیجه مهم است که زمان شروع این کار از افراد متبحر مشورت گرفته و دید روشنی از نکات مهم برای رفع این مسئله داشته باشید.

برای مثال اگر در وضعیتی قرار گرفته اید که باید برای تغییر شعب شرکت سهامی خاص اقدام کنید مهم است که زمان تشکیل جلسه مجمع عمومی تنظیم صورتجلسه مذکور، لیست تمامی حاضرین در مجمع را به همراه اسامی سهام داران به صورتجلسه تغییر شعبه پیوست نمایید.

همچنین در اختیار داشتن مدارک لازم برای تغییر شعبه بسیار مهم است. وجود نقص در این مدارک و یا کمبود آنها موجب رد و یا توقف پرونده شما در اداره ثبت شرکت ها می شود. شما برای تغییر شعبه باید مدارک از جمله صورتجلسه تغییر شعبه، اساسنامه شرکت و آدرس پستی شعبه جدید را در اختیار داشته باشید.

این نکته را به یاد بسپارید که اگر وظیفه تعیین و تغییر شعبه جدید، با استناد بر اساسنامه بر عهده هیئت مدیره است، باید طی سه روز کاری صورتجلسه آن تنظیم شده و به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود.

در مجموع شما می توانید با برون سپاری مواردی مانند تغییر شعبه و یا انحلال شعبه برخی مسائل را از سر راه خود برداشته و تمرکز خود را بر روی مسائل اصلی تجارتتان نگه دارید. کارشناسان رویال ثبت با ارائه مشاوره رایگان به صورت 24 ساعته در خدمت شما هستند تا بدون داشتن هیچ گونه دغدغه و مانع، مسائل مربوط به ثبت شرکت، مالیات شعبه های شرکت و مواردی حقوقی آن را برای شما تشریح کرده و در انجام آنها شما را یاری کنند.

سوالات متداول

 1. تشکیل جلسه هیئت مدیره
 2. تنظیم صورتجلسه برای اعمال تغییرات
 3. دریافت تأیید تمامی اعضای هیئت مدیره
 4. جمع آوری مدارک لازم برای این کار
 5. ثبت درخواست تغییر شعبه در اداره ثبت شرکت ها
 6. دریافت پیش آگهی و تأیید آن برای چاپ روزنامه تغییرات
تغییر شعبه شرکت نیز ملزم به رعایت موارد مهم و توجه به نحوه انجام آن است. در زمان برنامه ریزی برای این کار مهم است که قدم اول را درست برداشته و در تنظیم صورتجلسه تغییر شعب دقت لازم را به خرج دهید. در این سند باید اعلام شده باشد که آدرس دقیق شعبه جدید کجاست و این آدرس شامل چه کد پستی می شود.
کارشناسان رویال ثبت با ارائه مشاوره رایگان به صورت 24 ساعته در خدمت شما هستند تا بدون داشتن هیچ گونه دغدغه و مانع، مسائل مربوط به ثبت شرکت، مالیات شعبه های شرکت و مواردی حقوقی آن را برای شما تشریح کرده و در انجام آنها شما را یاری کنند.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین