ثبت برند فارسی

برند ، علامت ، شکل، آرم فارسی همگی تداعی کننده یک نشان تجاری است که بصورت فارسی نوشته شده است و معنی فارسی دارد . یعنی اگر یک کلمه انگلیسی مانند LIGHT به معنی سبک فارسی و به این صورت نوشته شود لایت ، در نتیجه لاتین محسوب شده و ارئه کارت بازرگانی الزامی میباشد . حتی اگر در لوگوی طراحی شده برای برند حرفی حتی بصورت مستتر لاتین مشاهده شود آن برند فارسی محسوب نمیشود.

ثبت برند فارسی

برند ، علامت ، شکل، آرم فارسی همگی تداعی کننده یک نشان تجاری است که بصورت فارسی نوشته شده است و معنی فارسی دارد . یعنی اگر یک کلمه انگلیسی مانند LIGHT به معنی سبک فارسی و به این صورت نوشته شود لایت ، در نتیجه لاتین محسوب شده و ارئه کارت بازرگانی الزامی میباشد . حتی اگر در لوگوی طراحی شده برای برند حرفی حتی بصورت مستتر لاتین مشاهده شود آن برند فارسی محسوب نمیشود . اگر کارت بازرگانی ندارید در طراحی لوگو و برند باید دقت شود هیچگونه نشانی از حروف غیر فارسی دیده نشود. بارها دیده شده برند فارسی بوده ام در طراحی آن با استنباط اینکه بنرد فارسی است و ایرادی ایجاد نمیکند از حروف غیر فارسی استفاده شده که متاسفانه برند با یاراد برخورد کرده است و از آنجا که زمان ثبت برند حدود 90 تا 120 روز میباشد و هر بار برگشت کار زمان زیادی را از شخص میگیرد در نتیجه دقت به این نکته از اهمیت بسزایی برخوردار است .
طریقه ثبت برند فارسی 
ابتدا با کارشناسان مجموعه بزرگ رویال ثبت وارد قرارداد  میشوید . سپس فرم ثبت برند فارسی تکمیل میشود . کارشناسان این مجموعه تلاس میکنند به بهترین شکل این فرم را تکمیل نمایند . اطلاعاتی از قبیل نام و ام خانوادگی کد ملی و شماره شناسنامه و نام پدر صاحب برند تجاری ، شماره تلفن ثابت و شماره موبایل شخص . آدرس و کد پستی بصورت دقیق ارائه میشود . سپس طبقه علامت از لیست 45 طبقه ای مشخص میشود . انتخاب طبقه علامت بسیار مهم است و این موضوع زمانی اهمیت پیدا میکند که مورد سو استفاده توسط رقیب شما واقع شود . 
مدارک مورد نیاز برای ثبت برند فارسی
1- تکمیل فرم ثبت برند
2-  امضا وکالتنامه وکیل .
3- برای اشخاص حقوقی کپی روزنامه رسمی و آگهی آخرین تغییرات و برای اشخاص حقیقی این مورد نیاز نمیباشد .
4- گواهی امضا مدیر عامل از دفترخانه اسناد رسمی و برای اشخاص حقیقی گواهی امضا مالک
5- کپی شناسنامه کارت ملی مدیر عامل و دارندگان حق امضا و برای اشخاص حقیقی تنها ارائه کپی کارت ملی و شناسنامه 
6- نمونه برند فارسی بصورت رنگی
7- کپی جواز تاسیس، جواز کسب ، پروانه بهره برداری و یا کپی کارت بازرگانی .
لازم بذکر است کارت بازرگانی برای ثبت برند لاتین الزامی میباشد اما برای برند فارسی ارائه یکی از موارد بالا الزامیست .
فرآیند ثبت برند فارسی :
1- عقد قرارداد با مجموعه  بزرگ رویال ثبت  صورت میپذیرد 
2- سپس کارشناس مسئول ثبت برند در این مجموعه نسبت به ارسال اظهارنامه ثبت برند اقدام مینماید . ارسال اظهارنامه  از روی اطلاعاتی که داخل فرم ثبت برند ارائه نموده اید صورت میپذیرد  . برای جلوگیری از هر گونه دوباره کاری از آنجا که پروسه ثبت برند زمانبر میباشد حتما سعی شود اطلاعات دقیق ارائه شود . 
3- کارشناسی توسط کارشناس اداره ثبت علائم تجاری و مالکیت صنعتی صورت میگیرد .
4- در صورت تایید علامت تجاری برند تجاری فارسی  تایید میشود .
5- سپس روزنامه اول چاپ میشود و سی  روز فرصت داده میشود .
6- سپس روزنامه دوم چا پ میشود و سی روز فرصت داده میشود .
حق الثبت پرداخت میشود  و در نهایت تصدیقنامه 10 ساله ملحق به یک هولوگرام و مهمر برجسته قوه قضاییه  برای برند صادر میگردد .بدین معنی که این برند تا 10 سال متعلق به شخص میباشد و در صورت تمایل میتوانید پس  از 10 سال آنرا مجددا تمدید نمایید.
 
[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :
تنظیمات

مطالب مرتبط


  این پرونده را به اشتراک بگذارید :

  Facebook Twitter Google LinkedIn

  برچسب ها

  ثبت برند فارسی

  مراحل ثبت برند فارسی

  شرایط ثبت برند فارسی


  یادداشت کاربران

  درج یک یادداشت :

  نام کاربری :
  پست الکترونیکی :
  وب :
  یادداشت :
  کد امنیتی :
  5 + 8 = ?