ثبت شرکت

 
شروع یک کسب و و کار قانونی با ثبت شرکت یا موسسه آغاز می شود . به طور کلی صاحبان ایده آگاهی چندانی از ظرافت های قانونی ثبت شرکت ندارند . بهترین اقدام برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ، برون سپاری فعالیت های ثبتی به شرکتی با سابقه و اگاه به امور ثبت شرکت می باشد . ثبت رویال با بیش از 16 سال سابقه در زمینه امور ثبت شرکت ، بهترین گزینه برای شروع یک کسب وکار می باشد
 
 • ثبت شرکت تبلیغاتی

  تبلیغات چیست ؟ برای ثبت یک شرکت ابتدا باید به تعریف تبلیغات بپردازیم . تبلیغات یعنی اعلان تواناییها و مشخصات یک محصول به مشتریان جهت تصمیم گیری و مقایسه و در نهایت انتخاب محصول / خدمت . شرکتهای تبلیغاتی شرکتهایی هستند که از ابزار مختلف استفاده میکنند تا محصول/خدمت شما را به مشتری معرفی نمایند . ابزارهایی مانند بیلبورد ، آگهی تبلیغاتی، تیزرهای تبلیغاتی ، وبسایت ، تراکت تبلیغاتی و .... از جمله ابزارهای تبلغاتی به شمار میروند .

 • ثبت شرکت تجهیرات پزشکی بازرگانی

  این نوع شرکت فقط در زمینه واردات صادارت فروش و توزیع محصولات تجهیزات پزشکی مشغول به فعالیت میباشد . ای وع شرکت بهتر است از نوع مسئولیت محدود ثبت شود . چون تشریفات قانونی کمتری دارد و از لحاظی هم نیاز به دریافت اعتبار یا شرکت در مناقصه ندارد .

 • ثبت شرکت تجهیزات پزشکی

  برای ثبت شرکت تجهیزات پزشکی ابتدا به تعریفی در این مورد میپردازیم : شرکت تجهیزات پزشکی به شرکتی اطلاق میگردد که یا در امر واردات و صادرات و خرید و فروش تجهیزات پزشکی فعالیت مینماید و یا در زمینه تولید محصولات وابسته اشتغال دارد . ثبت شرکت تجهیزات پزشکی تولیدی برای ثبت شرکت تجهیزات پزشکی تولیدی ابتدا باید نوع شرکت مشخص گردد . این نوع شرکت میتواند به دو صورت مسئولیت محدود یا شرکت سهامی خاص ثبت شود .

 • ثبت شرکت گردشگری

  شرکت گردشگری به شرکتی اطلاق میگردد که در زمینه فعالیتهای توریستی از جمله تهیه بلیط اتوبوس ، هواپیما ، مینی بوس ، قطار و .... و رزرو هتل و محل برای مسافر و دیگر فعالتیهای از این دست اقدام می نماید .

 • ثبت شرکت سخت افزاری

  شرکت سخت افزاری شرکتی است که در زمینه سخت افزار کامپیوتر ، شبکه یا اموری شبیه به این مشغول به فعالیت میباشد .

 • ثبت شرکت نرم افزاری

  شرکت نرم افزاری شرکتی است که در آن موضوع نرم افزار گنجانده شده باشد . تولید و تکثیر نرم افزار از جمله موضعاتی است که میتوان برای آن در نظر گرفت .

 • ثبت شرکتهای توزیعی

  شرکتهایی هستند که به دو صورت سهامی خاص یا مسئولیت محدود یا تعاونی ثبت میگردند . بازهم اگر بخواهند از تسهیلات استفاده نمایند باید بصورت سهامی خاص یا تعاونی ثبت گردند در صورتیکه هم خانوادگی یا هم صنفی باشند بهتر است حتما در قالب شرکت تعاونی ثبت گردند در غیر اینصورت و در صورت عدم استفاده از تسهیلات میتوانند در قالب شرکت مسئولیت محدود که از تشریفات قانونی کمتری برخوردار است ثبت نمود .

 • ثبت شرکت غذایی

  برای ثبت شرکت غذایی ابتدا باید نوع شرکت تعیین شود که میخواهید مسئولیت محدود ثبت نمایید یا شرکت سهامی خاص . در صورتیکه میخواهید از تسهیلات استفاده کنید یا در مناقصه شرکت کنید شرکت سهامی خاص و در غیر اینصورت شرکت مسئولیت محدود ثبت نمایید .

 • ثبت شرکت اتباع خارجی

  برای ثبت شرکت در ایران توسط اتباع خارجی ، هیچگونه محدودیتی وجود ندارد . یعنی کلیه سهامدارن میتوانند خارجی باشند . پیشتر از این قانونی وجود داشت که میبایست 51 در صد سهام در اختیار فرد ایرانی قرار داشت اما این قانون لغو گردیده است و کل سهام میتواند در اختیار افراد خارجی باشد .

 • ثبت نمایندگی خارجی

  اگر شرکتی بخواهد بصورت مستقیم با نام خود در ایران فعالیت نماید میتواند نمایندگی خود را بصورت مستقیم به شخص حقیقی یا حقوقی منتقل نماید . یا بالعکس اگر شخص حقیقی و حقوقی بخواهد از خارج از کشور نمایندگی دریافت نماید که با نام خارجی وی در ایران فعالیت نماید میتوان اقدام به ثبت نمایندگی نماید .

 • ثبت شرکت تعاونی

  شرکتهای تعاونی به شرکتی اطلاق میشود که زیر مجموعه وزارت تعاون بوده و تعدادی افراد هم صنف یا هم خانواده یا شریک و و دوست اقدام به برپایی آن مینمایند . این شرکتها با اهدافی از قبیل تولیدی، توزیعی ، کشاورزی ، دامداری ، بازرگانی ، خدماتی و پیمانکاری تاسیس میگردد .

 • ثبت شرکت پیمانکاری

  شرکت پیمانکاری به شرکتی اطلاق میشود که درزمینه پیمانکاری و مهندسی و نظارت بر ساخت ابنیه ،تاسیسات ، تونل ، راه، پل و سایر سازه ها فعالیت مینماید .

 • ثبت شرکت مشاور

  شرکت مشاور به شرکتی اطلاق میشود که در زمینه نظارت ، محاسبه ، مشاوره ، طراحی در زمینه ساختمان ، ابنیه ، تاسیسات ، و برخی امور مهندسی فعالیت مینماید .

 • ثبت شرکت ساختمانی

  شرکت ساختمانی به شرکتی اطلاق میشود که زمینه خریدو فروش و یا پیمانکاری و مهندسی و نظارت بر ساخت ابنیه ، تونل ، راه، پل و سایر سازه ها فعالیت مینماید .

 • ثبت شرکت بازرگانی

  شرکت بازرگانی به شرکتی اطلاق میشود که یا در زمینه خریدو فروش واردات و صادرات فعالیت مینماید .

 • ثبت شرکت دارویی

  شرکت دارویی به شرکتی اطلاق میشود که یا در زمینه تولید دارو یا واردات و صادرات داروو یا توزیع دارو فعالیت مینماید .

 • ثبت شرکت تضامنی
  شرکت تضامنی شرکتی است که در قبال اشخاص حقیقی و حقوقی به هر میزان متعهد است و هیچ ارتباطی به میزان سرمایه شرکت ندارد . برای صرافی ها و مسکوکات که واسطه ای بین مردم و بانک مرکزی هستند حتما باید تضامی ثبت گردند .نام شخص مدیرعامل معمولا در شرکتهای تضامنی در نام شرکت می آید . برای مثال مهدی حسنی و شرکا
 • ثبت موسسه غیر تجاری
  موسسه غیر تجاری همانطور که از نامش پیداست در امور غیر تجاری و غیر بازرگانی اعم از خرید و فروش و واردات و صادارت اشتغال دارد .  برخی فعالیتها اعم از مشاوره ، امور حقوقی ، آموزش که انتفاعی محسوب میشوند و یا فعالیتهای غیر انتفاعی اعم از خیریه  در قالب موسسه غیر تجاری قابل ثبت میباشند .
 • ثبت شرکت سهامی خاص
  شرکت سهامی خاص شرکتی است که سرمایه آن به سهام تبدیل میگردد . که هر سهم برای خود ارزش ریالی خاصی دارد . در این نوع شرکت بالعکس مسئولیت محدود میزان مسئولیت شرکت ربطی به میزان شرمایه آن ندارد و در قابل اشخاص حقیقی و حقوقی به هر میزان متعهد هستند .
 • ثبت شرکت مسئولیت محدود

  شرکت مسئولیت محدود همانطور که از نامش پیداست تا حد سرمایه خود در قبال اشخاص حقیقی و حقوقی تعهد دارد نه بیشتر . مثلا  شرکت مذکور پروژه ای به ارزش یک میلیارد تومان در دست  دارد اما سرمایه شرکت یک میلیون ریال است مسئولیت این شرکت تا یک میلوین ریال است نه بیش از آن .