خیابان شریعتی روبروی ظفر مجتمع تجاری نگین ظفر طبقه پنجم واحد E
ساعت کاری ۲۴ ساعته ۷ روز کاری
royalsabtsite@gmail.com
لوگو

دفاتر پلمپ

آخرین مقالات

این دفاتر شامل دو دفتر روزنامه و دفتر کل میباشد . که کلیه هزینه ها و درآمدهای شرکت میبایست در آن ثبت شود و پایان سال مالی هر شرکت که معمولا در 28/12 هر سال میباشد از روی آن اظهارنامه مالیاتی تدوین و سپس تسلیم اداره مالیات میگردد .

دفاتر پلمپ

این دفاتر شامل دو دفتر روزنامه و دفتر کل میباشد . که کلیه هزینه ها  و درآمدهای شرکت میبایست در آن ثبت شود و پایان سال مالی هر شرکت که معمولا در 28/12 هر سال میباشد از روی آن اظهارامه مالیاتی تدوین و سپس تسلیم اداره مالیات میگردد .
طبق قانون از تاریخ ثبت شرکت تنها 2 ماه فرصت داده میشود شخص حقوقی و شرکت ثبت شده نسبت به دریافت دفاتر پلمپ اقدام نماید در غیر اینصورت مشمول مالیات علی الراس میگردد . ضمنا تا پایان هر سال فرصت داده میشود تا نسبت به دریافت دفاتر پلمپ سال بعد اقدام شود . مثلا برای دریافت دفاتر پلمپ سال 98 میبایست تا پایان سال 97 (اسفند 97 ) اقدام گردد . بازهم قانون اداره مالیات بر ایسنت که در صورت عدم دریافت دفاتر پلمپ مالیاتی قبل از پایان اسفند سال قبل مشمول مالیات علی الراس گردد و هیچ یک از اظهارنامه ها و هزینه ها و درآمدها از لحاظ اداره مالیات مورد پذیرش نمیباشد .
باید دقت شود که در صورت عدم فعالیت شرکت نیز باید هر سال نسبت ب دریافت دفاتر پلمپ مالیاتی اقدام شود . برخی از شرکتها به اشتباه و از روی عدم اطلاع زمایکه شرکت فعالیت اقتصادی ندارد نسبت به دریافت دفارت پلمپ کوتاهی میکنند وبعدا در پایان سال مالی دچار مشکلات عدیده مالیاتی میگردند .

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین