خیابان شریعتی روبروی ظفر مجتمع تجاری نگین ظفر طبقه پنجم واحد E
ساعت کاری ۲۴ ساعته ۷ روز کاری
royalsabtsite@gmail.com
لوگو
ثبت شرکت پیمانکاری
آخرین مقالات
شرکت پیمانکاری به شرکتی اطلاق میشود که درزمینه پیمانکاری و مهندسی و نظارت بر ساخت ابنیه ،تاسیسات ، تونل ، راه، پل و سایر سازه ها فعالیت مینماید .

ثبت شرکت پیمانکاری

شرکت پیمانکاری به شرکتی اطلاق میشود که  درزمینه پیمانکاری و مهندسی و نظارت بر ساخت ابنیه ،تاسیسات ،  تونل ، راه، پل و سایر سازه ها فعالیت مینماید .

شرایط ثبت شرکت پیمانکاری

ابتدا میبایست شرکا تصمیم بگیرند که شرکت مسئولیت محدود ثبت نمایند یا شرکت سهامی خاص . توصیه ما به موکلین اینست که ثبت شرکت سهامی خاص مناسبتر میباشد. به این دلیل که مناقصه گذار اعتبار بیشتری برای شرکتهای پیمانکار سهامی خاص قائل است . 
علت این اعتبار بسیار واضح است چون این نوع شرکتها سرمایه اعلامیشان اظهاری نمیباشد (برعکس شرکتهای مسوولیت محدود) و باید ۳۵% سرمایه در هنگام ثبت و ۶۵% باقی مانده سرمایه در عرض یکسال در حسابی واریز گردد .ضمنا شرکتهای سهامی خاص نیاز به رسیدگی بیشتری دارند چون هر سال بازرسین شرکت سهامی خاص و هر دو سال مدیران و هیات موسس این نوع شرکتها باید تمدید گردند . از این نظر برای این شرکتها میتوان دوره حیات در نظر گرفت .
 ضمنا هر سال بازرسین و هیات مدیره تشکیل جلسه میدهند تا ترازنامه سالیانه شرکت را در جلسه ای بررسی نمایند . در نتیجه این شرکتها همواره تحت کنترل میباشند . نقش بازرس را نیز نمیتوان در شرکتهای سهامی خاص نادیده گرفت . نقش آنها در کتاب قانون تجارت بطور واضح بیان شده است . البته در مقاله ای جداگانه به بررسی نقش بازرسین خواهیم پرداخت . در نتیجه میتوان گفت برای شرکتهای پیمانکار ثبت شرکت سهامی خاص  ارجحیت بیشتری دارد.
 

ثبت شرکت پیمانکاری سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص که به تفصیل بیان گردید . اما بازهم به طور خلاصه مراحل ثبت شرکت سهامی خاص را توضیح میدهیم . ابتدا حداقل ۵ عضو برای این شرکت در نظر گرفته میشود ۲ بازرس و ۳ عضو اصلی هیات موسس . برای همه اعضا ارائه کپی مدارک شناسایی و گواهی عدم سوء پیشینه  الزامیست . سپس همه اعضا در سایت ثبت شرکتها ثبت نام شده و نسبت به تعیین نام و تعیین موضوع اقدام میگردد .پس از آن  نسبت به تهیه اوراق ثبتی (اعم از اساسنامه ثبت شرکت سهامی خاص ، اظهارنامه ثبت شرکت سهامی خاص ، صورتجلسات مجمع عمومی و…) اقدام میگردد . پس از امضا اوراق ثبتی و صورتجلسات و پست به اداره ثبت شرکتها و وارد کردن کد رهگیری پست در اداره ثبت شرکتها نسبت به دریافت نتیجه و صدور پیش آگهی اقدام میشود کل زمان ثبت شرکت سهامی خاص ۳۰ الی ۳۵ روز زمان میبرد .

پس از ثبت شرکت با موضوع پیمانکار اعم از پیمانکار نفت و گاز و پتروشیمی ، ابنیه ، تاسیسات ، برق و الکترونیک ، نیرو ، آب و فاضلاب ، تونل راه سد ، فضای سبز پارک و …. نسبت به دریافت رتبه پیمانکاری از نهاد ریاست جمهوری افدام میگردد.
 

مراحل و مدارک لازم جهت ثبت شرکت پیمانکاری

۱-کپی برابر اصل مدارک شناسایی شرکا
۲-گواهی عدم سو پیشینه کلیه شرکا
۳-تکمیل فرم ثبت شرکت
۴-سپس شرکتنامه ، تقاضانامه ،صورتجلسه مجمع عمومی ، اساسنامه شرکت تظیم میگردد .
۵-سپس این مدارک برای اداره ثبت شرکتها ارسال میگردد .
۶-پس از آن شرکت پیمانکاری ثبت میگردد .
۷-پس از ثبت نسبت به اخذ کد اقتصادی اقدام میگردد .
۸-سپس اقدام به اخذ رتبه پیمانکاری از سازمان برنامه و بودجه کل کشور میگردد .برای اخذ رتبه پیمانکاری میبایست  ابتدا رتبه ۵ اخذ گردد . از شرایط داشتن این رتبه ۲/۳ اعضا هیات مدیره دارای مدرک کارشناسی باشد . دو نفر از اعضا باید هر کدام دارای ۳ سال سابقه یا مدیر عامل دارای ۶ سال سابقه کار مرتبط و نفر دیگر  حداقل لیسانس داشته باشد . برای اخذ رتبه های بالا نیز شرایط دیگری نیز باید رعایت شود از جمله ارائه صورت وضعیتهای قطعی .
مدارک مورد نیاز ثبت شرکت ساختمانی
۱-کپی برابر اصل مدارک شناسایی شرکا
۲-گواهی عدم سو پیشینه کلیه شرکا
۳-تکمیل فرم ثبت شرکت در شرکت رویال ثبت
۴-ارائه وکالت به وکیل شرکت رویال ثبت 
۵-ثبت شرکت ساختمانی انجام میگیرد .
 

اخذ گرید پیمانکاری :

 آخرین رتبه برای شرکتهای تازه تاسیس رتبه ۵ میباشد .برای دریافت رتبه ۵ پیمانکاری شرایط خاصی مورد نیاز میباشد . مثلا باید حداقل یک مهندس ۶ سال سابقه کار در آن رشته خاص با یک مهندس بدون سابقه بعنوان دو عضو هیات مدیره در نظر گرفت . یا اینکه ۲ مهندس ۳ سال سابقه مستقیم در آن رشته فعالیت خاص . مثلا برای رشته آب و فاضلاب باید مهندس در این نوعپروژه ها سابقه بیمه ای و اجرایی داشته باشد . به این نوع مهندسی مهندس اصطلاحا مهنذسین امتیاز آور میگویند .
در نتیجه پس از ثبت شرکت پیمانکاری اقدام به اخذ رتبه پیمانکاری با این روشی که بیان شده مینمایند .
جهت ارتقا رتبه پیمانکاری از رتبه ۵ به رتبه ۴ و از رتبه ۴ به رتبه ۳ و از رتبه ۳ به رتبه ۲ و در نهایت از رتبه ۲ به رتبه ۱ مینمایند . که برای هر یک شرایط خاصی میباست ایجاد شود مثلا پارامترهایی از قبیل داشتن ماشین آلات و داشتن صورت وضعیت قطعی بیش از یک رقم خاص برای ارتقا رتبه الزامی میباشد .

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین