خیابان شریعتی روبروی ظفر مجتمع تجاری نگین ظفر طبقه پنجم واحد E
ساعت کاری ۲۴ ساعته ۷ روز کاری
royalsabtsite@gmail.com
لوگو

راهنمای ثبت شرکت

آخرین مقالات
راهنمای ثبت شرکت - رویال ثبت
شرکت به سازمان و مجموعه ای اطلاق میشود که از مجموع دو یا چند نفر تشکیل میشود . هر یک از اعضا به نسبتی از سرمایه شرکت دارای سهم میباشند و هر کس نسبت به سهم خود در سود و زیان شرکت سهیم هستند .  
محاسن ثبت شرکت عبارت است از : 
 1. شما یک شخصیت حقوقی پیدا میکنید وبه نوعی اعتبار شما از لحاظ حقوقی افزایش می یابد
 2. براحتی میتوانید در مناقصات و مزایدات شرکت کنید
 3. براحتی میتوانید تسهیلات و اعتبارات دریافت نمایید . 

شرکت به سازمان و مجموعه ای اطلاق میشود که از مجموع دو یا چند نفر تشکیل میشود . هر یک از اعضا به نسبتی از سرمایه شرکت دارای سهم میباشند و هر کس نسبت به سهم خود در سود و زیان شرکت سهیم هستند .  
محاسن ثبت شرکت عبارت است از : 
 1. شما یک شخصیت حقوقی پیدا میکنید وبه نوعی اعتبار شما از لحاظ حقوقی افزایش می یابد 
 2. براحتی میتوانید در مناقصات و مزایدات شرکت کنید
 3. براحتی میتوانید تسهیلات و اعتبارات دریافت نمایید . 
 

انواع ثبت شرکت

ثبت شرکت میتواند به انواع مختلفی صورت پذیرد اعم از:
 1. ثبت شرکت مسدولیت محدود

 2. ثبت شرکت سهامی خاص

 3. ثبت شرکت تعاونی

 4.  ثبت موسسه غیر تجاری

 5. ثبت شرکت تضامنی 

 
مشاوره ثبت شرکت
 
 
این شرکتها هر کدام تعاریف خاصی دارند و بسته به نوع فعالیت و کاربری هر یک از این شرکتها میتوانند مورد استفاده قرار گیرند . مثلا اگر میخواهید در مناقصه شرکت کنید شرکت سهامی خاص ثبت نمایید . اگر میخواهید فعالیت بازرگانی انجام دهید یا اینکه نیازی به شرکت در مناقصه ندارید و نیازی به دریافت تسهیلات ندارید شرکت مسئولیت محدود ثبت نمایید . اگر در اموری خانوادگی یا صنفی قصد فعالیت دارید شرکت تعاونی ثبت نمایید . اگر میخواهید امور مالی و اعتباری و صرافی انجام دهید شرکت تضامنی ثبت نمایید . برای انجام فعالیتهای غیر بازرگانی و یا خیریه و امور مشاوره ای بهتر است موسسه ثبت نمایید .
 
 
طبق قانون تجارت برای ثبت هر یک از موارد یاد شده شرایط خاصی وجود دارد . برای همه این مجموعه ها شرایط عمومی وجود دارد . مثلا :
 1.  برای ثبت شرکت شخص باید بالای 18 سال سن داشته باشد .
 2.  اشخاص دارای عدم سو سابقه و یا سو پیشینه کیفری باشند
 3.  شخص در دو شرکت نمیتواند مدیر عامل باشد .
 4.  اشخاصی که در مشاغل دولتی مشغول بکار میباشند نمیتوانند در شرکتها سمت داشته باشند و یا سهامدار باشند . 
 

انتخاب نام شرکت

برای تعیین نام  شرکت باید به چند نکته توجه نمود :
 1. نام شرکت حداقل باید سه قسمتی باشد
 2. از اسامی خاص در نام استفاده شود
 3. کلماتی مانند بازرگانی ، مهندسی ، خدماتی همگی از اسامی عام هستند و بعنوان سیلاب محسوب نمیشوند .
 4. برای تعیین نام به فرهنگ دهخدا مراجعه نمایید یا از سایت واژه یاب استفاده نمایید .
 5. برخی از اسامی نظیر پرشین ، ایران ، آلفا ، ونوس و تک  و برخی دیگر از واژه ها علی رغم اینکه در فرهنگ دهخدا معنی میدهند اما اداره ثبت شرکتها اجازه ثبت نمیدهد .
 6. اگر از اسامی جا و مکان استفاده مینمایید باید در نظر داشته باشید که در صورتی میتوانید از آن استفاده کنید که در آن مکان فعالیت نمایید مانند شرکت سپید سازه قشم (در صورتیکه در قشم مشغول به کار باشید .)
 7. حتما باید از اسامی فارسی در نام شرکت استفاده کنید .
 8. نام شرکت خود را با اضافه کردن واژه هایی مانند مهندسی بازرگانی ، پیمانکاری و … طولانی نکنید
 9. برای نام شرکت حتی در مناطق آزاد نمیتوانید از اسامی لاتین استفاده نمایید .10- از مشاوران شرکت رویال ثبت میتوانید در انتخاب نام شرکت استفاده نمایید .
 
برای تعیین نام شرکت باید حداقل 5 نام برای شرکت مشخص نمایید . اسامی باید سه سیلابی باشند و از اسامی خاص استفاده شود . در نام شرکت عناوینی مانند شرکت ، مهندسی ، بازرگانی ،تجارت ، پزشکی ، سیلاب محسوب نمیشوند . در نام شرکت نباید از اسامی لاتین و غیر فارسی استفاده نمود . اسامی بی معنی نیز نمیتواند در نام شرکت بکار برده شود . در نام شرکت نام ایران نمیتواند استفاده شود . اسامی باید در فرهنگ دهخدا وجود داشته باشد . اگر میخواهید نام مکانی جغرافیای مانند ساری ، تهران ، کیش را در نام شرکت بگنجانید باید محل فعالیت شرکت در همانجا واقع شده باشد . مثلا نمیتوانید شرکت آریا تدبیر کیش را در آدرسی که در تهران وجود دارد ثبت نمایید . 
 
 

 محل فعالیت ثبت شرکت

برای تعیین محل فعالیت ثبت شرکت باید گفت ، محل فعالیت شرکت باید واقعی باشد و دارای کد پستی باشد . 
پس از ثبت شرکت باید نسبت به دریافت پلمپ دفاتر مالیاتی ، اخذ کد اقتصادی ، ثبت نام ارزش افزوده اقدام نمایید . سپس برای هر فصل باید نسبت به ارائه گزارشات مالی و مالیاتی به اداره مالیات و دارای اقدام نمایید . 
 

هزینه ثبت شرکت

هزینه ثبت شرکت با توجه به هزینه هایی چون افتتاح حساب ٫ هزینه های پستی ٫ درج آگهی در روزنامه رسمی و محلی و… متغیر می باشد . متقاضی پس از ثبت اطلاعات شرکت برای ثبت در سامانه اینترنتی رویال ثبت و دریافت فاکتور می تواند اقدام به ثبت شرکت آنلاین و دریافت صورت هزینه ها گردد . تمامی مراحل به صورت اینترنتی بوده و نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد . 

ثبت شرکت تضامنی

شرکت تضامنی شرکتی است که در قبال اشخاص حقیقی و حقوقی به هر میزان متعهد است و هیچ ارتباطی به میزان سرمایه شرکت ندارد . برای صرافی ها و مسکوکات که واسطه ای بین مردم و بانک مرکزی هستند حتما باید تضامی ثبت گردند .نام شخص مدیرعامل معمولا در شرکتهای تضامنی در نام شرکت می آید . برای مثال مهدی حسنی و شرکا

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص شرکتی است که سرمایه آن به سهام تبدیل میگردد . که هر سهم برای خود ارزش ریالی خاصی دارد . در این نوع شرکت بالعکس مسئولیت محدود میزان مسئولیت شرکت ربطی به میزان شرمایه آن ندارد و در قابل اشخاص حقیقی و حقوقی به هر میزان متعهد هستند .

ثبت موسسه غیر تجاری

موسسه غیر تجاری همانطور که از نامش پیداست در امور غیر تجاری و غیر بازرگانی اعم از خرید و فروش و واردات و صادارت اشتغال دارد . برخی فعالیتها اعم از مشاوره ، امور حقوقی ، آموزش که انتفاعی محسوب میشوند و یا فعالیتهای غیر انتفاعی اعم از خیریه در قالب موسسه غیر تجاری قابل ثبت میباشند .

ثبت شرکت مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود همانطور که از نامش پیداست تا حد سرمایه خود در قبال اشخاص حقیقی و حقوقی تعهد دارد نه بیشتر . مثلا شرکت مذکور پروژه ای به ارزش یک میلیارد تومان در دست دارد اما سرمایه شرکت یک میلیون ریال است مسئولیت این شرکت تا یک میلوین ریال است نه بیش از آن .

فرم درخواست

ارسال مشخصات و پرداخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین