ثبت برند لاتین

ثبت برند، ثبت آرم ، ثبت لوگو، ثبت علامت همگی بصورت لاتین همگی تداعی کننده علامت تجاری محصول ، کالا ، و خدمات یک شخص میباشد که در آن حروف انگلیسی یا حروفی به غیر از فارسی گنجانده شده است . این حروف میتواند در عنوان برند تجاری گنجانده شده باشد و یا میتواند به نوعی در لوگو نشان داده شود . در هر دو حالت برند لاتین محسوب میشود .

ثبت برند لاتین

ثبت برند، ثبت آرم ، ثبت لوگو، ثبت علامت همگی بصورت لاتین همگی تداعی کننده علامت تجاری محصول ، کالا ، و خدمات یک شخص میباشد که در آن حروف انگلیسی یا حروفی به غیر از فارسی گنجانده شده است . این حروف میتواند در عنوان برند تجاری گنجانده شده باشد و یا میتواند به نوعی در لوگو نشان داده شود . در هر دو حالت برند لاتین محسوب میشود . سوالی که مطرح است این است که آیا اگر کلمه ای انگلیسی نظیر BEST اگر بصورت فارسی نوشته شود مثلا بست آیا فارسی محسوب میشود یا لاتین ؟ در جواب باید گفت معنی کلمه مهم است که در انگلیسی این کلمه معنی بهترین میدهد در نتیجه برند لاتین محسوب میشود . سوال دیگری که مطرح است کلمه ای مانند شبنم اگر بصورت SHABNAM نوشته شود آیا این برند لاتین محسوب میشود یا فارسی  ؟ در پاسخ باید گفت باز هم برند لاتین محسوب میشود . حتی اگر این برند فارسی نوشته شود اما در علامت تجاری آن حرفی انگلیسی یا زبان دیگری آورده شود در نتیجه این برند تجاری لاتین محسوب میگردد .
نحوه ثبت برند لاتین 
برای ثبت برند لاتین باید ابتدا با مجموعه بزرگ رویال عقد قرارداد انجام دهید . سپس با مشورت کارشناسان مجموعه فرم مربوط به ثبت برند تکمیل میگردد . در ای فرم اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی مالک برند ، شماره تلفن ثابت و همراه مالک برند ، طبقاتی که برای برند انتخاب میشود که همانطور که در مقالات قبل گفتیم این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است . چون در آینده از کپی شدن و هر گونه سو استفاده از برند جلوگیری میکند . سپس نام برند بصورت فارسی لاتین یا لاتین به همراه لوگو تعیین میشود . در صورتیکه لوگو طراحی نشده باشد میتوانید با مشاوره با کارشناسان مجموعه نسبت به طراحی بهینه آن اقدام نمایید .  
مدارک ثبت برند لاتین :
1- تکمیل فرم ثبت برند
2- برای اشخاص حقوقی کپی روزنامه رسمی و آگهی آخرین تغییرات و برای اشخاص حقیقی این مورد نیاز نمیباشد .
3- گواهی امضا مدیر عامل از دفترخانه اسناد رسمی 
4- کپی شناسنامه کارت ملی مدیر عامل و دارندگان حق امضا 
5- کپی جواز تاسیس، جواز کسب ، پروانه بهره برداری 
6- کپی کارت بازرگانی .لازم بذکر است برای  ثبت برند لاتین این مدرک الزام آور میباشد .
7- امضا وکالتنامه وکیل .
8- نمونه برند لاتین بصورت رنگی
در صورتیکه کارت بازرگانی نداشته باشید آیا میتوانید برند لاتین ثبت نمایید ؟
پاسخ : بله . میتوانید از کارت بازرگانی فردی که مورد اعتماد شماست استفاده نمایید و برند لاتین خود را ثبت نمایید .  مثلا بصورت 90 در صد شما و 10 در صد فردی که کارت بازرگانی دارد . پس از ثبت برند در دفترخانه این برند را کاملا به خودتان انتقال دهید یعنی 10 در صد به نام فرد به شما منتقل شود .
فرآیند ثبت برند لاتین :
1- عقد قرارداد با مجموعه رویال ثبت 
2- ارسال اظهارنامه ثبت برند توسط کارشناسان مجموعه از روی اطلاعاتی که داخل فرم ثبت برند ارائه نموده اید . برای جلوگیری از هر گونه خطا و با توجه به زمانبر بودن پروسه ثبت برند حتما سعی شود اطلاعات دقیق ارائه شود .
3- کارشناسی توسط کارشناس اداره ثبت علائم تجاری و مالکیت صنعتی صورت میگیرد .
4- در صورت تایید علامت تجاری برند تجاری تایید میگردد .
5- سپس روزنامه اول چاپ میشود و 30 روز فاصله داده میشود .
6- سپس روزنامه دوم چا پ میشود و 30 روز فاصله داده میشود .
7- حق الثبت پرداخت و نهایتا تصدیق نامه 10 ساله برای برند صادر میگردد .
 
[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :
تنظیمات

مطالب مرتبط


  این پرونده را به اشتراک بگذارید :

  Facebook Twitter Google LinkedIn

  برچسب ها

  ثبت برند لاتین

  مراحل ثبت برند لاتین

  شرایط ثبت برند لاتین

  برند لاتین

  مراحل ثبت برند لاتین


  یادداشت کاربران

  درج یک یادداشت :

  نام کاربری :
  پست الکترونیکی :
  وب :
  یادداشت :
  کد امنیتی :
  2 + 8 = ?