جستجو

ثبت شرکت تبلیغاتی

آخرین مقالات

تبلیغات چیست ؟ برای ثبت یک شرکت ابتدا باید به تعریف تبلیغات بپردازیم . تبلیغات یعنی اعلان تواناییها و مشخصات یک محصول به مشتریان جهت تصمیم گیری و مقایسه و در نهایت انتخاب محصول / خدمت . شرکتهای تبلیغاتی شرکتهایی هستند که از ابزار مختلف استفاده میکنند تا محصول/خدمت شما را به مشتری معرفی نمایند . ابزارهایی مانند بیلبورد ، آگهی تبلیغاتی، تیزرهای تبلیغاتی ، وبسایت ، تراکت تبلیغاتی و …. از جمله ابزارهای تبلغاتی به شمار میروند .

ثبت شرکت تبلیغاتی

شرکتهای تبلیغاتی برای اینکه بتوانند شخصیت مورد اعتمادی داشته باشند و بتوانند از امکانات صدا و سیما و یا شهرداری برای گرفتن بیلبورد استفاده نمایند بهتر است که شخصیتی حقوقی برای خود ایجاد کنند یعین ضرکت با مجوز رسمی از وزارت فرهگ و ارشاد اسلامی تاسیس کنند .

نحوه ثبت شرکت تبلیغاتی 

برای ثبت شرکت تبلیغاتی باید ابتدا مشخص کنید هدف از ثبت شرکت تبلیغاتی چیست ؟ آیا میخواهید در ماقصه شرکت کنید و یا وام دریافت نمایید؟ همه این پارامترها در تعیین وع شرکت تبلیغاتی تاثیر گذار هستند .
ثبت شرکت تبلیغاتی را هم خود شخص میتواند انجام دهد هم اینکه توسط شرکت رویال ثبت انجام پذیرد .
برای ثبت شرکت تبلیغاتی باید نسبت به دریافت مجوز از سوی وزارت و فرهنگ ارشاد اسلامی اقدام نمایید . سابقه کار موثر مدیر عامل در این زمینه از موارد امتیاز آور و الزامی برای دریافت مجوز کانون تبلیغاتی محسوب میشود .
شرکتهای تبلیغاتی در قالب سه دسته شرکت میتواند ثبت شود . شرکت سهامی خاص ، شرکت مسئولیت محدود ، موسسه غیر تجاری .
ثبت شرکت تبلیغاتی بصورت موسسه غیر تجاری 
اگر مجموعه تبلیغاتی فقط بخواهد فعالیت تبلیغاتی صرف داشته باشند و به فعالیتهای تجاری انجام ندهد بهتر است بصورت موسسه غیر تجاری ثبت شوند .
برای ثبت موسسه تبلیغاتی لازم است برای موسسه آدرس در نظر بگیرید ، موضوع فعالیت آنرا مشخص کنید البته این موضوع باید در چارچوب موضوعات مورد تایید وزارت ارشاد باشد .سپس برای موسسه خود نامی سه سیلابی انتخاب نمایید . ای نام باید به تایید هم وزات فرهنگ و ارشاد اسلامی برسد هم باید به تایید اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری برسد . عدم تایید ام توسط هر یک از این سازمانها باعث رد نام میشود . سپس برای موسسه فرهنگی سرمایه ای تعیین میشود که حداقل باید یک میلیون ریال باشد .سپس نام شرکا تعیین میشود و در صد سهم هر یک مشخص میشود و حق امضا مشخص میشود .
 

ثبت شرکت تبلیغاتی  بصورت سهامی خاص

برای ثبت شرکت تبلیغاتی بصورت سهامی خاص باید 35 در صد سرمایه شرکت در حساب شرکت بلوکه شود . بالعکس موسسه سرمایه اعلامی حتما باید در حسابی واریز گردد . در اینوع شرکت باید حتما 2 نفر بازرس برای شرکت در نظر گرفت . و سه نفر نیز بعنوا شریک معرفی شوند . مدیر عامل باید از تجربه و مدرک تحصیلی مرتبط بهره ببرد ولی برای اعضا دیگر این شرط الزامی نیست .
سپس آدرسی برای شرکت در نظر گرفته میشود . در صد سهم شرکا مشخص میشود . لازم بذکر است یه بازرسین میتوانید سهمی اختصاص ندهید . حق امضا در شرکت برای عقد قرارداد و چکها و اوراق تعهد اور در نظر گرفته میشود . 
نامی برای شرکت مشخص میگردد که ای نام باید سه  سیلابی باشد . هماطور که گفتیم باید هم به تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برسد و هم به تایید اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری . در  شرکت سهامی خاص هر دو سال یکبار اعضا هیات مدیره و هر سال یکبار بازرسین باید تمدید شوند .

ثبت شرکت تبلیغاتی در قالب شرکت با مسئولیت محدود

اگر بخواهید کار تجاری هم در کار فعالیت تبلیغاتی اجام دهید لازم است شرکت بصورت مسئولیت محدود ثبت شود . حداقل تعداد اعضا 2 نفر و حداقل سرمایه یک میلیون ریال میباشد .تعیین بازرس در این شرکت مسئولیت محدود الزامی نبوده و لازم به بلوکه کرد 35 در صد سرمایه تعهدی میباشد . شرکا شرکت هر یک باید سهم الظرکه خود را با توافق طرفی مشخص نمایند و ره ی از شرکا بسته به اندازه سهم اشرکه خود مسئولیت دارند .

مراحل ثبت شرکت تبلیغاتی

پس از تعیین نوع شرکت باید فرم مربوط به ثبت شرکت را تکمیل نمایید و اطلاعات درخواست شده از قبیل موضوع فعالیت ، نام شرکا ، میزان سهم هر شریک ، حق امضا برای اوراق تعهد آور و غیر تعهد آور ، نام برای شرکت ، ادرس برای شرکت ، مشخص شود .
پس از عقد قرارداد  کارشناسان  مجموعه بزرگ رویال اقدام به مشاوره و راهنمایی شما برای دریافت مجوز کانون تبلیغاتی مینماید .
جهت دریافت مجوز کانون تبلیغاتی  از ورات فرهنگ و ارشاد اسلامی  طی مراحل زیر الزامیست 
 تشکیل پرونده در اداره کل ارشاد استان مربوطه که این پرونده شامل
 1. مدرک تحصیلی و سوابق کاری مدیر عامل که باید مرتبط باشد 
 2. یک قطعه عکس 
 3. مدارک شرکتی اعم از تقاضانامه و شرکتامه و صورتجسات مجمع عمومی
 4. کارت پایان خدمت وظیفه عمومی
 5. مدیر عمل نباید در  شرکتهای دولتی و به مشاغل دولتی اشتغال داشته باشد
 6. نباید در شرکت دیگری مدیر عامل باشد
 7. سوابق کاری و تحصیلی فرد استعلام میگردد 

بیشتر بخوانیم : کارت بازرگانی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تبلیغاتی

 •  مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • اظهارنامه شرکت 2 نسخه
 • اساسنامه شرکت 2 نسخه
 •  دو نسخه تقاضانامه
 •  شرکتنامه دو نسخه
 •  کپی مدارک شناسایی شرکا 
 •  دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی
 •  گواهی عدم سو پیشینه
 •  وکالتنامه وکیل
 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین