خیابان شریعتی روبروی ظفر مجتمع تجاری نگین ظفر طبقه پنجم واحد E
ساعت کاری ۲۴ ساعته ۷ روز کاری
royalsabtsite@gmail.com
لوگو
ثبت تغییرات شرکت
آخرین مقالات
ثبت تغییرلت شرکت - رویال ثبت

نحوه ثبت تغییرات شرکتثبت تغییرات شرکت مسئله ایست که برای تمامی شرکت های تجاری پیش آمده است. هر شرکت دارای فعالیت به انواع تغییرات رد بازه زمانی کار خود نیاز دارند و ناگزیر است که به موجب استفاده تغییر شرایط کاری، تغییر برخی مسائل شرکت را در نظر داشته باشد. به خاطر اهمیت این موضوع، در متن حاضر مراحل ثبت انواع تغییرات در شرکت ها را به همراه برخی دیگر از مسائل مهم این کار بررسی می کنیم.

ثبت تغییرات شرکت - رویال ثبت

مراحل ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت با در نظر گرفتن مراحل مهم و اصلی آن به راحتی ممکن خواهد شد. تنها شرط لازم این است که مراحل را به ترتیب پیش بروید. البته مهم است که در زمان طی این مسیر از تجربیات افرادی که سابقه کار مرتبط با این مسائل را دارند نیز استفاده کنید. مشاوره ثبت تغییرات شرکت می تواند شما را با تمامی جزئیات این کار (که شاید با آنها برخورد کنید) آشنا کند.

اما در نهایت امر، مراحل ثبت تغییرات شرکت به این شرح هستند:

 1. بررسی تغییرات و الزام اعمال آنها
 2. تشکیل جلسه مجمع عمومی فوق العاده
 3. تشریح مسئله و کسب رضایت حاضرین جلسه
 4. تنظیم صورتجلسه ثبت تغییرات شرکت
 5. دریافت امضای تمامی اعضای حاضر در جلسه
 6. جمع آوری مدارک لازم
 7. ثبت و تحریر صورتجلسه در سایت اداره ثبت شرکت ها
 8. بررسی کارشناسان و رفع نواقص یا مغایرت ها (در صورت وجود)
 9. تحریر پیش نویس آگهی تغییرات
 • تأیید پیش نویس از طرف متقاضی
 1. چاپ آگهی تغییرات در روزنامه های کثیرالانتشار

مشاوره ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت نیازمند رعایت نکات مهمی است که در پرونده های مختلف، متنوع هستند. برای مثال زمانی که قصد ایجاد تغییرات در میزان سهام افراد را دارید باید مواردی را در نظر بگیرید که در زمان تغییر نام شرکت اهمیتی ندارند.

البته مسئله ثبت تغییرات به نوع فعالیت شرکت ما نیز وابسته است و توجه داشته باشید که تغییر در شرکت های سهامی و یا تضامنی با تغییر در شرکت های مسئولیت محدود بسیار متفاوت است. این تفاوت به دلیل تنوع فعالیت های هر شرکت است. این میان دلایل شما برای ثبت تغییرات شرکت نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد. شما به عنوان یک عضو از یک گروه نمی توانید به تنهایی تصمیم گرفته و این مسیر را شروع کنید. رضایت تمامی اعضای هیئت مدیره و سهام‌داران برای ثبت تغییرات، شرط اصلی این کار است.

ثبت تغییرات شرکت ها، می تواند به صورت اختیاری و یا اجباری صورت پذیرد. تغییرات اختیاری مانند تغییر نام شرکت، تغییر آدرس شرکت، تغییر مدیر عامل شرکت و مواردی از این دست باشند. در طرف مقابل، تغییراتی مانند تغییر حق امضا، انتخاب تغییر بازرسین شرکت و دیگر موارد، از دسته تغییراتی هستند که هر شرکت موظف به رسیدگی به آنهاست.

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود

ثبت تغییرات شرکت در شرکت های با مسئولیت محدود شرایط و روند خاص خود را دارد. هر شرکت با مسئولیت محدود، می تواند تنها با وجود 2 شریک تشکیل شود. در نتیجه ثبت تغییرات در آن نیازمند صرف مدت زمان زیادی نیست. دو یا چند نفر شریک در یک شرکت به راحتی می توانند در مورد دلایل تغییرات به همدیگر به توافق برسند.

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود مستلزم تنظیم صورتجلسه مربوطه است. طبق آنچه ذکر آن رفت، رضایت تمامی اعضای هیئت مدیره و قید آن در این صورتجلسه الزامی است. پس از رسیدگی به این مسئله، باید مدارک لازم برای ثبت تغییرات را در دست داشته باشید. مهم ترین این مدارک اسناد هویتی اعضای هیئت مدیره، اسناد هویتی شرکت و کپی آخرین روزنامه تغییرات است.

پس از بررسی کارشناسان اداره ثبت شرکت ها، می توانید ثبت تغییرات مهم در شرکت خود را با تأیید پیش آگهی روزنامه تغییرات و چاپ آن در روزنامه های کثیرالانتشار به پایان برسانید.

صورتجلسه ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت بدون تحریر صورتجلسه مذکور انجام نخواهد شد. این یک حکم قطعی است. شما نمی توانید این مسئله را به نفع خودتان تغییر دهید. پس مهم است که نوع تحریر آن را آموخته و یا از ابتدا کار خود را به افراد متبحر بسپارید.

توجه داشته باشید که در زمان تنظیم صورتجلسه ثبت تغییرات شرکت باید ذکر شود که نوع تغییر صورت گرفته چیست و جایگزین آن چه خواهد بود. برای نمونه اگر قرار است کسی میزان سهام خود را تغییر دهد، باید مشخص کنید که قبل از این تصمیم چه میزان سرمایه داشته و بعد از آن چقدر سرمایه را از سهام خود کم یا زیاد می کند. همچنین لازم است که تمامی افراد حاضر در جلسه این سند را با ذکر نام و نام خانوادگی خود امضا کنند. در انتهای متن نیز فردی را به عنوان نماینده قانونی شرکت معرفی کنید تا بتواند مسائل مربوطه را در اداره ثبت شرکت ها پیگیری کند.

ثبت تغییرات شرکت - رویال ثبت

مدت زمان ثبت تغییرات شرکت چقدر است؟

ثبت تغییرات شرکت با رعایت تمامی مراحل ذکر شده، بین 7 تا 20 روز زمان لازم دارد. این نکته را در یاد داشته باشید که هر چقدر نواقصی های پرونده بیشتر باشند و یا اسناد شما دارای مغایرت با اطلاعات اصلی شرکت باشند، این مدت زمان بیشتر خواهید شد. پس مهم است که کار خود را به درستی پیش برده و در همان 7 روز کاری نخست، پرونده ثبت تغییر موارد مهم در شرکت را تکمیل کنید.

ثبت تغییرات شرکت - رویال ثبت

برای ثبت تغییرات شرکت چه مدارکی نیاز است؟

ثبت تغییرات شرکت با استناد به مدارک و اسناد معتبر شرکت صورت می پذیرد. این اسناد به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

 • اسناد هویتی اشخاص متقاضی (مانند مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره و سهام‌داران به علاوه مدارک شناسایی وکیل یا نماینده شرکت)
 • اسناد هویتی شرکت درخواست کننده (شامل اساسنامه، شرکتنامه، آگهی تأسیس شرکت، آگهی آخرین تغییرات و صورتجلسه ثبت تغییرات شرکت)

در نهایت امر، انجام امور مهم شرکت را باید به افرادی بسپارید که مسیر پیش روی خود را به خوبی می شناسند و راه حل های مختلف را برای رفع موانع در نظر دارند.

سوالات متداول ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت نیازمند رعایت نکات مهمی است که در پرونده های مختلف، متنوع هستند. برای مثال زمانی که قصد ایجاد تغییرات در میزان سهام افراد را دارید باید مواردی را در نظر بگیرید که در زمان تغییر نام شرکت اهمیتی ندارند.

ثبت تغییرات شرکت بدون تحریر صورتجلسه مذکور انجام نخواهد شد. این یک حکم قطعی است. شما نمی توانید این مسئله را به نفع خودتان تغییر دهید. پس مهم است که نوع تحریر آن را آموخته و یا از ابتدا کار خود را به افراد متبحر بسپارید.

ثبت تغییرات شرکت با رعایت تمامی مراحل ذکر شده، بین 7 تا 20 روز زمان لازم دارد. این نکته را در یاد داشته باشید که هر چقدر نواقصی های پرونده بیشتر باشند و یا اسناد شما دارای مغایرت با اطلاعات اصلی شرکت باشند، این مدت زمان بیشتر خواهید شد.

5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین